۰۳

خرداد
۱۳۹۷

سالروز تولد آتاترک

ارسال شده توسط: نورگشت/ 0 ۰

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین

سالروز تولد آتاترک، زمان تجدید میثاق با آرمان‌های باارزش فردی است که ترکیه امروزی مرهون تلاش‌ها و مبارزات وی می‌باشد. مصطفی کمال آتاترک از جمله مهم‌ترین شخصیت‌های ترکی است که در زمان خود به ستاره‌ای درخشان در خوزه‌های نظامی و امنیتی در ترکیه مشهور گردیده و تحولی شگرف را در ترکیه ایجاد نمود.

تور آنتالیا در کنار لذت‌های بصری متعدد، محورهای تاریخی مهمی از جمله سالروز تولد آتاترک را برای گردشگران به نمایش در خواهد آورد. از این رو می‌توان این انتخاب را به عنوان پلی میان گردشگران و آشنایی با گذشته ترکیه نیز معرفی نمود.

کشور ترکیه هم چون بسیاری از کشورهای دیگر در جهان، هر ساله میزبان مراسم و بزرگداشت‌های متعددی برای برخی از بزرگان و سران گذشته در ترکیه می‌باشد. یکی از مهم‌ترین مراسمی که در آن خیل عظیمی از مردم ترکیه شرکت کرده و گذشته پر افتخاری را در آن دوره می‌کنند، سالروز تولد آتاترک می‌باشد. چرا که آتاترک به معنای پدر ترک بوده و نام نهاده شده بر آن، گواه روشنی از اقدامات و افتخارات وی در زمان زیست او محسوب خواهد شد.

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین 

درباره سالروز تولد آتاترک

یکی از تاریخ‌هایی که در تقویم کشور ترکیه به چشم می‌خورد، سالروز تولد آتاترک می‌باشد که همواره تعطیل رسمی است. این روز در کشور ترکیه مصادف با راهپیمایی‌ها و جشن‌های باشکوهی است که به سبب یادبود استقلال ترکیه و به رسمیت شناخته شدن جمهوری ترکیه برگزار می‌گردد.

اقدامات برجسته آتاترک در حوزه‌های متعدد از جمله، اجتماعی، امنیتی، نظامی، سیاسی و … موجب گردید تا این مقام بلند پایه ترک، با گذشت چندین سال، هم چنان به عنوان یکی از برترین شخصیت‌های تاریخی کشور ترکیه شناخته شده و سهم عمده‌ای در رضایت امروزی مردمان این کشور داشته باشد.

استعداد و توانمندی بالای آتاترک در امور دفاعی و امنیتی موجب گردید تا تحول شگرفی در حوزه دفاعی ترکیه رخ داده و امروزه جهانیان شاهد جمهوری به نام ترکیه باشند.

سالروز تولد آتاترک هر ساله مصادف با روز دهم نوامبر برگزار می‌گردد. جشنی که مصادف با تاریخ درگذشت آتاترک بوده و شرکت کنندگان در مراسم به پاس احترام و قدردانی یک دقیقه سکوت اختیار می‌نمایند.

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین

بزرگداشت سالروز تولد آتاترک

اهمیت و جایگاه مصطفی کمال آتاترک در میان مردم کشور ترکیه تا جایی است که همواره با برگزاری جشن‌ها و یادبودهای رسمی، نام و خاطره وی را زنده نگه می‌دارند.

تور آنتالیا به عنوان یکی از انتخاب‌های مناسبتی در حوزه گردشگری این امکان را برای توریست‌های خارجی فراهم می‌نماید تا با سفر به آنتالیا امکان بازدید مستقیم از مراسم سالروز تولد آتاترک را داشته باشند و با گردهمایی‌های بزرگ مردم در این روز مهم آشنا گردند.

سالروز تولد آتاترک از جمله مراسم‌های رسمی است که میزبانی آن در تمامی شهرهای کشور ترکیه می‌باشد. آنتالیا به عنوان اصلی‌ترین منزلگاه این مراسم در کشور ترکیه شناخته می‌شود که همه ساله جمعیت عظیمی از کشورهای خارجی و شهرهای داخلی را میزبانی می‌نماید.

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین

جشن‌های سالروز تولد آتاترک

جشن‌های پیروزی و استقلال امروزی ترکیه، از جمله جشن‌های مهمی است که مردم ترکیه در آن شرکت کرده و یادی از پیروزی‌ها و موفقیت‌های به دست آمده در کنار یکدیگر می‌کنند.

 سالروز تولد آتاترک یادآور اقدامات مهم مصطفی کمال آتاترک می‌باشد که از جمله مهم‌ترین این اقدامات را می‌توان در قانونمند کردن حق رأی برای زنان، تغییر خط ترک از عربی به لاتین، مبارزه با روحانیت، جدایی کامل دین از سیاست و ده‌ها فرمان دیگر که هر یک به نوبه خود سهم عمده‌ای در تغییر و تحول نظام ترکیه داشته‌اند.

تور ترکیه به واسطه تمامی فاکتورهای سیاحتی و تفریحی، انتخاب ممتازی در حوزه گردشگری به شمار می‌آید. ولیکن برخی از گردشگران علاقه وافری به مراسم و جشن‌ها در کشورهای دیگر داشته و این امر موجب خواهد شد تا بتوان سالروز تولد آتاترک که یکی از جشن‌های مهم و بزرگ ترکیه محسوب می‌گردد را به عنوان گزینه‌ای پیشنهادی در اختیار گردشگران قرار داد.

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین

برنامه‌های سالروز تولد آتاترک در ترکیه

تدابیر مهمی در سالروز تولد آتاترک در کشور ترکیه اعمال می‌گردد تا به این واسطه بهترین سطح کیفیتی را بتوان در مراسم بزرگداشت آتاتورک شاهد بود. شادی و سرور و پای کوبی، سکوت یک دقیقه‌ای به منظور احترام، راهپیمایی و گردهمایی‌های بزرگ، از جمله مهم‌ترین ارکان سالروز تولد آتاترک به شمار می‌آیند.

برنامه‌های معین و مشخصی در سالروز تولد آتاترک در شهر آنتالیا برگزار می‌گردد که هر یک با توجه به برنامه ریزی‌های مدون و صورت گرفته پیش می‌روند. شادی و پای‌کوبی از مهم‌ترین پارامترهای ملموس در این جشن محسوب می‌گردد که هر یک از شرکت کنندگان به نوبه خود آن را اجرایی می‌نماید. علت اصلی شادی و نشاط در این روز، یادآوری به رسمیت شناخته شدن جمهوری ترکیه و افتخارات به دست آمده توسط آتاترک است.

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین

پخش مستقیم جشن‌های سالروز تولد آتاترک

حضور جمع عظیمی از اصحاب رسانه در فضای مختلف، عکاسی، فیلم برداری و … در این روز مهم، محور بازتاب بزرگی را برای جهان به همراه خواهد داشت. به این واسطه پخش مستقیم مراسم و جشن در این روز مهم به عنوان یکی از اهداف اصلی در حوزه رسانه ملی ترکیه شناخته می‌شود که هر ساله با بهترین کیفیت عملی می‌گردد.

سالروز تولد آتاترک، تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار ترکیه نوین

لذت از جذابیت‌های گردشگری آنتالیا در کنار شناخت تاریخ دیرینه برخی از اعیاد و جشن‌ها، تصویر گسترده‌تری را از این شهر در اختیار گردشگران قرار خواهد داد. سالروز تولد آتاترک نقطه اتصال تاریخ و تمدن در کشور ترکیه محسوب می‌گردد که می‌توان با انتخاب تور آنتالیا شاهدی نزدیک از این واقعه بود.

سفر به عمق تاریخ کشور ترکیه به همراه تور آنتالیا تجربه‌ای خاص به شمار می‌رود که در این مطلب گوشه‌ای از آن به نمایش درآمده است. از شما همراهان عزیز دعوت می‌گردد تا دیدگاه‌های فردی خود را در این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید