مقاصد گردشگری گرجستان

تور گردشگری به کشور گرجستان:

کشور گرجستان، کشوری در ناحیه‌ی قفقاز می‌باشد که پایتخت آن شهر بسیار دیدنی و جذاب تفلیس است.

کشور گرجستان جزو کشورهای اروپای شرقی می‌باشد که این کشور در سواحل دریای سیاه واقع گردیده است و به عبارتی مرز بین قاره‌ی آسیا و قاره‌ی اروپا می‌باشد.

کشور گرجستان باوجود داشتن مساحت کم، دارای آب‌وهواهای بسیار متنوع و گوناگون می‌باشد و همچنین جاذبه‌های طبیعی گردشگری بسیاری را دارا می‌باشد که سالانه تورهای گردشگری بسیاری به‌منظور بازدید به این کشور می‌آیند.

به‌عنوان‌مثال، کوه‌های بسیار بلند در نواحی کوهستانی و نواحی ساحلی در حومه‌ی دریای سیاه و همچنین دارا بودن دره‌های بسیار سرسبز و زیبا تنها بخشی از زیبایی‌های طبیعی کشور گرجستان می‌باشند. البته لازم به ذکر است که این کشور به‌سرعت در حال رشد و توسعه می‌باشد. از اواسط سال ۲۰۰۰ میلادی، صنعت توریست در کشور گرجستان شروع به گسترش کرده است و هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

نکات لازم برای افرادی که می‌خواهند با تور گرجستان

اگر شما می‌خواهید با تور گرجستان سفر نمایید باید توجه داشته باشید که ازلحاظ اختلاف ساعت، این کشور نیم ساعت از تهران جلوتر است و زبان رسمی این کشور زبان گرجی است و واحد پول این کشور، لاری است که افرادی که تمایل به سفر با تور گرجستان دارند می‌توانند از طریق صرافی‌ها پول خود را تبدیل کنند.

شماره تلفن‌های اضطراری برای تماس به اداره پلیس، آتش‌نشانی و یا آمبولانس در کشور گرجستان ۱۱۲ می‌باشد و کد کشور نیز ۹۹۵+ است.

جهت رانندگی به‌سوی راست است.

این کشور دارای ۲ فرودگاه باتومی و تفلیس می‌باشد.

آب‌وهوای گرجستان:

 

در کشور گرجستان، از طرف غرب، آب‌وهوای نیمه گرمسیری و از طرف شرق، آب‌وهوای قاره‌ای برقرار است و آب‌وهوای گرم و مرطوب در اطراف دریای سیاه(نواحی کم ارتفاع) برقرار است.

فصل مناسب برای سفر با تور گرجستان:

شما در هرزمانی که تمایل داشته باشید می‌توانید به این کشور سفر کنید اما توصیه می‌شود در فصل بهار بهتر است به این کشور سفر کنید.

هزینه‌ی خوراک و اقامت:

شما با صرف هزینه‌ای در حدود ۱۹ لاری می‌توانید در رستوران‌های بسیار جالب و مناسب نهار میل کنید و یا با صرف هزینه‌ی ۱۱ لاری همبرگر مک دونالت میل بفرمایید.

برای اقامت نیز پیش نهاد می‌کنیم که در هاستل باقیمت شبی ۷۰ لاری اقامت بفرمایید اما در غیر این صورت می‌توانید در هتل با شبی ۴۰۰ لاری اقامت داشته باشید.

برای حمل‌ونقل عمومی و سفر به شهرهای دیگر از قطار یا مینی‌بوس‌هایی به نام marshrutka استفاده نمایید. هزینه‌ی سفر با مینی‌بوس برای داخل شهر ۷ لاری و بین‌شهری ۱۰ تا ۲۵ لاری می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری برای سفر با تور گرجستان:

قلعه‌ی ناریکلا: این قلعه‌ی زیبا بر روی تپه‌ای واقع گردیده است که به خاطر نورپردازی‌ها بسیار جلب‌توجه می‌کند و دیدنی می‌باشد. قلعه ناریکلا از دو بخش مجزا تشکیل‌شده که شامل حمام گوگردی و باغ گیاه‌شناسی می‌باشد و در بخش زیرین آن‌یک کلیسای زیبای بازسازی‌شده قرار دارد.

کوه قازبگی: این کوه شامل دامنه‌های بسیار زیبا و جذاب می‌باشد و برای ورزش در طبیعت بسیار مکان مناسبی می‌باشد.

اوپلیستسیخه: این شهر باستانی از سنگ ساخته شده است و روی یک صخره ی بلند و در ساحل غربی رودخانه ی کر  قرار دارد.

کلیسای Gergeti Trinity: این کلیسا در بالای تپه ای قرار دارد که اگر شما به آنجا بروید مناطق بسیار زیبا و لذت بخش اطراف آن را مشاهده نمایید.

شهر متسختا: این شهر باستانی در آثار جهانی یونسکو ثبت گردیده است و این شهر در کنار رود کر واقع گردیده است که قلعه ها و کلیسا های این شهر واقعا زیباست.

تفلیس: این شهر زیبا پایتخت کشور گرجستان است که حتما توصیه می شود آنرا ببینید که ترکیبی از سنت و مدرنیته  است و همه ی افراد با همه ی سلیقه ها را جذب خود می کند.

باتومی: این شهر، ساحلی و بسیار زیباست که پر از امکانات تفریحی و گردشگری می‌باشد.

غذا های معروف گرجستان:

کاچاپوری: غذایی بسیار لذیذ که از نان و پنیر و گاهی اوقات تخم مرغ آب پز درست شده است.

خینکالی: این غذا  از خمیر، گوشت و ادویه جات تهیه شده است که بسیار لذیذ و معروف است.

ساتسیوی: این غذا زمستانی می‌باشد که از مرغ یا بوقلمون به همراه سس بسیار خوشمزه تهیه می شود. که سس آن از گردو، سبزیجات و سیر درست شده است. همچنین شیرینیجات نظیر چورچخلا نیز از شیرینی های لذیذ گرجستان هست.

شهر های گرجستان


تفلیس