کلوپ فارائو دبی مکانی شبیه سازی شده برای تمرین صخره نوردی

شماری از جاذبه‌های گردشگری دبی مربوط به ورزش‌های هیجان انگیزی است که شما می‌توانید در آن تجربه کنید.
اگر از ارتفاع نمی‌ترسید و علاقه دارید که برای صعود تلاش کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به کلوپ فارائو دبی بروید.

با ما در این مطلب همراه باشید تا درباره کلوپ فارائو دبی و همچنین امکانات رفاهی آن و نحوه دسترسی آن در تور دبی بیشتر بدانید.

کلوپ فارائو دبی مکانی شبیه سازی شده برای تمرین صخره نوردی

درباره کلوپ فارائو دبی

کلوپ فارائو دبی می‌تواند در هنگام سفر به دبی شما را فعال‌تر نگاه دارد و جسم شما را به جنب و جوش وادار کند. این کلوب که به کلوب فرعون هم معروف است یکی از بهترین مکان های سلامتی و تندرستی در دبی محسوب می شود که می توانید از آن در تور دبی دیدن کنید.

کلوپ فارائو دبی مکانی است که در آن با شبیه سازی ورزش صخره نوردی یا به اصطلاح سنگ نوردی سالنی این امکان را به شما می‌دهد که خود را در ارتفاعات کوه‌های سنگی تصور کنید و برای سنگ نوردی واقعی آماده شوید.

کلوپ فارائو دبی مکانی شبیه سازی شده برای تمرین صخره نوردی

تاریخچه‌ی این ورزش در کلوپ فارائو دبی

سنگ نوردی سالنی در کلوپ فارائو دبی (که نام رسمی آن صعودهای ورزشی است) در ابتدا تلاشی برای شبیه سازی سنگ نوردی اسپورت در طبیعت بود که به تدریج به رشتهٔ ورزشی مستقلی تبدیل شد.
دیواره‌های سنگ نوردی سالنی کلوپ فارائو دبی از جنس فایبر گلاس یا چوب هستند.
گیره‌های مصنوعی به وسیلهٔ پیچ و مهره روی این دیواره‌ها نصب می‌شوند. این رشته در حال حاضر تحت نظر فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی به نام IFSC فعالیت می‌کند.

درجه سختی مسیرهای اسپورت طبیعی و مسیرهای بلند سالنی باعدد ۵ (از ۱ تا ۴ مربوط به کوه نوردی است) و بعد از آن عددی بین ۹ تا ۱۵ مشخص می‌شود. در آخر حروف a,b،c,d برای تقسیم‌بندی هرعدد به کارمی رود. برای مثال: ۵٫۱۰c. مسیرهای ۵٫۹ برای آموزش به مبتدیان به کار می‌روند. ۵٫۱۰ و ۵٫۱۱ کمی پیشرفته‌ترند و برای مسابقات سطح پایین استفاده می‌شوند. ۵٫۱۲ و ۵٫۱۳ مخصوص مسابقات سطح بالاترند و ۵٫۱۴ و ۵٫۱۵ سخت‌ترین مسیرهای صعود شده هستند.

از نظر کاربران کلوپ فارائو دبی چگونه است؟

نظرات کاربران این مکان دیدنی دبی در تور دبی بسیار مساعد بوده و اعلام کرده بودند که کلوپ فارائو دبی برای کودکانشان محیطی شاد را ایجاد کرده است. بازی با طناب‌های مختلف و بالارفتن از صخره‌های مصنوعی کودک عاشق هیجان شما را پرورش می‌دهد و امکان علاقمند شدن او به این ورزش را افزایش خواهد داد.

این ورزش هیجان انگیز به سرگرمی محبوب در امارات تبدیل شده است و امروزه ما به افراد خاص آن را پیشنهاد می‌کنیم.

کلوپ فارائو دبی مکانی شبیه سازی شده برای تمرین صخره نوردی

بازدید از کلوپ فارائو دبی

ازآنجاکه این کلوب در مرکز خرید وافی که یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی می‌باشد، قرار دارد، ضمن بازدید از کلوپ فارائو دبی می‌توانید از این مرکز خرید بسیار بزرگ هم دیدن کنید و بعد از آن می‌توانید در نزدیکی محله عود متا که در جوار کلوب قرار دارد بروید و از مکان‌های دیدنی آنجا مثل مرکز نمایشگاه‌های دبی دیدن کنید و همچنین می‌توانید در نزدیکی کلوب، پارک مشهور خور بروید و آنجا هم بازدید کنید و ساعات طلایی را در این پارک بگذرانید. پس بازدید از این پارک را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

دسترسی به کلوپ فارائو دبی

همانطور که گفته شد این کلوب در نزدیکی محله dubai healthcare center قرار دارد که یکی از پر رفت و آمد ترین محله‌های دبی می‌باشد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سختی زیادی را متحمل شوید.
می‌توانید با مترو و اتوبوس و باقی وسایل نقلیه عمومی به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. البته با تاکسی هم می‌توانید به این مکان بیایید اما از آنجا که این مکان دارای ایستگاه مترو در نزدیکی خود می‌باشد، پیشنهاد ما برای شما برای دسترسی به کلوب استفاده از مترو می‌باشد.
شما برای استفاده از مترو باید در ایستگاه dubai healthcare center از قطار پیاده شده و می‌توانید با پای پیاده به راحتی به کلوپ دسترسی پیدا کنید.

آدرس کلوپ فارائو دبی

Oud Metha Road, Wafi City – Dubai – United Arab Emirates

شماره تلفن کلوپ فارائو دبی

+۹۷۱ ۴ ۳۲۴ ۰۰۰۰

آرزو داریم که در این مکان، ساعات طلایی را در کنار ورزش و سلامتی تجربه کنید و خاطرات بسیار خوبی را در تور دبی رقم بزنید و امیدواریم که این مطلب شما را با کلوب و ویژگی‌های آن به خوبی آشنا کرده باشد.