پارک زعبیل Zabeel park از پارک های زیبا در دبی

پارک زعبیل دبی که در قلب دبی قرار دارد یکی از بهترین مراکز تفریحاتی دبی محسوب می‌شود و قطعاً در لیست مکان‌های دیدنی تور دبی نورگشت نیز خواهد بود. پارکی با مساحت ۵۱ هکتار هست که با وجود پوشش بیش از ده‌ها نوع گیاه تبدیل به یک باغ شهری شده است. این پارک علمی –تفریحی مکان دیدنی بسیاری از تورهای دبی هست. پارک زعبیل به ۳ بخش اصلی تقسیم شده که به تربیت بخش انرژی جایگزین، بخش ارتباطات و بخش فن آوری نام دارند.

پارک زعبیل Zabeel park از پارک های زیبا در دبی

پارک زعبیل دبی از مزیت‌های بسیار خوبی برخوردار هست که تورهای دبی زیادی را از جمله تور دبی نورگشت جذب خود می‌کند، از مزیت‌های پارک زعبیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: وجود جاده‌ای مخصوص پیاده روی که برای گردشگران تور دبی نورگشت بسیار جذاب هست، زمین فوتبال، آمفی‌تئاتر (گنجایش ۲۰۰۰ نفر را دارد)، دریاچه‌ای زیبا برای قایق‌سواری، وجود چند رستوران و کافی شاپ و در آخر وجود یک برج با ارتفاع ۴۵ متر در این پارک که از این برج دبی می‌توان منظرهٔ فوق‌العاده‌ای از خور دبی را مشاهده کرد.

پارک زعبیل Zabeel park از پارک های زیبا در دبی

یکی از مکان‌های جذاب دیگر پارک زعبیل برای تور دبی نورگشت استارگیت (Stargate) آن هست که در واقع شبیه به یک سفینهٔ فضایی ساخته شده و تبدیل شده به مکانی آموزشی – تفریحی برای یادگیری وهمچنین دارای مکانی برای خرید و غذاخوری و ورزش نیز هست. استارگیت دبی در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد. ساعات بازدید تور دبی از پارک زعبیل هر روز از ۸ تا ۲۳ بوده، پارک زعبیل که در یکی از خیابان‌های معروف و پرطرفدار تور دبی به نام شیخ زاید واقع شده است که می‌توانید علاوه بر این پارک می‌توانید با تور دبی نورگشتاز مرکزهای تجاری که دراین خیابان قرار دارد از جمله مرکز خرید برجومان و منظرهٔ بی نظیر خور دبی که در نزیکی پارک زعبیل دبی قرار دارد لذت ببرید.

پارک زعبیل Zabeel park از پارک های زیبا در دبی

مرکز خرید برجمان (Burjaman shopping center)

این مرکز خرید پرطرفدار تورهای دبی که در خیابان شیخ زاید قرار دارد می‌تواند مقصد بعدی تور دبی نورگشت برای دیدن بعد از پارک زعبیل باشد. مرکز خرید برجمان یکی از مرکز خریدهای لوکس دبی هست که برخی بهترین برندها مثل Louis Vuitton Cartier and Bvlgari, در این مرکز خرید هستند. این مرکز خرید در سال ۱۹۹۲ با وسعت حدود ۷۲۰۰۰ متر مربع افتتاح شده و در سال ۲۰۱۴ بازسازی شد که پس از باسازی به دوبخش قدیمی و لوکس تقسیم شد.

یکی از دلایلی جذب مرکز خرید برجمان توسط تور دبی نورگشت وجود پارکینگی در این مرکز با ظرفیت ۳۴۰۰ خودرو. این مرکز خرید ۴ طبقه‌ای بیش از ۳۰۰ فروشگاه لباس، دکوراسون منزل، لوازم برقی و کالاهای ورزشی با بهترین برندهای سراسر دنیا دارد. تمامی این مکان‌های دیدنی در بزرگراه شیخ زاید که E11 نام دارد قرار دارد، این جاده که شاهراه اصلی شهر دبی هست هنگام رفتن به مکان‌های نام برده در بالا همچنین می‌توانید از آسمان خراش‌هایی که در حاشیهٔ این بزرگراه برای سکونت ساخته شده‌اند دیدن کنید.

برج اداری امارات (Emirates office tower)

این برج با ارتفاع ۳۵۴ متر و ۵۴ طبقه که نام دیگر آن برج امارت یک هست هشتمین آسمان خراش در دبی هست. در کنار این برج هتل امارات جمیرا ساخته شده که به هر دو آن‌ها برج امارات می گویند.