تجربه زیبایی بی نظیر در پارک ساحلی جمیرا Jumeirah beach park

نواحی جنوب خلیج فارس جزو نواحی گرم وخشک هستند و به دلیل بارش اندک، مناطق سرسبزی نیستند. حاکمان این مناطق با استفاده از روش‌های مختلف از جمله آب دریا و آبیاری تحت فشار سعی در ایجاد فضاهای سبز و مفرح نموده‌اند. با توجه به شرایط آب و هوایی دبی، اغلب مراکز تفریحی دبی سرپوشیده‌اند. دبی مراکز تفریحی متنوع و جالبی دارد که در دسترس تور دبی و ساکنین است.

 تجربه زیبایی بی نظیر در پارک ساحلی جمیرا Jumeirah beach park

پارک ساحلی جمیرا دوازده هکتاری در امتداد ساحل زیبای جمیرا با ماسه‌های طلایی و درختان نخل سایه دار، مکان بسیار زیبایی در این منطقه از دبی ایجاد کرده است. پارک ساحلی جمیرا در سال ۱۹۸۹ تأسیس شد و از نخستین پارک‌های ساحلی جذاب برای تور دبی است. در طول ساحل دوش و سرویس بهداشتی نیز در دسترس هست. ساعات شنا در پارک ساحلی جمیرا ساعت هشت صبح تا غروب آفتاب است و در امتداد ساحل نجات غریق‌ها مستقر شده‌اند.

دورتر از ساحل مناطق سرسبز بسیار، باغ‌های خوش منظره، زمین بازی کودکان، رستوران و کافی شاپ و سایر امکانات قرار دارد. امکان استفاده از اسکیت و دوچرخه در پارک ساحلی جمیرا دبی امکان پذیر نمی‌باشد و این یکی از نکاتی که برای در سفر به دبی و دیدن این پارک بی نظیر لازم است بدانید. یکی از مزیت‌های پارک ساحلی جمیرا دبی داشتن زمینی مناسب برای فوتبال ساحلی می‌باشد، کسانی که به دبی سفر می‌کنند بازی فوتبال ساحلی را در لیست تفریحات خود بنویسند.

 تجربه زیبایی بی نظیر در پارک ساحلی جمیرا Jumeirah beach park

در پارک ساحلی جمیرا دبی به خاطر خط ساحلی طولانی و آب‌های شفاف خلیج فارس، ورزش‌های آبی و تفریحاتی مانند: غواصی با ماسک اکسیژن، غواصی با لوله تنفسی، قایق سواری، موج سواری و سایر تفریحات آبی دیگر در پارک ساحلی جمیرا ساحلی از سرگرمی‌های محبوب دبی شده‌اند. روزهای یکشنبه مختص بانوان تور دبی هست. ورودی برای هر نفر ۵ درهم و برای هر ماشین ۲۰ درهم است. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این مکان بیزینس بی (bussiness bay) است.

نخل جمیرا

دبی در خلیج فارس جزایری مصنوعی احداث کرده است مانند جزایر نخل. این جزایر دست ساز مشهورترین و افتخار آمیز ترین بخش دبی را تشکیل می‌دهند و شامل جزیره نخل جمیرا، دیره و جبل علی می‌شوند. شکل آن‌ها به صورت نخل هست. ساخت جزیره پنج در پنج کیلومتری در سال ۲۰۰۲ آغاز و در سال ۲۰۰۶ به پایان رسید. این اولین نخل و کوچکترین جزیره از مجموعه سه جزیره نخل جبل علی، نخل جمیرا و نخل دیره است و در ساحل جمیرا قرار دارد.

 تجربه زیبایی بی نظیر در پارک ساحلی جمیرا Jumeirah beach park

این جزیره به شکل نخل هست که هشت شاخه عظیم در دو سمت تنه اصلی دارد، توسط حصاری ۱۲ کیلوتری در بر گرفته شده است. ساخت این جزیرهٔ مصنوعی با استفاده از ۹۴٬۰۰۰٬۰۰۰ کیلومتر مکعب شن و ۷٬۰۰۰٬۰۰۰ تن سنگ انجام شد. هزینهٔ ساخت آن حدود ۱۲ دلار بود و چهل هزار کارگر در ساخت آن مشارکت داشتند. در اوایل سال ۲۰۰۷، این جزیره بزرگترین جزیره دست ساز بشر شد و صدها ویلای آن آمادهٔ تحویل بود.

 تجربه زیبایی بی نظیر در پارک ساحلی جمیرا Jumeirah beach park

۲۸ هتل در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد. مونوریلی به طول حدود ۵ کیلومتر در سال ۲۰۰۹ ساخته شد تا هتل آتلانتیس را به برج‌های گیت وی gateway towers) ) در پایین جزیره متصل کند. این مونوریل نخستین مونوریل در خاورمیانه بود. ساعت بازید: شنبه تا چهارشنبه ۷ تا ۲۳ و پنج شنبه و جمعه: ۷ تا ۱۱: ۳۰. پارک ساحلی جمیرا دبی قدمتی طولانی دارد پس سفر به دبی و دیدن پارک ساحلی جمیرا با یک تور با تجربه را قطعاً نباید از دست بدهید.