پارک الممزر دبی یک پارک مدرن و دیدنی

در گذشته مساحت دبی ۳۹۰۰ کیلومتر بود، اما به خاطر ساخت جزایر مصنوعی و گسترش شهر اکنون به ۴۱۱۴ کیلومتر مربع رسیده که از نظر مساحت شهر دبی بعد از ابوظبی قرار دارد. دبی هر ساله گردشگران بسیاری برای تور دبی را از سراسر جهان از جمله ایران مجذوب خود می‌سازد.

پارک الممزر دبی یک پارک مدرن و دیدنی

یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی برای گردشگران، سواحل آفتابی و آب‌های گرم آن است. پارک الممزر با وسعت صد و شش هکتار بزرگ‌ترین پارک ساحلی دبی و یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی محسوب می‌شود. دبی شهری ساحلی است که از سواحلش به نحو مناسب استفاده کرده است.

پارک الممزر دبی و سواحل شنی و زیبای آن چشم‌اندازهای زیبایی را فراهم کرده است. لازم به ذکر است که بسیاری از سواحل دبی اختصاص به هتل‌های ساحلی دارند. سواحل عمومی دبی در روزهای جمعه و تعطیل بسیار شلوغ و پر رفت آمد می‌شوند. پارک الممزر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تفریح هست.

پارک الممزر دبی یک پارک مدرن و دیدنی

امتیاز الممزر در این است که بر روی دماغه‌ای قرار گرفته و از سه طرف با دریا احاطه شده است. چهار ساحل محافظت شده، مناطقی برای شنا و اتاق‌های رختکن و دوش دارد. پارک الممزر با پوشش گیاهی منحصر به فردی از درختان نارگیل و نخل‌ها و حدود شش هزار گیاه متنوع یکی از جذاب‌ترین پارک‌های توریستی هست که سالانه گردشگرهای چشمگیری در سفر به دبی از پارک الممزر بهره می‌برند.

این تنها ساحلی هست که سه استخر شنا نیز در آن ساخته شده است. می‌توان در پارک الممزر دبی دوچرخه کرایه کرد و اگر هوا برای قدم زدن خیلی گرم باشد، قطاری برای گشت آماده شده است. پارک الممزر در سال ۱۹۹۴ با هزینه‌ای حدود صد میلیون درهم احداث شده است. این پارک دبی برای ماشین‌های شخصی و کلبه‌های ییلاقی ورودی دارد.

همچنین برای رفتن به پارک الممزر به یاد داشته باشید که همراه خود سگ یا گربهٔ خود را نبرید چون ورود حیوانات به این پارک ممنوع است. پارک الممزر دبی از امکانات خوبی برای مسافران بهره مند هست مانند وجود باربیکیو در هر آلاچیق، زمین بازی برای کودکان و همچنین یک آمفی تئاتر بزرگ در این پارک وجود دارد.

پارک الممزر دبی یک پارک مدرن و دیدنی

روز چهارشنبه نیز روز اختصاصی بانوان است. برای رفتن به پارک الممزر باید در ایستگاه صلاح الدین از مترو پیاده شده و از آن جا با خط c32 اتوبوس به پارک بروید.

ساعت بازید از این پارک در تور دبی : هر روز از ۸ تا ۲۳

جشنواره خرید دبی

دبی میزبان رویدادهای بسیار هست. بسیاری از آن‌ها به صورت سالانه و ثابت برگزار می‌شوند از جمله جشنوارهٔ خرید دبی که سالانه در پارک الممزر برگزار می‌شود. در ماه ژانویه و فوریه (به مدت یک ماه و دو روز) در آمفی تئاتر پارک ساحلی الممزر برگزار می‌شود.

علاوه بر تخفیف‌ها قیمت‌ها، رویدادها و فعالیت‌های دیگر نیز برگزار می‌شود که شامل کنسرت‌ها، نمایش‌ها، مسابقات ورزشی و نمایش مد می‌شود. حدود ۳۰۰۰۰۰۰ نفر در این جشنواره شرکت می‌کنند. این جشنواره از سال ۱۹۹۵ هر سال برگزار می‌شود و فقط در سال ۲۰۰۶ به خاطر فوت شیخ مکتوم بن رشید آل مکتوم حاکم دبی، لغو شد. آتش بازی‌های این جشنواره بسیار زیبا و هیجان انگیز هست.