لمس زیبایی مدرن در منطقه دیره دبی

منطقه دیره در شرق دبی هست که در دبی قدیم مرکز تجاری دبی بوده اما در سال‌های اخیر مکان‌های دیدنی آن از جمله پل المکتوم، بازار قدمی ماهی دبی، بازار ادویه دبی و بازار عطر تبدیل به منطقهٔ گردشگری شده است.

لمس زیبایی مدرن در منطقه دیره دبی لمس زیبایی مدرن در منطقه دیره دبی 

سیتی سنتر دیره (deira city center)

مرکز خرید دیره تا قبل از سال ۱۹۹۶ که در زمینی به مساحت صد و بیست هزار متر مربع ساخته شد بزرگترین مرکز خرید دیره بود. ولی با گذشت زمان و ساخت پروژه مرکز خریدهای بزرگتر این جایگاه تغییر کرد. این مرکز خرید ۳۴۰ فروشگاه دارد و در سال حدود بیست میلیون نفر از این مرکز خرید تجاری – تفریحی دیدن می‌کنند. از مزیت‌های بی نظیر این مرکز خرید منطقه دیره دبی می‌توان به وجود سینما، فود کورت، سالن بولینگ، شهربازی، هتل ۵ ستاره ونزدیک بودن به ایستگاه مترو اشاره کرد.

لمس زیبایی مدرن در منطقه دیره دبی 

جزیره نخل دیره (palm deira)

کار احداث این جزیره در سال ۲۰۰۴ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۵ قرار بود ادامه داشته باشد ولی در سال ۲۰۱۳ به جزیرهٔ تغییر نام داد و طراحی آن نیز تغییر کرد و هنوز ساخت این جزیره ادامه دارد. این جزیره با وسعت ۸۰ کیلومتر مربع در برگیرنده تفرجگاه‌ها، مناطق مسکونی، مراکز خرید، امکانات ورزشی برای تور دبی می‌باشد. این جزیرهٔ نخل مانند ۴۱ شاخه دارد که مناطق مسکونی آن روی شاخه‌ها قرار گرفته‌اند.

لمس زیبایی مدرن در منطقه دیره دبی 

پل آل مکتوم (al maktom bridge)

پل آل مکتوم اولین پل دبی هست که در سال ۱۹۶۳ افتتاح شد و در سال ۲۰۰۷ عملیات بهسازی روی آن انجام شد و این پل گسترش یافت. در سال ۲۰۰۸ برای عبور از پل عوارض قرار گرفت. امروزه بیش از ۹۰۰۰ وسیلهٔ نقلیه از روی پل عبور می‌کنند. البته از شنبه تا پنجشنبه از سعت ۲۲ تا ۶ صبح و جمعه از ساعت ۲۲ تا ۹ صبح که پل معلق بسته (Floating Bridge) است عوارض گرفته نمی‌شود. چند بازار جالب در دبی وجود دارد که خوب است حداقل یکبار با تور دبی از آن‌ها دیدن کنید: بازار ماهی فروش‌ها و بازار ادویه دیره و بازار عطر از بازار بافت قدیم و سنتی منطقهٔ دیره دبی محسوب می‌شود.

بازار ماهی (fish souk)

اگر قصد دارید یک وعده غذای دریایی صرف کنید بازار ماهی‌های دیره تازه‌ترین ماهی‌ها را همیشه برای فروش دارد. علاوه بر ماهی‌های شناخته شده دیگر صیدهای دریایی در این بازار به فروش می‌رسد. از مزیت‌های گردشگری دیگر این بازار در منطقه دیره وجود رستوران غذای دریایی و یک موزهٔ اختصاصی و ویژه تاریخ روستای ماهیگیری وجود دارد.

بازار عطر (perfume souk)

در بازار عطر در دبی که شامل عطرهای عربی و روغن‌های معطر هست می‌توانید از عطرهای عربی که بویی متفاوت با عطرهای غربی دارند بهره ببرید.

بازار ادویه (Spice souk)

در این بازار مردم بومی با استفاده از سوزاندن کندر و دودی که از آن بلند می‌شود را بین گردشگران تور دبی که برای بازدید از این بازار بی نظیر دیره آمده‌اند پخش می‌کنند و با این کار لباس‌ها و موها از این بوی عجیب معطر می‌شود. ادویجاتی که در این بازار به فروش می‌رسد شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ۱. گیاهان معطر
  • ۲. آجیل
  • ۳. میوه‌های خشک شده
  • ۴. بطری‌های گلاب و عرقیات و آبمیوه
  • ۵. پودر حنا
  • ۶. سرمه و غیره