منطقه جمیرا دبی Jumeirah، یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین مناطق شهر دبی

اگر برای سفر تور دبی را انتخاب کرده‌اید، غیر ممکن است که از محله‌های خوب و منطقه‌های دیدنی دبی که هر کدام دارای مراکز خرید لوکس بزرگ و کوچک، مکان‌های دیدنی، مکان‌های تفریحی و همچنین مکان‌های تاریخی هستند دیدن نکنید.

یکی از بهترین محله‌های دبی که حتماً در تور دبی باید از آن دیدن کنید، منطقه جمیرا دوبی می‌باشد که یکی از بهترین مناطق دبی است.
این منطقه دارای مکان‌های دیدنی بسیاری است که شما می‌توانید از آنها دیدن کنید و از سفر خود با دیدن مکانهای دیدنی دبی لذت ببرید.
با ما در این مطلب همراه باشید تا درباره منطقه جمیرا دوبی، مکان‌های دیدنی آن و همچنین نحوه دسترسی به آن بیشتر بدانید.

منطقه جمیرا دبی Jumeirah، یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین مناطق شهر دبی

همه چیز درباره منطقه جمیرا دبی

منطقه جمیرا یک منطقه به وسعت ۶ کیلومتر مربع در ضلع شمال غربی دوبی است که یکی از مهمترین و مشهورترین مناطق شهر دبی محسوب می‌شود.
این منطقه که یک منطقه ساحلی است، دارای شهرک‌های مسکونی لوکس و ریلکس کننده ساحلی شنی با منظره‌ای بسیار عالی خلیج فارس و همچنین شهر دبی است. از مکان‌های دیدنی منطقه جمیرا می‌توان به ساحل عمومی و همچنین تورهای متعدد توریستی که می‌توانید از آنها در تور دبی استفاده کنید، اشاره کرد.
همچنین این منطقه دارای مراکز خرید بسیار زیادی، از مراکز خرید کوچک محلی که عرضه کننده برندهای محلی هستند و در آنها کافه‌های سنتی دیده می‌شود گرفته تا مراکز خرید بزرگ و لوکس که تمام برندهای جهانی و همچنین رستوران‌ها و کافی شاپ های زنجیره‌ای را می‌توانید در آن پیدا کنید، است.
از چیزهایی که می‌توان در منطقه جمیرا و در تور دبی آنها را دید و لذت برد حیوانات محلی هستند که در منطقه جمیرا زندگی می‌کنند. این حیوانات شامل گربه‌های بزرگ، میمون‌ها و همچنین خزندگان شامل مارمولکهای وِیژه منطقه دبی می‌شوند که به وفور، به خصوص در کنار ساحل می‌توان آنها را دید.

یکی از خصوصیات منطقه جمیرا ساختمان‌های خاص مسکونی و تجاری آن است که عموماً ساختمان‌های کوتاه ساخته شده از سنگ‌های سفید هستند، است.
راجع به تقسیم بندی این منطقه می‌توان اشاره کرد که این منطقه تشکیل شده از سه منطقه به نام‌های جمیرا ۱ و جمیرا ۲ و جمیرا ۳ است که در هر کدام از این مناطق ذکر شده می‌توان خانه‌های خاصی را دید. خانه‌های از خانه‌های بزرگ و ویلایی در کنار خانه‌های شهری و آپارتمانی ساخته شده به سبک‌های معماری مختلف.
از ویژگی‌های منطقه جمیرا که به آن مشهور است این است که این منطقه بیشتر محل اقامت مهاجران ثروتمند می‌باشد.

منطقه جمیرا دبی Jumeirah، یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین مناطق شهر دبی

تاریخچه منطقه جمیرا

منطقه جمیرا در گذشته دور مکان سکونت ماهیگیران و شکارچیان مروارید و همچنین تاجران شهر دبی بوده است که بعد از سال ۱۹۶۰ و در عصر مدرن به این منطقه رفته رفته به یکی از مناطق مهم و بسیار کلیدی دبی و همچنین محلی برای اقامت مهاجران غربی تبدیل شد.
ساحل جمیرا در گذشته به خاطر وجود هتل به اسم Chicago Beach علاوه بر ساحل جمیرا به اسم شیکاگو بیچ هم شناخته می‌شده است البته نام این هتل نیز برگرفته از شرکت‌های نفتی سازنده چاه‌های نفتی دریایی به نام Chicago Brige & Iron است که کشتی‌های عظیمی نفتی در این منطقه هدایت می‌کرد که انبارهای ذخیره نفت و همچنین استخراج آن بودند.
منطقه جمیرا تا زمانی که هتل شیکاگو در سال ۱۹۹۷ تخریب شد، این نام را با خود همراه داشت. البته این نام بعد از آن در پروژه ساخته برج العرب که یکی از برجسته‌ترین مکان‌های تفریحاتی موجود در این منطقه و همچنین یکی از معروف‌ترین هتل‌ها در جهان است و به عنوان نماد دوبی شناخته می‌شود، نیز به عنوان نام پروژه ساخت این بنا شناخته می‌شد.
منطقه جمیرا در اواخر دهه نود و در برنامه توسعه تجاری دبی شاهد رشد عظیم و همچنین ساخت و سازهای خانه‌های بسیار لوکس بود.
سرمایه این گسترش منطقه جمیرا همانطور که گفته شد از مهاجران ثروتمند و همچنین شیخ‌های ساکن در این منطقه تأمین شد و دلیل لوکس بودن خانه‌های آن و همچنین هتل‌های بسیار مجللی که در این منطقه ساخته شده است را می‌توان سرمایه زیاد مهاجران ثروتمند و همچنین شیخ‌های عربی امارات متحده عربی دانست.
این ساخت و سازها تا جایی ادامه داشت که منطقه جمیرا را به یک منطقه بسیار لوکس و دومین جای گران از نظر اجاره و قیمت زمین و ملک در دبی تبدیل کرد و امروز نام جمیرا به عنوان یک برند توسط شیخ‌های عربی و همچنین سرمایه گذاران خارجی برای امور مختلف استفاده می‌شود.
به راستی می‌توان پیشرفت بسیار زیاد و یک باره را در منطقه جمیرا دید و لمس کرد.

درباره تاریخچه منطقه جمیرا می‌توان این نکته را نیز ذکر کرد که نام جمیرا و همچنین هتل برج العرب توسط شیخ محمد بن رشید آل مکتوم به صورت رسمی تعیین شد و به عموم اعلام شد.

موقعیت مکانی منطقه جمیرا در دبی

منطقه جمیرا در موقعیت جغرافیایی غربی شهر دبی و در کنار ساحل خلیج فارس قرار گرفته است و در خیابانی به طول ۱۸ کیلومتر قرار دارد. این منطقه بین دو منطقه المینا و الصفوح قرار گرفته است.

امکانات و ویژگی‌های منطقه جمیرا دبی

همان طور که گفته شد منطقه جمیرا در دبی یکی از بهترین و لوکس‌ترین مناطق این شهر است که سرشار از امکانات رفاهی و تفریحی مختلف می‌باشد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد

هتل‌ها:

چندی از معروف‌ترین و مهمترین هتل‌های شهر دبی در منطقه جمیرا قرار دارد که می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • هتل برج العرب:

  هتل برج العرب معروف‌ترین هتل شهر دبی است که می‌توانید در تور دبی از آن دیدن کنید. این هتل که یک هتل ۷ ستاره است، در جزیره‌ای مصنوعی و در کنار ساحل ساخته شده است و ساختمان آن نماد شهر دبی محسوب می‌شود. از ویژگی‌های برجسته این هتل آکواریوم بسیار مجلل زیر آن و همچنین سوئیت‌های بسیار لوکس در طبقات فوقانی. است

 • هتل ساحلی جمیرا:

  این هتل بخشی از هتلهای زنجیره‌ای جمیرا است که متعلق به خانواده حاکم و شیخ‌های دبی است و دارای ساختمانی بسیار معروف و خاص است.
  این هتل شامل سه هتل به نام‌های مینا السلام، دارالمصیف و القصر می‌باشد. این هتل‌ها نیز از هتل‌های لوکس و بسیار گران محسوب می‌شود که هر کدام دارای اسکله، رستوران‌ها و کافی شاپ های لوکس و مرکز خریدهای بزرگ در کنار. خلیج فارس هستند

منطقه جمیرا دبی Jumeirah، یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین مناطق شهر دبی

 • هتل گراسونور:

  این هتل همچون بقیه هتل‌ها یک هتل لوکس است که در ساختمانی بلند قرار دارد و اتاق‌های بسیار. گرانی برای رزرو دارد

 • هتل سوفیتل:

  هتل سوفیتل که کمی بالاتر از منطقه جمیرا در پالم جمیرا قرار دارد، یکی از هتلهای بسیار بزرگ است که. ساختمانی ۵ طبقه دارد و منظره‌ای بسیار زیبا و حیرت آور از دریا و خلیج فارس را برای شما به ارمغان می‌آورد

لازم است بدانید هتل‌های منطقه جمیرا همگی دارای امکانات فوق العاده هستند و امکاناتی نظیر جابجایی با خودروهای لوکس لیموزین و همچنین بلیط مکان‌های دیدنی به صورت نامحدود-برای مثال پارک آبی وایلد وادی و جمیرا، قایق سواری و انواع مکان‌های دیدنی را – به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

مسجد:

منطقه جمیرا همچنین دارای مسجدی ساخته شده از سنگهای سفید بزرگ است که مسجد جمیرا نام دارد. این مسجد یکی از مکان‌های دیدنی بسیار ویژه دبی محسوب می‌شود، از آنجا که امکان ورود غیر مسلمان‌ها به آن وجود دارند تا آنها با دین اسلام آشنا شود و همین ویژگی آن را یکی از معدود مساجد در امارات متحده تبدیل کرده است.
این مسجد از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب قابل بازدید از در جمعه‌ها بسته می‌باشد.

بازار محلی:

منطقه جمیرا همچنین دارای یک بازار محلی به اسم بازار شهر یا سوق المدینه است که در آن فروشگاه‌هایی در کوچه‌های باریک قرارگرفته‌اند. در این فروشگاه‌ها می‌توان آثار هنری، لوازم منزل، لباس، کیف و کفش و سوغاتی‌های مختلف را پیدا کرد.
قیمت کالاهای عرضه شده در فروشگاه‌های این بازار بسیار مناسب هستند و برای خرید نیاز به چانه زدن نیست؛ اما جدا از خرید، دیدن این بازار جذابیت تفریحی و توریستی بسیار زیادی دارد.

بارانداز منطقه جمیرا بارانداز منطقه جمیرا که به بارانداز مدینه الجمیرا شناخته می‌شود، مکانی عالی برای گذراندن ساعاتی بسیار آرام و همچنین دیدن غروب آفتاب در چشم انداز خلیج فارس است. همچنین رستوران‌ها و کافی شاپ های موجود در آن، می‌توانند محیط عالی برای خوردن غذا باشد.

مراکز خرید منطقه جمیرا :

همانطور که گفته شد در منطقه جمیرا دبی مراکز خرید بسیاری وجود دارد که در زیر مهم‌ترین آن‌ها را برای شما نام می‌بریم:

 • مرکز خرید مرکاتنو Mercato mall:

  مرکز خریدی بزرگ که به سبک ایتالیایی ساخته شده است.

 • City walk mall:

  یک مرکز خرید روباز بسیار بزرگ همراه با رستوران‌های خاص و متنوع.

 • Sunset mall:

  مرکز خرید سان ست مال مکانی عالی برای یافتن برندهای مختلف پوشاک است.

 • مرکز خرید جمیرا Jumeirah mall:

  مرکز خرید جمیرا یک مرکز خریدی است که فضای میانی بسیار بزرگی دارای حوض دارد و همچنین علاوه بر فروشگاه‌های زیاد، دارای فوت کرد بزرگ نیز می‌باشد و منظره‌ای به سمت دریا دارد.

 • جمیرا پلازا Jumeirah Plaza:

  این مرکز خرید نیز نسبتاً مرکز خریدی با اندازه‌ی متوسط است که برندهای محلی و چینی و هندی در آن فعالیت دارند و یکی از قدیمی‌ترین مرکز خریدهای منطقه جمیرا می‌باشد.

پارک جمیرا:

یکی از مناطق بسیار زیبایی که در منطقه جمیرا قرار دارد پارک جمیرا است که می‌توانید ساعاتی عالی را در آن به بهترین نحو بگذرانید. این پارک دارای امکانات فراوانی است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از آنجا بازدید کنید. پارک جمیرا یک پارک ساحلی است که در آن می‌توانید در آب‌های خلیج فارس شنا بکنید.

باغ وحش دبی:

باغ وحش دبی نیز در منطقه جمیرا قرار دارد و در آن می‌توانید انواع و اقسام حیوانات را مشاهده کنید. حیواناتی نظیر شامپانزه، زرافه و گربه‌های بزرگ

قیمت منطقه جمیرا و رویدادهای رخ داده در آن منطقه

منطقه جمیرا همان‌طور که گفته شد گران‌ترین منطقه دبی که بعد از امارات هیلز است.
خانه‌های این منطقه -که به اسم بورلی هیلز خاورمیانه نیز به صورت غیر رسمی شناخته می‌شود- دارای اجاره‌های بسیار زیادی از ۳۰۰ هزار درهم تا ۲ میلیون درهم در سال هستند.
از رویدادهای مهمی که هر ساله در ساحل منطقه جمیرا برگزار می‌شود، می‌توان به جشنواره‌های بین المللی دبی اشاره کرد که گاهی در این مکان برگزار می‌شود و همچنین لازم است بدانید جام جهانی فوتبال ساحلی در سال ۲۰۰۹ نیز در سواحل جمیرا برگزار شده است.

منطقه جمیرا دبی Jumeirah، یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین مناطق شهر دبی

بازدید از منطقه جمیرا دبی

منطقه جمیرا یکی از مکان‌هایی است که حتماً باید در تور دبی از آن بازدید کنید و در بازدید از آن می‌توانید از مکان‌های بسیاری که در بالا ذکر شد، در یک روز کامل دیدن کنید.
البته امکان دارد هتل شما در منطقه جمیرا قرار گرفته شده باشد و در این صورت شما وقت زیادی را برای دیدن جای جای این منطقه بسیار لوکس دبی خواهید داشت ما بازدید از منطقه جمیرا را حتماً به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دسترسی به منطقه جمیرا

منطقه جمیرا از قابل دسترس ترین مناطق شهر دبی است و با تمام وسایل نقلیه می‌توانید به جای جای آن دسترسی داشته باشید.
این منطقه دارای لوازم نقلیه عمومی شامل تاکسی، اتوبوس، مترو و همچنین خطوط آبی داخلی دبی می‌باشد که از تمام آن‌ها می‌توانید به راحتی استفاده کنید.

در آخر برای شما سفری عالی و سرشار از خاطرات خوب در منطقه جمیرا آرزو می‌کنیم و از شما خواهش داریم که خاطراتی را که در تور دبی و بازدید از این منطقه‌ی زیبا کسب کردید، در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از آن‌ها بهره مند شوند.