منطقه بر دبی Bur Dubai از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کرد

منطقه بر دبی یکی از مناطق کهن و پر بازید که هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران تور دبی هست. از نظر موقعیت جغرافیایی در گذشته منطقهٔ بر دبی بین ساحل غربی خور و جمیرا بوده است. منطقه بر دبی به دلیل داشتن چندین مرکز گردشگری جذاب و یکی از منطقه‌های محبوب گردشگران تور دبی هست. یکی مزیت‌های مورد اهمیت برای تور دبی مسیر مستقیم خط قرمز مترو از این منطقه به فرودگاه هست. اگر قصد رفتن به تور دبی را دارید دانستن اطلاعاتی در مورد منطقهٔ جذاب بر دبی حائز اهمیت است.

منطقه بر دبی Bur Dubai از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کردمنطقه بر دبی Bur Dubai از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کرد

دلفیناریوم دبی (Dubai Dolphinariuam) در منطقه بر دبی

یکی از مناطق محبوب برای تور دبی نورگشت، دلفیناریوم منطقه بر دبی که یک مکان سرپوشیده ومناسب برای تور دبی هست. یکی از مزیت‌های این مکان دیدنی برای تور دبی واقع شدن آن در پارک خور و نزدیکی به شهر کودکان (Children City) هست. دلفیناریوم دبی که با مساحت پنج هزار متر مربع در سال ۲۰۰۸ احداث شده است اولین پارک دلفین‌های سرپوشیده در خاورمیانه هست که دارای سیستم‌های تهویه داخلی قوی می‌باشد. از امکانات این پارک در منطقه بر دبی می‌توان به گنجایش ۱۲۵۰ نفری آن برای گردشگران تور دبی اشاره کرد. دلفیناریوم دبی اولین زیستگاه مناسب با تجهیزات پیشرفته‌ای مانند استخر پزشکی جداگانه، یک استخر حفاظت شده برای این پستانداران دوست داشتنی می‌باشد.

منطقه بر دبی Bur Dubai از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کرد

مسجد اعظم (Grand Mosque) در منطقه بر دبی

یکی از بناهای پر بازدید و دیدنی برای مسلمانان تور دبی در منطقه بر دبی مسجد اعظم است که از مهم‌ترین مساجد دبی محسوب می‌شود. اولین بار این مسجد به منظور مدرسه‌ای قرآنی برای آموزش کتاب آسمانی قرآن در سال ۱۹۰۰ تأسیس شد؛ اما با گذشت ۶۰ سال در سال ۱۹۶۰ این مکان طی حوادث طبیعی تخریب شده و سپس بنای اولیهٔ مسجد اعظم به جای آن احداث شد و در سال ۱۹۹۸ مورد بهسازی قرار گرفت. این معماری شاهکار با گنجایش ۱۲۰۰ نمازگزار یک مکان دیدنی برای تور دبی نورگشت می‌باشد. نکتهٔ قابل ذکر برای غیر مسلمانان تور دبی این هست که آن‌ها می‌توانند از مناره‌های مسجد دیدن کنند و اجازهٔ ورود به شبستان این مسجد را ندارند.

منطقه بر دبی Bur Dubai از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کرد

این مسجد در منطقه بر دبی با داشتن مناره‌ای شبیه به فانوس دریایی با ارتفاع ۷۰ متر که بلندترین منارهٔ دبی می‌باشد جلوهٔ ویژه‌ای به این مکان مذهبی جذاب بخشیده است. معماری این بنا به گونه‌ای است که دارای ۹ گنبد بزرگ و ۴۵ گنبد کوچک که دور تا دور گنبدهای بزرگ به صورت سه ردیف از دسته‌های سه تایی قرار گرفته‌اند. هنگامی که از مسجد اعظم بازدید کردید پیشنهاد تور دبی نورگشت به شما دیدن معبد هندو در مقصد بعدی خود هست.

معبد هندو Hindu Temple در منطقه بر دبی

دبی یک شهر توریستی که از سراسر کشورهای جهان با فرهنگ و مذاهب مختلف از آن دیدن می‌کنند. به همین علت دبی به خصوص منطقه بر دبی جاذبه‌هایی برای پوشش همه نوع قشر و مذهب ساخته است. معبد هندو که از دو معبد شیوا (shiva) و کریشنا (Krishna) تشکیل شده است تنها معبدو هندو دبی می‌باشد که مراسم ازدواجشان را در این معبد برگزار می‌کنند. بت‌ها و الهه‌های موجود در این معبد را با حساسیت‌های بسیاری نگه داری می‌کنند زیرا برای خدایان خود ارزش و احترام بسیار زیادی قائل هستند. این معبد در منطقه بر دبی مانند سایر مکان‌های مذهبی اعمال خاص خود را دارد مانند تهیهٔ هدایایی برای الهه‌ها و بت‌ها و…. خوب است برای آشنایی با اعمال سایر ادیان حداقل یکبار دیدن این مکان را با تور دبی نورگشت تجربه کنید.

منطقه بر دبی Bur Dubai از مکان هایی که حتما باید از آن دیدن کرد