آشنایی با تاریخ امارات دهکدهٔ تاریخی حتا Hatta Heritage Village

دبی شهری با معماری مدرن است که بناهای زیبا ومرتفع بسیاری دارد. دبی به دلیل سرمایه گذاری‌های سرسام آور در آن به سرعت تبدیل به شهر آسمان خراش‌ها شد. دبی از قرن بیست به بعد پیشرفت و تغییر خود را آغاز کرد با سرعتی باورنکردنی تبدیل به یکی از مدرن‌ترین شهرهای جهان شد که در طول سال بسیاری از گردشگران تور دبی برای دیدن این شهر مدرن سفر می‌کنند. پیشرفت این شهر در این بازهٔ زمانی کوتاه با وجود این تعداد چشمگیر مکان‌ها لوکس و مدرن جای بسی تأمل دارد.

آشنایی با تاریخ امارات دهکدهٔ تاریخی حتا Hatta Heritage Village

برخی از گردشگران تور دبی نورگشت سؤالات بسیاری برایشان پیش می اید از جمله این شهر در قدیم چگونه بوده؟ آیا در گذشتهٔ خود نیز برجی در این شهر وجود داشته؟ شاید گردشگران تور دبی با دیدن دهکدهٔ تاریخی حتا جواب برخی از سؤالات خود را پیدا کنند و دیدگاهشان نسبت به گذشتهٔ این شهر امیر نشین بهتر شود. دهکدهٔ تاریخی حتا یک روستا با قدمت ۳۰۰ ساله می‌باشد که در ۱۱۵ کیلومتری جنوب شرقی دبی واقع شده، در این دهکده قلعه‌ای وجود دارد که متعلق به شیخ مکتوم بن حاشر آل مکتوم می‌باشد و در سال ۱۸۹۶ بنا شده است.

آشنایی با تاریخ امارات دهکدهٔ تاریخی حتا Hatta Heritage Village

باوجوداینکه آثار این بنا در دهکدهٔ تاریخی حتا  به دو تا سه هزار سال قبل برمی‌گردد اما این دهکده در سال ۲۰۰۱ بهسازی شده برای گردشگران تور دبی دارای تجهیزات رفاهی هست. این مکان تاریخی که در غرب خور دبی هست دارای جذابیت‌های منحصربه‌فردی مثل هتل باشکوه Hatta Fort هست. دهکدهٔ تاریخی حتا از ۳۰ بنا تشکیل‌شده که بیانگر معماری گذشتهٔ امارات هست. تور دبی نورگشت به شما پیشنهاد می‌کند بعد از دیدن دهکدهٔ تاریخی حتا سری هم موزهٔ خصوصی صلصالی دبی بزنید. قطعاً دیدن دو مکان متفاوت در یک روز و مقایسهٔ یک مکان مدرن و سنتی برای شما بسیار جذاب خواهد بود. در ادامه توضیح مختصری در مورد این موزه می‌دهیم.

موزه خصوصی صلصالی (Salsali Private Museum)

این موزه در دهکدهٔ تاریخی حتا اولین موزهٔ خصوصی برای هنرهای معاصر خاورمیانه و بین‌المللی در دبی می‌باشد. بنیان‌گذار این موزه یک ایرانی اصیل است به همین علت یکی از جذاب‌ترین موزه‌ها برای گردشگران تور دبی نورگشت است. این موزهٔ بی‌نظیر که در سال ۲۰۱۱ توسط رامین صلصالی در شهر دوبی و دهکدهٔ تاریخی حتا راه‌اندازی شد. هدف او از تأسیس این موزه نمایش دادن آثار ایران وجهان هست. این مکان جذاب با مساحت ۸۰۰ مترمربع دارای بیش از ۷۰۰ اثر نقاشی، مجسمه‌سازی و عکاسی است.

آشنایی با تاریخ امارات دهکدهٔ تاریخی حتا Hatta Heritage Village

رامین صلصالی در سال ۱۹۶۴ در تهران متولدشده و در آلمان تحصیلات عالیه خود را گذرانده سپس در سن ۲۱ سالگی شروع به جمع‌آوری آثار هنری معاصر ایرانی کرده تا دیدگاه جهان غرب را نسبت به ایرانی‌ها و فهمیدن تفکراتشان از دیدگاه هنری بدون توجه به مسائل سیاسی نشان دهد.

این موزه در دهکدهٔ تاریخی حتا در تعطیلات رسمی تعطیل هست و بازدید در ماه رمضان تنها با وقت قبلی ممکن است. صلصالی در شروع تأسیس موزهٔ خود ابتدا چندین آثار از هنرمندان ایرانی و اروپایی ازجمله رضا درخشانی، امیرحسین زنجانی، ماکس شلر را به نمایش گذاشت. این موزه که در سال‌های اخیر ساخته‌شده مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تهویهٔ هوا و نورپردازی و امکانات رفاهی برای توریست‌ها هست.