نمایشی زیبا از دلفین‌های دوست داشتنی در دلفیناریوم دبی

دلفیناریوم دبی یک مکان سرپوشیده و بسیار مفرح می‌باشد و کاملاً زیر نظر دولت امارات اداره می‌شود. دلفیناریوم دبی با مساحت منحصر به فرد خود یکی از بزرگترین مراکز تفریحی در قلب دوبی می‌باشد. در این پارک دلفینها و سگ‌های آبی تربیت شده برنامه‌های خارق‌العاده‌ای را از خود به نمایش می‌گذارند، که باعث می‌شود طرفداران آنها در تمامی سنین توجه خاصی به آن داشته باشد. در دلفیناریوم دبی شما حتی می‌توانید با دلفین‌ها شنا کنید و یک روز کاملاً شاد و به یاد ماندنی را به هنگام تفریح آبی برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

جالب است بدانید که در این محیط عکاسی و فیلمبرداری به طور کامل آزاد می‌باشد و هیچ محدودیتی اعم از فلش‌های اکسترنال برای عکاسی از دلفیناریوم دبی وجود ندارد.

دلفیناریوم دبی در ۲۱ می ۲۰۰۸ با تلاش شهرداری دبی افتتاح شد و همچنین از طرف دولت دبی برای فراهم کردن سرگرمی عمومی و آموزش پرسنل آن مکان در رابطه با دلفین‌ها و سایر موجودات دریایی حمایت می‌شود. از اهداف دیگر تأسیس این مکان زیبا آن است که هنگام تعامل با این پستانداران دوست داشتنی انگیزه‌ای برای نسل جوان در حفظ زندگی دریایی و محیط زیست بوجود بیاید.

از جمله فعالیتهای متنوعی که در دلفیناریوم دبی انجام می‌شود، کمپ تابستانی کودکان و غافلگیری‌های تابستان دبی هر سال در تعطیلات تابستان در دلفیناریوم دبی برگزار می‌شود. پارک دلفین دبی به همراه سازمان شهرداری دوبی در روز آگاهی از اوتیسم از مراکز مختلف نگهداری از بیماران اوتیسم و مراکز تربیت کودکان با نیازهای خاص در روز ۲۸ آپریل ۲۰۰۸ مراسمی را ترتیب داد. این پارک در مارس ۲۰۱۲ به یک میلیون بازدیدکننده خود خوشامد گفته و همچنین فعالیت‌های تبلیغاتی بسیاری در این دوره انجام شده‌است جالب است بدانید که این تاسیسات توسط ۶۰ تربیت کننده پستانداران و کارکنان حمایت کننده از مشتری مدیریت می‌شود.

نمایشی زیبا از دلفین‌های دوست داشتنی در دلفیناریوم دبی

امکانات بسیار عالی دلفیناریوم دبی

دلفیناریوم دبی اولین پارک در خاورمیانه است که دارای تهویه هوای داخلی می‌باشد که به همین منظور باعث شده زیستگاهی مناسب برای دلفین‌ها فراهم آورد و به افراد حاضر اجازه می‌دهد تا از طریق برنامه‌های زنده آنها را ببینند و با دلفین‌ها تعامل داشته باشند.

پارک دلفیناریوم دبی ۵ هزار متر مربع امکانات دریایی مدرن به همراه حدود ۱۲۵۰ نفر گنجایش دارد. دلفین‌ها زیستگاه خصوصی خود را با ۶۰۰ متر مکعب آب دریا که به استخر اصلی متصل می‌شود در اختیار دارند. از دیگر امکانات موجود در پارک دلفیناریوم دبی می‌توان به استخر جداگانه پزشکی برای دلفین‌ها اشاره کرد و همچنین یک استخر مهر و موم شده برای وضعیت بهبود این پستانداران دریایی ساخته شده‌است.

هنگام بازدید از دلفیناریوم دبی جالب است بدانید که این مجموعه دارای فعالیت‌های کودکان، مهمانی‌های تولد برای بچه‌ها، گردش‌های علمی مدرسه، فضای مخصوص کودکان، مدرسه رقص عربی، رستوران‌های با غذاهای بسیار جالب و سریع برای کودکان شما و همچنین سینمای ۵ بعدی کوچکی نیز می‌باشد.

نمایشی زیبا از دلفین‌های دوست داشتنی در دلفیناریوم دبی

گونه‌های جانوری در دلفیناریوم دبی

از جمله حیوانات مشهوری که در دلفیناریوم دبی موجود می‌باشد، ۵ دلفین سیاه دریایی: سینا، سیوشا، فلکا، تتکا و جری و چهار گوساله ماهی شمالی: به نام‌های قوشا، مکس، فیلا و لوشا است. گوساله‌های دریایی و دلفین‌ها بنا به گزارشات یک کشور متعلق به کشورهای مستقل مشترک المنافع از ۱۱ جمهوری‌های سابق شوروی خریداری شده‌اند.

با اینکه انتقادات بسیار زیادی از سمت فعالان مختلف رفاه حیوانات به این مجموعه شده است، اما مدیریت این مجموعه با این انتقادها مخالفت کرده و اذعان می‌کنند که اگرچه این حیوانات در فضای مصنوعی به دنیا می‌آیند و در آن زندگی می‌کنند، اما دلفین‌ها حیواناتی هستند که در هنگام ناراحتی احساس خود را بروز خواهند داد و اگر آنها در نمایش‌های طولانی توانایی شنا کردن دارند و حرکاتی که باید را انجام می‌دهند حاکی از وضع خوب و خوشحالی این موجودات می‌باشد.

نمایشی زیبا از دلفین‌های دوست داشتنی در دلفیناریوم دبی

موقعیت مکانی دلفیناریوم دبی به همراه اطلاعات بازدید و مکانهای نزدیک به آن

دلفیناریوم دوبی کاملاً در مرکز شهر دبی واقع شده است و شما می‌توانید از تمام مناطق شهر به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و برای بازدید از این محیط بسیار زیبا نیازی به پیمایش مسیرهای طولانی نیست اگر در انتخاب‌های خود برای بازدید از مکان‌های زیبای دبی، دلفیناریوم دبی را انتخاب کرده‌اید باید بدانید که این بازدید کمتر از یک روز طول می‌کشد. اما اگر شما بخواهید که ضمن بازدید از دلفیناریوم دبی داخل پارک کریک را هم بازدید کنید، روی هم رفته یک روز از وقت شما را خواهد گرفت اما با توجه به زیبایی مناظر و نمایش‌های دلفین‌ها ارزش این زمان را دارد.

ساعت‌های نمایش دلفیناریوم دبی ۱۱ صبح  ۳ بعد از ظهر و ۶ عصر می‌باشد. البته توجه داشته باشید که نمایش ساعت ۳ بعد از ظهر همه روزه اجرا نمی‌شود. ضمن اینکه در نمایش ساعت ۱۱ روزهای دوشنبه و جمعه نمی‌توانید از واچر ها استفاده نمایید و این مجموعه در کل در روزهای یکشنبه تعطیل می‌باشد.

آدرس پارک دلفیناریوم دبی در پارک کریک- گیت شماره ۱- ام حریر می‌باشد و قیمت بلیط اصلی این نمایش ۱۲۰ درهم است.

نزدیک‌ترین مترو به این محل مترو Dubai Healthcare است و شما می‌توانید به سادگی از طریق این مترو به دلفیناریوم دبی دسترسی داشته باشید.