بازار مرشد Murshid دبی مکانی برای خرید سوغاتی‌های ارزان در تور دبی

اگر برای تفریح یا تجارت تور دبی را انتخاب کرده‌اید، قطعاً در کنار دیدن مراکز تفریحی و دیدنی شهر دبی، علاقه به خرید و دیدن مرکزهای خرید و بازارهای قدیمی دبی نیز دارید.
علاوه بر مرکز خریدهای مدرن شهر دبی، بازارهایی در آن وجود دارد که در مناطق تاریخی دبی قرار گرفته است.
یکی از آنها بازار مرشد Murshid دبی است که در یکی از مناطق تاریخی و معروف شهر دبی در میان بازارهای این شهر قرار دارد.
با ما همراه باشید تا در این مطلب درباره بازار مرشد Murshid دبی بیشتر بدانید تا در تور دبی بتوانید به راحتی از این مکان دیدن کنید.

بازار مرشد Murshid دبی مکانی برای خرید سوغاتی‌های ارزان در تور دبی

درباره بازار مرشد Murshid دبی

بازار مرشد Murshid که در دبی به نام سوق المرشد شناخته می‌شود، همانطور که گفته شد در یکی از مناطق تاریخی و قدیمی شهر دبی و در میان بازارهای دبی واقع شده است.
مؤسس این بازار یک تاجر کویتی بوده است و مرشد العصیمی نام داشته است که در ابتدا این مکان را به عنوان بازاری کوچک ایجاد کرده است و دلیل نامگذاری این بازار به اسم بازار مرشد Murshid هم به خاطر نام مؤسس آن بوده است.
در بازار مرشد Murshid دبی شما می‌توانید کالاهای به صورت عمده و جزئی خرید کنید که قیمت‌های تمامی کالاهای عرضه شده در این بازار نسبت به کالاهای عرضه شده در مراکز خرید مدرن مناسب‌تر است.
بازار مرشد Murshid دبی واقع در منطقه دیره است که یکی از بهترین و پر رفت و آمدترین از مناطق دبی است، که نزد ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است و اکثر توریست‌های ایرانی که به تور دبی مراجعه می‌کنند، از این منطقه دیدن می‌کنند و کالاها و اجناس ای با قیمت مناسب و همچنین سوغاتی‌هایی را خریداری می‌کنند.
در بازار مرشد Murshid دبی می‌توان هر نوع کالایی را پیدا کرد و از کالاهایی نظیر پوشاک و کیف و کفش گرفته تا سوغاتی‌های کوچک و اجناس وارداتی چینی در آن به وفور یافت می‌شود که همانطور که گفته شد تمام کالاها با قیمت مناسب به شما عرضه می‌شود.
همچنین علاوه بر خرید در این بازار می‌توانید از امکانات رفاهی داخل آن نیز بهره مند شوید که از آن‌ها می‌توان به یک محیط بسیار کوچک اما جذاب برای بازی کودکان و همچنین رستوران‌های فست فود مثل برگر کینگز و غذای فرنگی اشاره کرد.

بازار مرشد Murshid دبی مکانی برای خرید سوغاتی‌های ارزان در تور دبی

کمی بیشتر درباره بازار مرشد Murshid دبی

بازار مرشد Murshid دبی همانطور که گفته شد از بازارچه‌های کوچک تشکیل شده است، که چندین خیابان به صورت موازی در این بازار قرار دارد که کل این مجموعه بازار مرشد Murshid دبی را تشکیل می‌دهد.
جالب اینجاست که بدانید اکثر ایرانیان مقیم دبی که در تجارت مشغول هستند در بازار مرشد Murshid دبی دارای فروشگاه می‌باشد.
برای همین موضوع و همچنین قیمت‌های مناسب آن، این بازار نزد ایرانیان محبوبیت زیادی دارد و در بازدید از آن حتماً با مسافران ایرانی بسیاری برخورد خواهید کرد.
کالاهایی که در این مرکز می‌توانید خریداری کنید، قیمتی بین ۱۰ تا ۲۵ درهم خواهند داشت.

خیابانی در این بازار قرار دارد به نام خیابان الفهیدی، که در آن می‌توانید کالاهای الکتریکی و صوتی تصویری را پیدا کنید و در بخش دیگر این خیابان می‌توانید فروشگاه‌های پارچه فروشی را بیابید که اکثر پارچه‌های کمیاب در آنها به فروش می‌رسد.
خیابان ۲۷ که یکی دیگر از خیابان‌های بازار مرشد Murshid دبی است، مرکز فروش موبایل و لوازم جانبی و همچنین تزیینات اتومبیل است که در قسمت دیگر آن می‌توانید لوازم یدکی خودروهای خارجی را نیز با قیمت مناسب پیدا کنید.
البته قسمتی بسیار بزرگ از بازار مرشد Murshid دبی را طلافروشان و فروشگاه‌های جواهرات تشکیل داده‌اند که قسمت مخصوص خود را دارند.
جالب است بدانید قیمت بازار در این منطقه از باقی مناطق دبی و همچنین کشورهای دیگر ارزان‌تر است و می‌تواند مکان خوبی  برای شما برای خرید طلا و جواهرات باشد.

بازار مرشد Murshid دبی مکانی برای خرید سوغاتی‌های ارزان در تور دبی

بازدید از بازار مرشد Murshid دبی

همانطور که گفته شد بازار مرشد Murshid دبی در منطقه دیره قرار دارد و از آنجا که در بخش قدیمی شهر دبی است، در کنار خود بازارهای قدیمی دیگر دوبی را نیز به همراه دارد؛ که از این بازارها می‌توان به بازار طلای دبی، بازار قدیم دبی، بازار طلّی، بازار قدیم دیره و مواردی دیگر اشاره کرد.

حتماً به شما پیشنهاد می‌کنید که در بازدید بازار مرشد Murshid در تور دبی از این بازارها هم که در نزدیکی آن قرار دارد نیز دیدن کنید.
در هنگام بازدید از آنجا متوجه آن خواهید شد که اکثر فروشگاه‌های موجود در بازارهای قدیمی دیده به صورت سنتی هستند و سر در حجره مانند دارند و سبک معماری عربی در آنها به خوبی مشهود است.
البته در هنگام بازدید بازار مرشد Murshid دبی این نکته را به یاد داشته باشیم که این بازار در ساعات میانی روز بسیار شلوغ است و امکان دارد در آن کمی اذیت شوید؛ پس شما بازدید از این بازار را در ساعات اولیه روز پیشنهاد می‌کنیم که هم هوا خنک است و همین که آنجا خلوت‌تر است.

بازار مرشد Murshid دبی مکانی برای خرید سوغاتی‌های ارزان در تور دبی

دسترسی به بازار مرشد Murshid دبی

همانطور که گفته شد بازار مرشد Murshid دبی در قسمت دیره از شهر دبی قرار دارد و در منطقه‌ای به اسم الراس در نزدیکی نهر دبی قرار گرفته است.
دسترسی به بازار مرشد Murshid دبی از آنجا که در کنار این بازار ایستگاه اتوبوس قرار دارد و همچنین ایستگاه کشتی‌های داخل شهری و همچنین مترو در نزدیکی این بازار قرار گرفته‌اند، می‌تواند دسترسی به آن آسان باشد.
شما می‌توانید با مترو به ایستگاه آل رأس آمده و بعد از آن با پای پیاده به سمت بازار مرشد Murshid بروید تا علاوه بر بازدید از بازار مرشد، از خیابان‌ها و محله‌های قدیمی دبی در نزدیکی آن دیدن کنید.

بازار مرشد Murshid دبی بین ساعات ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر قابل دیدن است و فروشگاه‌های آن در بین زمان ذکر شده مشغول به کار خواهند بود.

آدرس بازار مرشد Murshid دبی

Souk Deira St – Dubai – United Arab Emirates

در آخر امیدواریم که این مطلب شما را با بازار مرشد Murshid دبی و نحوه دسترسی به آن آشنا کرده باشد.
در آخر به یاد داشته باشید که در هنگام خرید از بازار مرشد در تور دبی چانه زدن را فراموش نکنید! برای شما ساعاتی عالی را در این بازارز بسیار بزرگ و زیبا  آرزومندیم.