آکواریوم دبی یکی از هیجان انگیز ترین سازه‌های زیر آب دنیا

آکواریوم دبی یکی از هیجان انگیز ترین سازه‌های زیر آب دنیا

دبی از نظر ایجاد جاذبه‌های گردشگری فوق العاده موفق می‌باشد و این بار برای جلب نظر مسافران ماجراجوی خود در تور دبی سفری زیر آب را پیشنهاد می‌دهد که هر کسی بدون آنکه شنا کردن را آموخته باشد می‌تواند از این سفر هیجان انگیز برخوردار شود. بی شک سفر در اعماق آبهای اقیانوسی و دیدن انواع جانداران زیر آب خاطره‌ای وصف ناپذیر را برای شما به یادگار میگذلرد. علاوه برآن شما می‌توانید با انواع جاندارانی که تا به آن لحظه آنها را نمی‌شناختید آشنا شوید. مطمئناً فرزندانتان عاشق این باغ وحش زیر آبی خواهند شد. همچنین فراموش نکنید که از فروشگاه آکواریوم دبی یادگاری‌های هیجان انگیزی را تهیه کنید.

آکواریوم دبی یکی از هیجان انگیز ترین سازه‌های زیر آب دنیا

خصوصیات ظاهری آکواریوم دبی

آکواریوم دبی در یکی از بزرگترین مرکز خریدهای جهان به نام دبی مال قرار دارد. این آکواریوم بزرگ، گنجایش ۱۰ میلیون لیتر آب را دارد و می‌توانید با راه رفتن درون تونلی شیشه‌ای که ۲۷۰ درجه در اطراف شما قرار گرفته است، انواع آبزیان را مشاهده کرده و شاهد زندگی آنها در زیر آب باشید. در باغ وحش زیر آبی آکواریوم دبی زندگی دریایی پنگوئن‌ها، کروکودیل‌ها، پیراناها، خرچنگ‌های عنکبوتی غول پیکر، موش‌های آبی، اسب‌های دریایی، عروس‌های دریایی و انواع و اقسام ماهی‌ها را می‌بینید. جنگل‌های اقیانوسی، سواحل صخره‌ای و موجودات اقیانوس همگی در باغ وحش زیر آبی آکواریوم دبی قابل رویت هستند.

کونه های جانوری و انواع آبزیان موجود در آکواریوم دبی

در بخش داخلی آکواریوم دبی بیش از ۳۳۰۰۰ حیوان زنده از جمله بیش از ۴۰۰ نوع کوسه و سفره ماهی موجود می‌باشد که در کل ۱۴۰ گونه جانوری را در خود جای داده است. اندازه این تونل زیر آبی ۵۰ متر طول ۲۰ متر عرض و ۱۱ متر ارتقاع می‌باشد و باعث می‌شود بازدیدکنندگان تصور کنند در اعماق آبها قدم می‌زنند که خود یکی از لذت بخش ترین اتفاقات این سفر دریاییست. این آکواریوم بزرگ رکورد جهانی گینس را برای بزرگترین پانل آکریلیک جهان به دست آورده است روشنایی این مخزن بسته به زمان روز و میزان نور موجود در محیط بیرون از آکواریوم  تغییر خواهد کرد.

آکواریوم دبی یکی از هیجان انگیز ترین سازه‌های زیر آب دنیا

تفریحات جانبی قابل دسترس در این محل

از جمله ورزش‌هایی که در آکواریوم دبی انجام می‌شود شامل:

  • غواصی میان کوسه‌ها
  • تجربه غواصی با قفس
  • قایق سواری با کف شیشه‌ای

را می‌توان نام برد.

 زمان‌ها و آب و هوای مناسب برای بازدید از آکواریوم دبی

آکواریوم دبی جزئی از مرکز خرید آن است که در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده. این کشور در تمام طول سال آب و هوای مطبوعی ندارد و بهترین زمان سفر به آن از اواسط پاییز تا اوایل اردیبهشت است در واقع ایام سال هوا بسیار گرم می‌باشد آکواریوم دبی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ تا ۲۴ برای بازدیدکنندگان باز است. بازدید کامل از این آکواریوم به اندازه حداقل ۲ ساعت زمان می‌برد. در این مکان شما می‌توانید با توجه به علایق شخصی خودتان پکیجهایی را برای بازدید از آکواریوم دبی انتخاب و خریداری کنید هرچند مشاهده‌ی آکواریوم دبی بدون خرید پکیج هم امکان پذیر است؛ اما شما با خرید پکیج‌ها می‌توانید به داخل تونل آکواریوم دبی وارد شوید.

آکواریوم دبی یکی از هیجان انگیز ترین سازه‌های زیر آب دنیا

مراکز مرتبط و نزدیک به دبی مال و آکواریوم دبی

اگر خواهان گشت و گذار در اطراف  آکواریوم دبی در تور دبی هستید می‌توانید در دبی مال از فضای خیابان مد، بازار طلا، زمین یخی دبی، آب‌نمای دبی، رستوران‌ها و صحن غذاخوری و سینما استفاده کرد همچنین می‌توان به شما برج خلیفه، فواره دبی، مرکز خرید امارات و پارک ساحلی جمیرا را معرفی کرد شما می‌توانید پس از اتمام سفر دریایی خود در فروشگاه‌های اطراف معتبرترین برندها را مشاهده و از آن خرید کنید. در دبی مال و فروشگاه‌های اطراف آن بروزترین محصولات وجود دارد و در این منطقه دسترسی به مکان‌های مختلف و احتیاجات یک سفر بسیار آسان است. زیرا در دبی مال بیش از ۱۲۰ رستوران و کافی شاپ وجود دارد که شما می‌توانید انواع و اقسام غذاهای بومی و بین المللی را در آنها میل بفرمایید همچنین در اطراف این مرکز هتل‌های بسیاری با قیمت‌های متنوع وجود دارد که از هتل‌های معمولی تا هتل‌های سوپر لوکس دسته بندی می‌شوند و انتخاب خوبی برای کامل کردن سفر شما در تور دبی می‌باشد.