ییلان لی سوتون استانبول نمادی برای پیروزی و اقتدار، ستونی به شکل ماری با سه سر قطع شده

آژانس‌های مسافرتی معمولاً در ایام تعطیلات پکیج‌ها و آفرهای ویژه ای را به همراهان و مشتری‌های ثابت و جدید خود پیشنهاد می‌دهند. یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری که در بین آژانس‌های توریستی و همچنین گردشگران محبوبیت بسیار زیادی دارد پکیج‌ها و بلیت های تور استانبول است.
ترکیه کشور سبز خاورمیانه، کشور دورگه‌ی آسیایی اروپایی با طبیعت بی نظیر و چشم نواز و آثار و بناهای دیدنی و تاریخ و فرهنگ کهن و شگفت انگیز محبوبیت زیادی در بین گردشگران سراسر جهان دارد. ایرانیان نیز به دلیل همسایگی با این کشور فوق العاده زیبا، کشش و علاقه زیادی برای انجام سفرهای تفریحی و گذراندن تعطیلات خود در این کشور دارند. به همین خاطر است که هر سال گروه‌های توریست و خانواده‌های زیادی در ایران با تهیه بلیت‌های تور استانبول، خود را به این کشور سبز و آبی می‌رسانند و همراه خانواده و دوستان خاطرات شاد و به یاد ماندنی را می‌سازند.

ییلان لی سوتون استانبول نمادی برای پیروزی و اقتدار، ستونی به شکل ماری با سه سر قطع شده
استانبول یکی از زیباترین و محبوب‌ترین شهرهای کشور ترکیه است که انبوهی از آثار تاریخی، آن را به گنجینه ای بزرگ از آثار و اشیاء ارزشمند فرهنگی در خاورمیانه مبدل ساخته است. موزه‌ها، کاخ موزه‌ها و بناهای قدیمی متعلق به دوران بیزانس و پس از آن، شاهکارهای معماری دوران حکومت پادشاهان عثمانی، طبیعت و آب و هوای منحصر به فرد ترکیه و به ویژه گل سرسبد آن استانبول همه و همه باعث شده این شهر اقبال خوبی از نظر جذب توریست در آسیا و سر تا سر جهان داشته باشد و آژانس‌های مسافرتی نیز تور استانبول را به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب گردشگران با تخفیفات و شرایط بسیار خوبی ارائه می‌دهند. یکی از آثار تاریخی جذاب و دیدنی این شهر، ییلان لی سوتون استانبول است.

ییلان لی سوتون استانبول یکی از گزینه‌های جذاب و دیدنی ترکیه است که ارزش تاریخی زیادی دارد و گردشگران تمایل زیادی برای تماشای این اثر از نزدیک داشته‌اند. آژانس‌های مسافرتی است نیز گاها در چارت تور استانبول خود و در هنگام بازدید از شهر این اثر جذاب را نیز به گردشگران نشان می‌دهند. اگر شما نیز تصمیم به تهیه تور استانبول دارید و یا به فرهنگ و آثار تاریخی ترکیه علاقه مند هستید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید تا شما را به طور کامل با ییلان لی سوتون استانبول آشنا کنیم.

ییلان لی سوتون استانبول نمادی برای پیروزی و اقتدار، ستونی به شکل ماری با سه سر قطع شده

درباره ییلان لی سوتون استانبول

استانبول شهری کهن با قدمت تاریخ است که در طول عمر خود شاهد فراز و نشیب‌ها، تشکیل و انحلال امپراطوری ها و حکومت‌های بسیاری بوده است و پادشاهان و حاکمان زیادی را به چشم دیده است. هر کدام از این دوره‌ها زخمی و یا نقشی بر تن این شهر دوست داشتنی بر جای گذاشته‌اند. این آثار هستند که گردشگران را این چنین برای بازدید از این شهر مشتاق می‌کنند و آن‌ها با تهیه بلیت تور استانبول خود را به این شهر می‌رسانند تا برای خود، دوستان و خانواده‌شان اوقات شاد و لذت بخشی فراهم آورند.

ییلان لی سوتون استانبول (Serpent Column)، ستون مار یا مار سه سر که با نام ستون دلفی نیز شناخته می‌شود، یکی از آثار تاریخی ارزشمند استانبول است که قدمت بسیار زیادی دارد. ساخت این بنا برای بزرگداشت و به عنوان یادبودی برای کشتگان و آسیب دیدگان نبرد بزرگ یونان در مقابل ایرانیان بود که در سال ۴۷۹ پیش از میلاد مسیح به وقوع پیوسته بود و در آن یونانیان موفق شده بودند سپاه ایران را شکست دهند. یونانیان ییلان لی سوتون را از سلاح‌هایی ساخته بودند که در جنگ موفق به غنیمت گرفتن آن‌ها گشتند. این ستون در گذشته در بیت‌المقدس قسطنطنیه واقع شده بود که در سال ۳۲۴ میلادی به فرمان کنستانتین بزرگ ذوب شده و به استانبول و مکان فعلی آن منتقل شد.

ستون اولیه ییلان لی سوتون ارتفاعی حدوداً ۸ متری داشت و به صورت یک مار سه سر در هم تنیده بود منتها به دلایلی سرهای مار ناپدید گشتند و ارتفاع کنونی ستون کمتر از ۶ متر است.

ییلان لی سوتون استانبول نمادی برای پیروزی و اقتدار، ستونی به شکل ماری با سه سر قطع شده

دسترسی به ییلان لی سوتون استانبول

ییلان لی سوتون استانبول در محله فاتیح و میدان سلطان احمد این شهر واقع شده است و بازدید از این ستون برای عموم مردم و گردشگران در تمام ایام هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز آزاد و رایگان است.

در محدوده ییلان لی سوتون استانبول رستوران‌ها، کافه‌ها و پارک‌های متعددی وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید به آن‌ها مراجعه نموده و از غذاها و نوشیدنی‌های ترک به همراه دوستان و اعضای خانواده لذت ببرید.

آدرس ییلان لی سوتون استانبول

Binbirdirek Mh., Fatih Anıt Parkı, ۳۴۰۸۳ Fatih/İstanbul, Turkey

ییلان لی سوتون استانبول نمادی برای پیروزی و اقتدار، ستونی به شکل ماری با سه سر قطع شده

در صورتی که آژانس مسافرتی شما بازدید از این ستون تاریخی فوق العاده را در چارت مسافرتی خود نگنجانده، حتماً به آن‌ها پیشنهاد دهید؛ چرا که دیدار از ییلان لی سوتون استانبول تجربه بسیار خوبی برای شما و همراهانتان خواهد بود.
در انتها امیدواریم که از مطالب فوق بهره و استفاده کافی را برده و با ییلان لی سوتون استانبول آشنایی پیدا کرده باشید. به شما عزیزان و همراهان پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل برای تهیه تور استانبول حتماً به این اثر شگفت انگیز سری زده و از دیدار آن لذت ببرید.