سفری همراه با خیابان گردی و خریدی به صرفه در محله کادیکوی

اگر با تور استانبول به شهر استانبول سفر می‌کنید، لازم است راجع به محله‌هایی که می‌شود در آن اقامت خوبی را داشت اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید. همینطور شاید شما نیاز داشته باشید از محله‌هایی که خرید کردن در آن راحت‌تر و به صرفه‌تر می‌باشد و تنوع محصولات در این محله‌ها بیشتر هستند بدانید.

محله زیبای کادیکوی در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است که با داشتن تاریخچه مشهور، یکی از بهترین محله‌های شهر استانبول می‌باشد. محله کادیکوی با داشتن مراکز خرید، هتل‌های متعدد، سینما، کافی شاپ، رستوران‌های با کیفیت، بار، خیابان‌های زیبا و ترن‌های شهری برای توریست‌های استانبول ایجاد جاذبه می‌کند.

رفتن به محله کادیکوی یکی از اهداف سفر به استانبول می‌باشد که گردشگران زیادی آن را مورد توجه قرار می‌دهند. تپش و هیاهوی مردم در این قسمت از شهر بیشتر حس می‌شود. همچنین شما در عکس‌هایی که از این محله منتشر می‌شود آمیزه‌ای از رنگ‌های زیبا را خواهید داشت.

سفری همراه با خیابان گردی و خریدی به صرفه در محله کادیکوی

دسترسی سریع و آسان به محله کادیکوی

از آنجا که منطقه کادیکوی یکی از معروف ترین بخش‌ها در قسمت آسیایی استانبول است، مسیرهای رفت و آمد به این منطقه بسیار در دسترس و راحت است. شما می‌توانید حتی از راه آبی به محله کادیکوی بروید. به این طریق که از کاباتاش تا سیرکه جی مسیر عبور با کشتی‌های کوچک فراهم است. همچنین در این منطقه شما می‌توانید از اتوبوس، ون و خط متروی جدید رفت و آمد که به تازگی احداث شده استفاده کنید.

از مسائل مهمی که در یک سفر برای راحتی هرچه تمام‌تر باید رعایت شود، احساس همدلی با افرادی است که شما در سفر با آنها تعامل دارید. بسیاری از ایرانی‌هایی که به استانبول سفر کرده‌اند، منطقه محله کادیکوی را ترجیح دادند. زیرا در این منطقه رفتار پرسنل هتل‌ها بسیار مناسب، قیمت‌های اجناس خیلی کمتر از منطقه اروپایی، سرویس دهی‎های خوب، امکانات مناسب، تمیز بودن فضای اطراف، در دسترس بودن مکان‌های دیگر و امکانات حمل و نقل ساده، ویژگی‌های این محله به شمار می‌رود. همچنین در محله کادیکوی دسترسی به محله‌های قدیمی شهر استانبول نیز بسیار آسان تر از آنچه فکر کنید است و فقط کافی است از یک قایق استفاده کنید. در زمان بسیار کم به مقصد مورد نظر خود می‌رسید.

سفری همراه با خیابان گردی و خریدی به صرفه در محله کادیکوی

تاریخچه، ابعاد و ویژگی‌های محله کادیکوی

این منطقه در ساحل دریای مرمره واقع شده‌است. هیچ ساختمان تاریخی با اهمیت زیادی در این منطقه وجود ندارد. اما نکته قابل توجه در رابطه با محله کادیکوی این است که در سیر صعودی رشد شهر استانبول، محله کادیکوی نیز از ۲۰ سال پیش بسیار پیشرفت کرده است. همچنین مساحت این منطقه ۴۱ کیلومتر مربع می‌باشد.

در محله کادیکوی یک دهکده باستانی وجود دارد که نام آن حلسدون می‌باشد. همچنین بعدها صومعه‌های بسیاری در این مکان ساخته شده است و شورای اولیه کلیسای مسیحیت، در قرن پنجم چندین بار از محله کادیکوی بازدید کرده است. از تاریخ مذهبی این شهر امروزه تنها چند صومعه در باغ‌های آن باقی مانده است. همچنین از نظر تفریحی در محله کادیکوی کلوپ‌های قایق تفریحی و تفریحگاه‌های ساحلی، جاده‌های عریض در سواحل، می‌توانند برای گردشگران جاذبه ایجاد کنند. اگر بخواهید مکانی برای استراحت عصر و یا پیک نیک با خانواده خود داشته باشید قسمت فنرباهچه از شهر کادیکوی می‌تواند برای شما مناسب باشد و اگر قصد خرید و گشتن در فروشگاه‌های محله کادیکوی را داشته باشید باید به خیابان بگهاد بروید.

این مکان از نظر امکانات بسیار کامل می‌باشد. همچنین در این منطقه ایستگاه قطار حیدر پاشا قرار گرفته است. این ایستگاه در سال ۱۹۰۶ به سبک معماری پروس ساخته شده که شروع و انتهای خط قطار بگهاد می‌باشد.

همچنین در آن مقبره‌ها و یادبودهای تاریخی که از جنگ کریمه به جا مانده است. در آن سربازان انگلیسی و فرانسوی که جان خود را در آنجا از دست داده بودند دفن شده‌اند.این مقبره‌ها همچنین در دامنه‌های نزدیک به ایستگاه و کنار یک بیمارستان ارتشی بزرگ قرار گرفته است. فلورانس نایتینگل در جنگ کریمه که در قرن نوزدهم به وقوع پیوست از مجروحان آن پرستاری کرده و در این منطقه اتاق وی را به عنوان موزه‌ای کوچک تا به امروز نگه داشته‌اند.

یکی از خیابان‌هایی که حتما توصیه می‌شود در دیدار از محله کادیکوی از آن بازدید کنید، خیابان بغداد می‌باشد. این خیابان از غرب تا شرق در مالتا و محله کادیکوی قرار دارد و به این دو ناحیه محدود می‌شود. خیابان بغداد ۱۴ کیلومتر طول دارد. کسانی که به این منطقه مسافرت کرده‌اند، اذعان می‌کنند که در خیابان بغداد خرید کردن بسیار ساده و ارزان می‌باشد.

سفری همراه با خیابان گردی و خریدی به صرفه در محله کادیکوی

هتل‌های محله کادیکوی

از هتل‌های داخل محله کادیکوی می‌توان هتل مودا را نام برد. این هتل ۵ ستاره می‌باشد و هزینه آن بدون وعده غذایی ۳۷۰ هزار تومان برای هر شب اجاره است. این هتل بسیار شیک و لوکس می‌باشد و مناسب سفر کاری است.

هتل دیگری که در این منطقه وجود دارد هتل هیلتون می‌باشد. این هتل نیز پنج ستاره و بدون وعده غذایی است. که هزینه اجاره هر شب آن ۳۵۳ هزار تومان می‌باشد. شما می توانید همچنین در هتل ساحلی Suadiye اقامت داشته باشید. این هتل نیز لوکس می‌باشد و برای خرید کردن نیز مناسب است. هزینه اقامت در این هتل ۴ ستاره ۳۲۶ هزار تومان و به ازای هر شب می‌باشد که این مبلغ بدون محاسبه وعده غذایی است.

همچنین اگر بخواهید سفر شما با تور استانبول بسیار به صرفه‌تر باشد ما به شما هتل Zirve Otel را پیشنهاد می‌کنیم که اجاره ی آن شبی ۱۹۲ هزار تومان است.