پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

با نزدیک شدن به ایام تعطیلات بسیاری از خانواده‌های ایرانی به دنبال انتخاب مکانی هستند تا بتوانند به همراه خانواده و دوستان به آنجا سفری ترتیب داده و به استراحت و رفع خستگی بپردازند و به آرامش دست یابند. یکی از گزینه‌های ایده آل و مناسبی که پیش روی این افراد و علاقه مندان وجود دارد و از همه نظر مقرون به صرفه است اسم نوشتن در یک تور و کمک گرفتن از یک آژانس مسافرتی است. علاقه مندان به سفرهای خارجی گاهی به خاطر هزینه‌های گزاف، عدم اطلاع از ویژگی‌های مقصد و مکان‌های توریستی و گردشگری آن و بسیاری دلایل دیگر از سفر منصرف می‌شوند چرا که نداشتن آشنایی با یک شهر یا کشور می‌تواند سفر شما را مأیوس کننده سازد و مخارج سنگینی روی دست شما بگذارد و اتفاقات ناگوار بسیاری می‌تواند در چنین سفری در انتظارتان باشد.
به همین جهت بهتر است در این گونه سفرها یک راه بلد به همراه داشته باشید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهد و از بروز حوادث ناگوار و اتفاقات غیر منتظره جلوگیری و ممانعت نماید. بهترین پیشنهاد ما برای شما کمک گرفتن از یک آژانس گردشگری و اسم نویسی در یک تور می‌باشد.

پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

این روزها ترکیه یکی از محبوب‌ترین و مناسب‌ترین مقاصد گردشگری بخصوص در بین توریست‌های ایرانی به حساب می‌آید؛ چراکه هر آنچه برای خوشایند ساختن یک سفر نیاز است در این کشور وجود دارد. از آب و هوای خوب و طبیعت بی نظیر گرفته تا آثار و بناهای تاریخی و تفریحی جذاب که هر ساله جمعیت گردشگر زیادی را به سوی این کشور می‌کشاند.

یکی از محبوب‌ترین شهرهای ترکیه، استانبول است که بیشترین سهم را از جمعیت گردشگر سرازیر شده به ترکیه به خود اختصاص می‌دهد. و تور استانبول همواره از استقبال خوبی برخوردار بوده است. از جمله جاذبه‌های توریستی شهر استانبول می‌توان به پل گالاتا استانبول galata اشاره نمود که در ادامه تصمیم داریم به طور کامل درباره آن صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

هر آنچه لازم است درباره پل گالاتا استانبول galata بدانید

در طول تور استانبول خود یکی از زیباترین مناظری که می‌توانید از شهر استانبول مشاهده نمایید بی شک بر روی پل گالاتا استانبول galata خواهد بود. پل گالاتا استانبول galata یکی از پل‌های معروف و قدیمی ترکیه است که در خلیج شاخه طلایی واقع شده است. در اوایل قرن ۱۹ میلادی پل در شعر، تئاتر و ادبیات ترکیه نقش مهمی پیدا کرد. نخستین پل ثبت شده بر شاخ طلایی به قرن ۶ میلادی باز می‌گردد که در محدوده انتهای غربی شهر ساخته شده بود. در سال ۱۴۵۳ میلادی نیز در جریان سقوط قسطنطنیه ترک‌ها برای عبور دادن نیروها و جنگجویانشان از تنگه شاخ طلایی تعدادی کشتی را در کنار هم قرار دادند تا به صورت پلی برای عبور سربازان در آید.

در سال ۱۵۰۲ سلطان بایزید دوم که تصمیم به ساخت پلی بی نظیر بر این تنگه گرفته بود از لئوناردو داوینچی، معمار و مهندس ایتالیایی درخواست نمود تا طرح چنین پلی را بر تنگه شاخ طلایی بریزد. داوینچی نیز طراحی ابتدایی پلی را که در زمان خود بی نظیر بود بر پایه سه اصل هندسی مشهور (فشردگی کمان، منحنی پارابولیک و قوس ناقص) انجام داد. پل طراحی شده در آن زمان ۲۴۰ متر طول و ۲۴ متر عرض داشت و می‌توانست بلندترین پل از نوع خود در جهان باشد با این حال طرح بلند پروازانه داوینچی توسط سلطان بایزید مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد و مردود می‌شود. در سال ۲۰۰۱ نسخه کوچک‌تری از طرح گولدن هورن (آویز طلایی) داوینچی که برای استانبول و خلیج شاخ طلایی صورت گرفته بود در نروژ اجرایی می‌شود.

پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

پس از آن سلطان بایزید از هنرمند ایتالیایی دیگری به نام میکل آنژ برای طراحی پل دعوت می‌کند که وی نمی‌پذیرد و این‌گونه طرح ساخت پل گالاتا تا قرن ۱۹ میلادی مسکوت ماند. نسخه ابتدایی پل گالاتا استانبول galata در سال ۱۸۴۵ توسط والده سلطان و مادر سلطان عبدالمجید ساخته شد و ۱۸ سال مورد استفاده قرار گرفت.

در سال ۱۸۶۳ پیش از بازدید ناپلئون از استانبول به دستور سلطان عبدالعزیز عثمانی استحکامات پل اولیه تقویت شد. سال ۱۸۷۰ نیز انگلیسی‌ها پلی جدید جایگزین پل قبلی کردند که تا سال ۱۹۱۲ مورد استفاده قرار گرفت. پل فعلی پل گالاتا استانبول galata که توسط مهندسان ترک در سال ۱۹۹۲ طراحی و ساخته شده پنجمین پل از مجموعه پل‌های گالاتا می‌باشد. پل گالاتا امروزه ۴۹۰ متر طول و ۴۲ متر پهنا دارد.

پل گالاتا استانبول galata دو بخش قدیم و جدید شهر استانبول را به هم متصل می‌کند و به جهت منظره فوق العاده ای که از شهر به دست می‌دهد، مکان جذاب و دیدنی برای گردشگران و توریست‌ها می‌باشد.

پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

بازدید از پل گالاتا استانبول galata

بازدید از پل گالاتا استانبول galata سفر شما به استانبول را بسیار لذت بخش می‌کند و بسیاری از آژانس‌های گردشگری نیز بازدید از آن را در برنامه تور استانبول خود ارائه می‌کنند که می‌تواند اختتامیه خوبی برای یک سفر دوست داشتنی به ترکیه باشد.

پل گالاتا استانبول galata یکی از بهترین منظره‌ها از غروب و طلوع آفتاب استانبول را دارا است و پیرامون آن را ماهیگیران محلی احاطه کرده‌اند. شما می‌توانید در طول این پل به پیاده روی بپردازید و به برج گالاتا نیز که در انتهای مسیر پل قرار دارد نیز سری بزنید.

پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

دسترسی به پل گالاتا استانبول galata

برای بازدید از پل گالاتا شما می‌توانید از خطوط اتوبوس شهری و همچنین تراموا استفاده کنید و در ایستگاه کاراکوی پیاده شوید که دقیقاً به پل گالاتا استانبول galata منتهی می‌شود. همچنین در اطراف این پل رستوران‌های فراوانی وجود دارد که می‌توانید همراه خانواده و دوستان انواع غذاهای دریایی را در آن‌ها امتحان کنید و لذت ببرید.

آدرس پل گالاتا استانبول galata

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Galata Köprüsü, ۳۴۴۲۵ Beyoğlu/İstanbul, Turkey

پل گالاتا استانبول galata مکانی برای تماشای زیباترین غروب خورشید استانبول

از صمیم قلب سفری خوب و افسانه ای در تور استانبول برای شما آرزومندیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفر به ترکیه حتماً دیداری هم از پل گالاتا استانبول galata داشته باشید.

در پایان امیدواریم مطالب فوق به اندازه کلفی برای شما مفید و جذاب بوده و شما را برای بازدید از این پل زیبا ترغیب نموده باشد.