پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن ۱۹

در هر سال هزاران نفر از سراسر دنیا با تور استانبول سفر به ترکیه را تجربه می‌کنند تا در این سفر از این شهر زیبا و تاریخی بی نظیر دیدن کرده و از مکان‌های دیدنی آن که شامل موزه‌های متعدد، مکان‌های دیدنی و تفریحی، مساجد و بازارهای تاریخی می‌شود دیدن کنند.
یکی از دلایل دیگری که تعداد زیادی از افراد را به سمت این شهر می‌کشد بازدید از مراکز خرید و خرید در استانبول است که حقیقتاً در طول سفر به این شهر نباید فرصت آن را از دست داد اما در کنار این می‌توان با بازدید از بازارهای تاریخی و قدیمی این شهر که امروزه شکل و شمایل خاص و دوست داشتنی به خود گرفتند هم می‌تواند در تور استانبول بسیار جذاب و خاطره انگیز باشد.
پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji یکی از همین بازارها است که متعلق به قرن نوزدهم میلادی است و بازدید از آن می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.
اگر دوست دارید از این مکان بازدید کنید یا بیشتر درباره آن بدانید با ما در این مطلب همراه باشید تا شما را به طور کامل با پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji و همچنین نحوه بازدید و دسترسی به آن آشنا کنیم.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19
پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

درباره پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji

پاساژ چیچک استانبول که به پاساژ گل نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین پاساژهای استانبول است که در محله بی اوغلو و خیابان استقلال (در نزدیکی میدان تقسیم) قرار دارد.
این پاساژ بسیار قدیمی در سال ۱۸۷۶ ساخته شده است و از معدود مراکزی است که مربوط به قرن نوزدهم می‌باشد و همچنان از آن استفاده تجاری و تفریحی می‌شود.
پاساژ چیچک استانبول ابتدا با نام Cité de Péra شناخته می‌شده است که بعداً به نام پاساژ گل که به ترکی می‌شود پاساژ چیچک تغییر نام داد.

پاساژ چیچک استانبول یک پاساژ سرپوشیده است که یک راهرو اصلی دارد که در آن تعداد زیادی کافه‌های قدیمی و با سابقه مشغول به کار هستند و می‌توانید در آن‌ها اوقاتی عالی در تور استانبول را تجربه کنید.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19
پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

تاریخچه پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji

پاساژ چیچک استانبول در سال ۱۸۷۶ ساخته شده است. ساختمان اصلی و همچنین محوطه‌های اطراف آن در اصل متعلق به تئاتر نائوم بوده است که در آتش سوزی سال ۱۸۷۰ پرا، آسیب‌های جدی و اساسی دید و بارها این منطقه توسط پادشاه وقت عثمانی، سلطان ابدوالعزیز و سلطان عبدالحمید دوم مورد بازرسی قرار گرفت.

بعد از این حوادث در سال ۱۸۷۰، این مکان توسط بانک دار ثروتمند یونانی به اسم Hristaki Zoğrafos Efendi خریداری شد و توسط معماری خبره به نام Kleanthis Zannos به شکل امروزی طراحی و ساخته شد که در آن زمان با نام Cité de Péra و همچنین بعدها با نام Hristaki Pasajı شناخته شد.

اولین فروشگاه‌هایی که در پاساژ چیچک در آن دوران شروع به کار کردند شراب فروشی‌ها بودند که اولین آن‌ها Yorgo’s Winehouse بوده است.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

پاساژ چیچک در سال ۱۹۰۸ توسط Mehmed Said Pasha نخست وزیر وقت ترکیه خریداری شد و آن زمان نام آن را باساژ سعید پاشا Said Pasha Passage تغییر داد.
این ادامه داشت تا در سال ۱۹۱۷ و بعد از انقلاب کمونیستی روسیه، زنان اشراف زاده و بیوه‌های اشرافی‌های روسیه به ترکیه و شهر استانبول مهاجرت کردند و در این پاساژ شروع به فروش گل کردند طوری که تا سال ۱۹۴۰ تمام این پاساژ را گل فروشان زن روس تشکیل داده بودند و از آن به بعد نام این پاساژ به نام کنونی آن یعنی پاساژ چیچک که به معنی پاساژ گل می‌باشد تغییر یافت.
پاساژ چیچک نهایتاً در سال ۱۹۸۸ کاملاً مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و بعد از بازگشایی آن تبدیل به مکانی برای رستوران‌ها، مشروب فروشی‌ها و کافه‌ها شد و آخرین فعالیت‌ترمیم و بازسازی آن در دسامبر سال ۲۰۰۵ صورت گرفته است.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

خرید و بازدید از پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji

خرید در استانبول همواره از علایق و اهداف گردشگرانی بوده است که تور استانبول را اینتخاب کرده‌اند و هر کسی، حتی آن‌ها که به قصد خرید به ترکیه سفر نکرده‌اند، از خیابان استقلال دیدن می‌کنند. پس خوب است که خریدهای خود را در این خیابان انجام داده و برای استراحت به پاساژ چیچک استانبول بروید چرا که این مکان دارای فروشگاه‌های زیادی نیست و بیشتر از کافه‌ها و رستوران‌ها تشکیل شده است پس مکانی عالی برای استراحت و خوردن غذا و نوشیدنی مورد علاقه‌تان در این خیابان است.

جدا از کافه‌ها و رستوران‌ها در پاساژ چیچک استانبول تعداد کمی فروشگاه هم وجود دارد که کالاهای زینتی و سوغاتی را می‌فروشند و از آن‌ها هم می‌توانید سوغاتی‌های زیبایی را خریداری کنید.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

البته ساختمان این پاساژ از آنجا که در سال ۱۸۷۶ (قرن ۱۹) ساخته شده است خود یکی از مکان‌های دیدنی استانبول است و در آن می‌توانید تاریخ ۱۵۰ ساله را با تمام وجود لمس کنید پس اگر حتی قصد خوردن و نوشیدن هم نداشتید، هنگام خرید در خیابان استقلال، فرصت بازدید از پاساژ چیچک استانبول را از دست ندهید.

در کنار بازدید از پاساژ چیچک می‌توانید از مکان‌های دیدنی استانبول که در نزدیکی این مکان قرار دارد هم دیدن کنید که در زیر به شما تعدادی از آن‌ها را پیشنهاد می‌کنیم:

  • خیابان استقلال
  • میدان تقسیم
  • پارک تقسیم گزی
  • بازار بالیک استانبول
  • محله بی اوغلو
  • محله گالاتاسارای

ساعات بازدید از پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji

برای بازدید از پاساژ چیچک استانبول می‌توانید بین ساعت ۹ صبح تا ۵ صبح (در تمامی ساعات شبانه روز به جز ساعات ۵ بامداد تا ۹ صبح) به این مکان دیدنی مراجعه کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که این پاساژ درساعات شب هم باز می‌باشد پس اگر در ساعات شب تور استانبول دوست داشتید به کافه بروید و نوشیدنی میل کنید، پاساژ چیچک استانبول می‌تواند از گزینه‌های شما باشد.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

دسترسی به پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji

پاساژ چیچک استانبول از آنجا که در خیابان استقلال که مشهورترین خیابان استانبول است و در نزدیکی میدان تقسیم قرار دارد، دسترسی به آن می‌تواند آسان و بدون دردسر باشد و به شما پیشنهاد می‌کنیم که زمانی که دارید پیاده در این خیابان قدم می‌زنید (که حتماً در تور استانبول باید این کار را انجام دهید) هنگامی که به خیابان صحنه رسیدید، ساعتی را در کافه‌های این پاساژ قدیمی سپری کنید و از بودن در آن و دیدن آن لذت ببرید.
بهترین راه دسترسی به پاساژ چیچک استانبول که درست در نبش خیابان استقلال و خیابان صحنه قرار دارد، این است که از میدان تقسیم استانبول سوار بر ترامواهای خط خیابان استقلال شوید و در ایستگاه گالاتاسارای پیاده شده و با ۵ دقیقه پیاده روی به سمت شرق، به این پاساژ دسترسی پیدا کنید. البته می‌توانید با پای پیاده از میدان تقسیم با پیاده روی ۲۰ دقیقه‌ای هم به این مکان برسید که اگر دوست دارید از خیابان استقلال دیدن کنید و از آن لذت ببرید، این گزینه را در تور استانبول به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آدرس پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji

Hüseyinağa Mahallesi, Hüseyinağa Mh., İstiklal Caddesi Saitpaşa Geçidi 176/6, 34435 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19

"پاساژ

در آخر آرزو داریم تا سفری عالی و بی نظیر سراسر از خاطرات خوب و زیبا داشته باشید و تجربه‌ای تکرار نشدنی را در تور استانبول کسب کنید.
همچنین امیدواریم این مطلب شما را به خوبی با پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji آشنا کرده و راهنمایی برای شما در بازدید از آن باشد، و اگر قبلاً تجربه رفتن به این مکان را داشته‌اید و از آن بازدید کرده‌اید از شما خواهش داریم تا با در میان گذاشتن نظرات و تجربیات خود ما را در مسیر راهنمایی مسافران تور استانبول یاری کنید تا دیگران هم از نظرات و تجربیات ارزشمند شما بهره مند شوند.

پاساژ چیچک استانبول cicek pasaji پاساژی به یادگار مانده از قرن 19