پارک داریجا استانبول مکانی مناسب برای دیدن حیوانات و کسب آرامش

اگر برای کار یا برای خرید به استانبول سفر کرده اید و تور استانبول را انتخاب کرده اید علاوه بر این که به مراکز خرید رفته و یا از مساجد و خیابان های زیبا و تاریخی استانبول بازدید نمایید، می توانید به جاهای دیدنی و تاریخی و فضا های باز موجود در این شهر رفته و از این مکان های زیبا دیدن کنید و لذت ببرید.

یکی از این مکان های موجود در استانبول پارک داریجا می باشد. پارک داریجا پارکی است در محله ی پیری پاشا که فضای سبز و حیوانات بسیاری دارد با این متن بیشتر همراه باشید تا بیشتر راجع به این پارک اطلاعات کسب کنید.

درباره ی پارک داریجا استانبول

پارک داریجا در واقع پارک تقریباً کوچکی می باشد که به دلیل این که باغ وحشی در فضای سر سبز و زیبا می باشد شهرت و معروفیت دارد.

این پارک که در داریجا در منطقه ی مرمره در ۳۸ کیلومتری استانبول قرار دارد شامل انواع و اقسام نژاد های مختلف حیوانات می باشد که در ادامه با این نژاد ها بیشتر آشنا می شوید.
پارک داریجا علاوه بر این که باغ وحش می باشد، بلکه به عدوان یکی از باغ های بوتانیک ترکیه نیز به شمار می رود و از این حیث نیز معروفیت قابل توجهی می باشد.

نمونه ای دیگر از ویژگی های پارک داریجا این است که نژادی از مرغان دریایی وجود دارد که در هیچ قسمتی از ترکیه یافت نمی شود.

داریجا که جمعیت آن ۱۵۰ هزار نفر تخمین زده شده است، ۱۰ کیلومتری فرودگاه سابیها گوکچن نیز قرار دارد. همچنین با فرودگاه بین المللی آتا ترک ۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

ویژگی دیگر باغ وحش پارک زیبای داریجا این است که در این پارک چیزی در حدود ۳۰۰۰ حیوان وجود دارد و پارک داریجا مکانی برای پرنده های کمیاب می باشد. وسعت این پارک ۲۰۰ هزار متر مربع می باشد که در این وسعت ۳۰۰ نوع نژاد حیوان مختلف و همچنین ۵۰۰ نوع پوشش گیاهی مختلف وجود دارد.

پارک داریجا و پارک های دیگر قسمت داریجا همگی جز ساحل داریجا به حساب می آیند.

بازدید از پارک داریجا

هنگامی که ۳۸ کیلومتر از استانبول فاصله بگیرید و به سمت منطقه ی مرمره حرکت کنید و به داریجا برسید، یکی از بهترین نقاط گردشگری ترکیه و استانبول و همچنین پارکی مناسب با آب و هوای مناسب و عالی که با تور استانبول از آن بازدید باید کرد، پارک داریجا می باشد.
پارک داریجا که باغ وحش بسیار معروف که پر از گونه های پرنده ای کمیاب و هم چنین حیوانات مختلفی دارد هم از این نظر و هم از نظر گونه ی گیاهی مختلف و پارک زیبایی که برای قدم زدن در کنار این حیوانات و این گونه ی گیاهی تعبیه شده معروف می باشد و به یکی از نقاطی که مناسب برای بازدید همگان می باشد تبدیل شده است.
هم چنین هنگام بازدید از پارک دوست داشتنی داریجا در ضلع شرقی این پارک فروشگاه های کوچکی وجود دارد که اجناس محلی بسیاری به فروش می رسانند که بازدید از این فروشگاه ها خالی از لطف نیست.
در نزدیکی پارک داریجا موسسه ی کرایه ی اتومبیلی نیز قرار دارد که در صورت امکان می توانید از آن جا اتومبیل مورد نیاز خود را کرایه کنید. در صورت این که با خودرو ی شخصی به پارک بزرگ داریجا رفته و از آن جا بازدید کنید رو به روی این پارک پارکینگی برای بازدیدکنندگان تعبیه شده و می توانند ماشین های خود را آن جا پارک کنند.
همچنین توجه داشته باشید که پارک داریجا همه روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ساعت ۵ بعد از ظهر برای بازدید عموم باز می باشد، در نظر داشته باشید که یکشنبه های شلوغ ترین روز پارک بوده و از ساعت ۱ بعد از ظهر تا ساعت ۴ بعد از ظهر شلوغ ترین ساعت بازدید از پارک داریجا می باشد.

دسترسی به پارک داریجا

از آن جا که پارک زیبای داریجا در ۳۸ کیلومتری استانبول در منطقه ی مرمره قرار دارد دسترسی به این پارک مقداری سخت تر از دیگر نقاط توریستی استانبول می باشد.
به صورتی که در اطراف پارک داریجا ایستگاه مترو یا اتوبوسی وجود ندارد و در صورت امکان با تاکسی یا خودروی شخصی خود به این پارک رفته و از آن جا بازدید کنید.

پس با توجه به مطالب بالا هنگام سفر به استانبول و انتخاب تور استانبول جا های دیدنی که می توان رفت و از آن بازدید نمود علاوه بر مساجد همین فضا های باز، پارک ها و همین پارک داریجا می باشد که بازدید از این فضای بازها و پارک ها باعث لذت و آرامش روح و مغز می شود.

آدرس پارک داریجا استانبول

Piri Reis Mahallesi, Tuzla Cd. No:297, 41700 Darıca/Kocaeli, Turkey

شماره تماس پارک داریجا استانبول

+۹۰ ۲۶۲ ۶۵۳ ۶۶ ۶۶