موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی

در سال‌های اخیر ترکیه به یک کشور ایده آل برای توریست‌ها و گردشگران تبدیل شده است. این کشور با سرمایه گذاری‌هایی که در حوزه گردشگری صورت داده است و به جهت برخورداری از موهبت طبیعت مطلوب و قدمت زیاد و وجود آثار تاریخی شگفت انگیز توانسته در صنعت گردشگری و جذب گردشگر به موفقیت‌های بی نظیری در مدتی کوتاه دست یابد.

استانبول یکی از توریست پسندترین شهرهای ترکیه است که دفتر شهرداری این شهر گام‌های بزرگی برای افزایش جذابیت‌ها و قابلیت‌های آن در حوزه جذب توریست برداشته است. یکی از این اقدامات افتتاح موزه‌ها و مکان‌های مدرن تفریحی برای جذب گردشگر است که خوشبختانه کاملاً نتیجه بخش بوده و این امر از آمارهای موجود که میزان بازدید کننده‌ها و توریست‌های این شهر را دائماً در حال افزایش نشان می‌دهد کاملاً مشهود است.

یکی از بازدیدهایی که معمولاً نیمی از آژانس‌های مسافرتی در لیست بازدیدهای تور استانبول خود قرار می‌دهند و برای گردشگران و توریست‌ها نیز بسیار جذاب است، بازدید از موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول است.

اگر شما نیز تصمیم به سفر به یک کشور خارجی و گذراندن تعطیلاتی آرام و لذت بخش دارید و قصد دارید همراه خانواده و دوستانتان بلیت تور استانبول تهیه نمایید به شما پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول را نیز در برنامه خود داشته باشید چرا که یک تجربه فوق‌العاده و شگفت انگیز برای شما و همراهانتان خواهد بود. در ادامه از شما درخواست می‌کنیم تا با ما همراه باشید؛ چرا که می‌خواهیم موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول را به طور کامل به شما عزیزان معرفی کنیم.

موزه پانوراما 1453 استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی

درباره موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول یک موزه تاریخی است که در تاریخ ۳۱ ژانویه سال ۲۰۰۹ افتتاح گشت. این موزه در منطقه توپکاپی و در محدوده پارک توپکاپی استانبول واقع شده و یک تجربه خاص و بی نظیر را برای بازدید کنندگان به ارمغان آورده که برای توریست‌ها هم جذابیت و هیجان دارد و آن‌ها را در دل تاریخ می‌برد و به ساده‌ترین شکل ممکن با بخشی از تاریخ ترکیه و استانبول آشنا می‌سازد. آنچه در این موزه به تصویر کشیده می‌شود جریانات و حوادث تاریخی مربوط به زمان فتح استانبول به دست سلطان مهمت فاتح است. در جریان ورود به موزه صدای توپ و تفنگ‌های سپاه عثمانی، صدای اسب‌ها، همهمه جنگ، صدای الله اکبر سربازان ترک و … را می‌شنوید که فضاسازی خوبی برای مخاطب انجام می‌دهد و بسیار واقعی به نظر می‌رسد.

موزه پانوراما 1453 استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی

برنامه شروع به کار و ساخت و طراحی موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول در سال ۲۰۰۵ آغاز شد و ۴ سال طول کشید تا این پروژه نهایی و افتتاح شد. در سال ۲۰۰۸ و با هزینه مجموعاً ۵ میلیون دلار تکمیل شد. این موزه نخستین نمونه از موزه‌ پانوراما در کشور ترکیه است. بازدید کنندگان موزه می‌توانند یک شک ده ثانیه ای را در پلتفرم سیستم موزه تماشا کنند. با اینکه موزه در فضایی بسته قرار دارد اما صفحات قرار گرفته در تمام جهات و ابعاد موزه این حس را القا می‌کند که در فضایی باز و در وسط معرکه جنگ سلطان مهمت عثمانی حضور دارید.

موزه پانوراما 1453 استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی

بازدید از موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

مطمئناً بازدید از موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول یک تجربه منحصر به فرد برای شما و همراهانتان خواهد بود، پس اگر تصمیم به تهیه بلیت تور استانبول دارید بد نیست سری هم به این موزه منحصر به فرد بزنید تا یک تجربه ویژه و منحصر به فرد داشته باشید و با بخشی از تاریخ شهر استانبول و کشور ترکیه و حکومت عثمانیان آشنایی پیدا کنید.

این موزه همه روزه به جز ایام تعطیل به روی بازدید کنندگان گشوده بوده و بازدید از آن در ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر برای عموم مردم و گردشگران امکان پذیر می‌باشد.

موزه پانوراما 1453 استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی

دسترسی به موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول در منطقه ویژه ای از ترکیه و در مجاورت مسجد سلیمانیه، موزه کنت استانبول، موزه اندلوس، موزه توپکاپی، موزه زیتون و … قرار دارد که در صورت تمایل می‌توانید به آن‌ها نیز سری بزنید.

موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول در پارک توپکاپی واقع شده و شما در صورت تمایل می‌توانید از طبیعت آنجا نیز بهره برده و همراه دوستان و عزیزانتان از حضور در آن فضا لذت ببرید.

علاوه بر این در محدوده موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول تعداد زیادی رستوران و کافه وجود دارد که می‌توانید همراه خانواده و دوستان در آن‌ها غذاها و نوشیدنی‌های خوش طعم ترکی را تجربه کنید.

آدرس موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

Merkez Efendi Mahallesi, Topkapı Kültür Parkı, ۳۴۰۱۵ Zeytinburnu/İstanbul, Turkey

شماره تماس موزه پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

+۹۰ ۲۱۲ ۴۱۵ ۱۴ ۵۳

موزه پانوراما 1453 استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی

صمیمانه آرزومندیم که خاطرات خوبی را از سفر به شهر استانبول و کشور ترکیه تجربه کنید و در پایان امیدواریم مطالب فوق از نظر شما مفید بوده و در سفر و تور استانبول به شما راهنمایی لازم را بنماید.

موزه پانوراما 1453 استانبول نمایش زنده نبرد ارتش عثمانی