موزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیه

تور استانبول یکی از برنامه‌ها و گزینه‌های دائمی روی میز آژانس‌های هواپیمایی است که بسیار مور توجه مراجعه کنندگان آن‌ها بوده و در بین گردشگران با اقبال خوبی رو به رو است. کشور ترکیه، کشور سبز منطقه که در حال مبدل شدن به قطب بزرگ گردشگری می‌باشد در سال‌های اخیر توانسته سهم بزرگی از بازار توریسم جهانی به خود اختصاص دهد و گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به سوی خود بکشاند. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل این امر همراهی و کمک صنعت فیلم سازی این کشور است که نقش پر رنگی در شناساندن جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و فرهنگی، همچنین تاریخ ترکیه به جهان داشته‌اند.
استانبول نیز که چون مرواریدی در دل صدف ترکیه است به جهت داشتن جاذبه‌های بی شمار برای توریست‌ها و صنعت توریسم سهم شایانی در این امر داشته و هر ساله هزاران نفر با تهیه بلیت‌های تور استانبول خود را به این شهر می‌رسانند تا تعطیلاتی رؤیایی را برای خود، خانواده و دوستانشان رقم بزنند.

موزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیهموزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیه

هر آنچه درباره موزه سابانجی استانبول sakip sabanci نیاز است بدانید

موزه‌های استانبول یکی از جاذبه‌های گردشگری مطرح این شهر هستند که همه ساله گردشگران و علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب می‌نمایند. این شهر تاریخی ترکیه که به تنهایی کشوری از تمدن و تاریخ به حساب می‌آید دارای موزه‌ها و کاخ موزه‌های بین‌المللی متعددی است که در نوع خود بی نظیر اند و هر ساله شاهد آن هستیم که بازدید کنندگان ایرانی بسیاری پس از تهیه تور استانبول در کنار دیدار از مراکز تفریحی و تاریخی این شهر سری هم به این موزه‌های شگفت انگیز می‌زنند تا با تاریخ کهن این شهر بیشتر آشنا و مأنوس شوند. یکی از این موزه‌های فوق العاده موزه سابانجی استانبول sakip sabanci است.
موزه سابانجی استانبول sakip sabanci یکی از موزه‌های مطرح ترکیه و شهر استانبول بوده و در یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر استانبول به نام امیرگان و در نزدیکی تنگه بسفروس واقع شده است. ساختمان کنونی موزه سابانجی استانبول sakip sabanci در سال ۱۹۲۵ توسط شاهزاده محمد علی حسن از خاندان هیدیف مصری و توسط معماری ایتالیایی به نام ادوارد دناری طراحی و ساخته شده است. این ویلا برای سال‌های طولانی محل اقامت تابستانی خانواده هیدیف بوده است.


در سال ۱۹۵۱ این بنا توسط شخص حقی عمر سابانجی خریداری گشت و با مجسمه اسبی که ساخت مجسمه ساز فرانسوی لوییس دوماس بود و در همان سال خریداری و در باغ ویلا نصیب گشته بود، شناخته می‌شد.
پس از مرگ حقی عمر خاندان بزرگ سابانجی سالهای متمادی از این ویلا استفاده نمودند و آثار بزرگی توسط این خانواده در این خانه بر جای ماند از جمله نقاشی‌ها و آثار خوشنویسی ساکیب سابانجی به علاوه لوازم و اشیاء عتیقه به جا مانده در خانه. در نهایت این ویلا در سال ۱۹۹۸ به موزه مبدل گشت و در سال ۲۰۰۲ با ایجاد تغییرات و بخش‌های جدید به آن رسماً گشوده شد و در سال ۲۰۰۵ به سطح استانداردهای بین المللی ارتقا یافت.

موزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیه

موزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیه

دسترسی به موزه سابانجی استانبول sakip sabanci

موزه سابانجی استانبول sakip sabanci در تمام ایام هفته به جز روزهای دوشنبه به رو عموم گردشگران باز بوده و بازدید از آن در ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر برای علاقه مندان آزاد می‌باشد. در روزهای جمعه نیز بازدید از موزه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ رایگان است. در ساعات میانی روز این موزه بسیار شلوغ خواهد بود بنابراین بهتر است در صورت تمایل برای بازدید از آن، در ساعات ابتدایی بازگشایی آن مراجعه نمایید.
هزینه بازدید از موزه به صورت انفرادی به ازای هر نفر ۲۰ لیر ترکیه و برای گروه‌ها و تورهای گردشگری به ازای هر نفر ۱۵ لیر خواهد بود.
موزه سابانجی استانبول sakip sabanci در منطقه امیرگان استانبول واقع است و بهترین روش برای رسیدن به موزه سابانجی استانبول sakip sabanci استفاده تاز خطوط تراموا و پیاده شدن در ایستگاه سینارالتی است. در صورتی که با خودرو شخصی به این موزه می‌آیید مشکل جای پارک نخواهید داشت چرا که در نزدیکی موزه سابانجی استانبول sakip sabanci پارکینگ‌های عمومی از جمله پارکینگ بزرگ امیرگان قرار دارد.
در نزدیکی موزه سابانجی استانبول sakip sabanci رستوران‌ها و کافه‌های متعددی وجود دارد که در صورت تمایل برای صرف غذاهای ترکی می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

آدرس موزه سابانجی استانبول sakip sabanci

Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:42, 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

شماره تماس موزه سابانجی استانبول sakip sabanci

+۹۰ ۲۱۲ ۲۷۷ ۲۲ ۰۰

موزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیه

در انتهای مطالب با تشکر از همراهی شما، امیدواریم که توضیحات ذکر شده درباره موزه سابانجی استانبول sakip sabanci از نظر شما مفید و جذاب بوده و شما را در صورت تمایل برای تهیه تور استانبول و سفر به این شهر به اندازه کافی برای بازدید از این موزه ترغیب نموده و شما را به طور کامل با این موزه بزرگ آشنا ساخته باشد.

موزه سابانجی استانبول sakip sabanci ویلایی خانوادگی متعلق به یکی از تجار و کارآفرینان بزرگ ترکیه