موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین

ترکیه همیشه یکی از مقاصد بسیار جذاب و پر طرفدار گردشگری برای ایرانیان بوده است. مشابهات فرهنگی، آب و هوا و طبیعت فوق العاده، هم‌جواری با اروپا، پیشینه تاریخی خوب و نزدیکی این کشور علت اصلی گرایش مثبت ایرانیان برای انتخاب ترکیه به عنوان مقصدی ایده آل برای گذراندن تعطیلات بوده است. در حال حاضر آژانس‌های مسافرتی نیز در ایران شرایط خوبی را برای مسافرت به ترکیه و شرکت در تور گردشی آن فراهم آورده‌اند و افراد با پرداخت هزینه ای مناسب می‌توانند چندین روز اقامت در ترکیه و بازدید از آثار و بناهای فوق العاده این کشور را تجربه کنند و اوقات خوبی را در این سفر بگذرانند.
در بین شهرهای ترکیه شهر استانبول اهمیت و جایگاه بهتری در بین گردشگران و توریست‌ها دارد. این پایگاه فرهنگی و اقتصادی ترکیه هر ساله هزاران گردشگر را در دل خود می‌پذیرد و در ایران نیز متقاضیان بسیاری به منظور سپری کردن ایام تعطیلات با تهیه تور استانبول به این شهر کهن پای گذاشته و پس از بازگشت تجربه خوب خود را برای دیگران بازگو می‌کنند. این‌گونه است که سال به سال و روز به روز متقاضیان و علاقه مندان به تور استانبول بیشتر می‌شوند.

یکی از جاذبه‌های گردشگری مطرح در ترکیه و به خصوص شهر استانبول، موزه‌ها و کاخ موزه‌های این شهر هستند که اقبال خوبی هم از نظر جذب گردشگر دارا هستند. یکی از این موزه‌هایی جذاب که نه تنها برای بزرگ‌سالان که برای کودکان نیز جذاب و منحصر به فرد است، موزه اسباب بازی استانبول می‌باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم.
اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد تهیه بلیت تور استانبول را دارید و یا اینکه به اسباب بازی‌ها علاقه مندید ما را در ادامه همراهی کنید تا شما را به طور کامل با موزه اسباب بازی استانبول آشنا کنیم.

موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین
موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین

درباره موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی استانبول یکی از انواع جالب و منحصر به فرد موزه‌های موجود در این شهر است که بسیار مورد توجه گردشگرانی قرار می‌گیرد که به صورت خانوادگی به این شهر سفر می‌کنند. این موزه در سال ۲۰۰۵ و به همت سونای آکین نویسنده و شعر محبوب ترک زبان افتتاح و بازگشایی شده است. در این موزه تعداد زیادی اسباب بازی از سال ۱۷۰۰ میلادی تا کنون جمع آوری شده و به صورت جذابی به نمایش عمومی درآمده است. معماری و دکور و فضاسازی داخلی این موزه توسط ایهان دوقان طراح و معمار معروف ترک طراحی و اجرا شده است. ساختمان فعلی پیش از تبدیل به موزه متعلق به بازارچه عتیقه فروشی با بیش از ۴۰ مغازه بوده که طی مزایده ای خریداری و در اختیار موزه قرار گرفته است.

از ویژگی‌های اصلی موزه اسباب بازی استانبول امکان حضور و لذت بردن تمام اعضای خانواده در کنار هم است. هدف این موزه ایجاد یک تونل زمان و نزدیک کردن سه نسل از هر خانواده است به طوری که پدر و مادر همراه بچه‌ها و پدر بزرگ و مادربزرگ بتوانند به این موزه رفته و همه با هم از تماشای اسباب بازی‌های به نمایش درآمده لذت ببرند.

موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین

موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین

دسترسی به موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی استانبول در محله کادیکوی استانبول واقع است که بهترین راه برای مراجعه به آن استفاده از اتوبوس در ایستگاه کادیکوی و پیاده شدن در ایستگاه گز تپه در جوار موزه است.

موزه اسباب بازی استانبول هر روزه در تمام ایام هفته به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر پذیرای بازدید کنندگان می‌باشد.

هزینه بلیت ورودی موزه اسباب بازی استانبول برای هر نفر ۱۰ لیر ترکیه می‌باشد و در صورتی که از پیش کارت موزه دریافت کرده باشید می‌توانید به طور رایگان از آن بازدید کنید.

آدرس موزه اسباب بازی استانبول

Eğitim Mahallesi, Ömer Paşa Sk. No:17, 34730 Kadıköy/İstanbul, Turkey

شماره تماس موزه اسباب بازی استانبول

+۹۰ ۲۱۶ ۳۵۹ ۴۵ ۵۰

موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین
در صورتی که تصمیم دارید به همراه فرزندانتان سری به این موزه جذاب بزنید اما آژانسی که بلیت تور استانبول از آن دریافت کرده‌اید آن را در لیست خود ندارد بد نیست که به آن‌ها پیشنهاد کنید؛ چراکه این موزه ویژه می‌تواند خاطره خوبی از سفر به استانبول برای شما رقم بزند.

موزه اسباب بازی استانبول موزه ای برای تمام سنین

در پایان از همراهی شما تشکر کرده و امیدوارم مطالب فوق در سفر برای شما مفید بوده و شما را برای انتخاب مقاصد درست برای بازدید حین تور استانبول یاری کند.