موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه

یکی از محبوب‌ترین تورهای گردشگری در بین ایرانیان تور استانبول است که آژانس‌های مسافرتی با آفرهای ویژه و شرایط ایده آل آن را برای متقاضیان ارائه می‌کنند. تعطیلات پیش رو زمان بسیار مناسبی است تا با تهیه و تدارک یک تور به همراه خانواده یا دوستانتان اوقات به یاد ماندنی را در دفتر خاطرات زندگی خود رقم بزنید و روحیه خود را تجدید کنید. یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن تعطیلات سفر به ترکیه و تهیه تور استانبول است چرا که این شهر تمام خواسته‌های شما را از یک شهر توریستی برآورده می‌سازد.
ترکیه کشور سبز خاورمیانه، کشور دورگه‌ی آسیایی اروپایی با طبیعت بی نظیر و چشم نواز و آثار و بناهای دیدنی و تاریخ و فرهنگ کهن و شگفت انگیز محبوبیت زیادی در بین گردشگران سراسر جهان دارد. ایرانیان نیز به دلیل همسایگی با این کشور فوق العاده زیبا، کشش و علاقه زیادی برای انجام سفرهای تفریحی و گذراندن تعطیلات خود در این کشور دارند. به همین خاطر است که هر سال گروه‌های توریست و خانواده‌های زیادی در ایران با تهیه بلیت‌های تور استانبول، خود را به این کشور سبز و آبی می‌رسانند و همراه خانواده و دوستان خاطرات شاد و به یاد ماندنی را می‌سازند.

موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه
استانبول یکی از زیباترین و محبوب‌ترین شهرهای کشور ترکیه است که انبوهی از آثار تاریخی، آن را به گنجینه ای بزرگ از آثار و اشیاء ارزشمند فرهنگی در خاورمیانه مبدل ساخته است. موزه‌ها، کاخ موزه‌ها و بناهای قدیمی متعلق به دوران بیزانس و پس از آن، شاهکارهای معماری دوران حکومت پادشاهان عثمانی، طبیعت و آب و هوای منحصر به فرد ترکیه و به ویژه گل سرسبد آن استانبول همه و همه باعث شده این شهر اقبال خوبی از نظر جذب توریست در آسیا و سر تا سر جهان داشته باشد و آژانس‌های مسافرتی نیز تور استانبول را به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب گردشگران با تخفیفات و شرایط بسیار خوبی ارائه می‌دهند. یکی از آثار تاریخی جذاب و دیدنی این شهر، موزه ارتش استانبول است.

موزه ارتش استانبول یکی از موزه‌های جذاب و دیدنی ترکیه است که ارزش تاریخی زیادی دارد و قدرت و تاریخچه نظامی ترکیه را به رخ می‌کشد. آژانس‌های مسافرتی است نیز گاها در چارت تور استانبول خود بازدید از این موزه جذاب را نیز ارائه می‌دهند. اگر شما نیز تصمیم به تهیه تور استانبول دارید و یا به فرهنگ و آثار تاریخی و نظامی ترکیه علاقه مند هستید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید تا شما را به طور کامل با موزه ارتش استانبول آشنا کنیم.

موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه

هر آنچه باید درباره موزه ارتش استانبول بدانید

موزه‌ها را می‌توان ویترین تاریخ و فرهنگ هر کشور برشمرد. ترکیه، کشور کهن قاره آسیا که تاریخ و تمدن بزرگی را دارا است موزه‌های بسیار باشکوه و معرفی دارد که بازدید از آن‌ها برای گردشگران و توریست‌ها جذابیت فراوانی خواهد داشت. یکی از این موزه‌های جذاب و البته متفاوت موزه ارتش استانبول است.

موزه ارتش استانبول دربردارنده آثار و شواهد یک هزار سال تاریخ نظامی کشور ترکیه است و در بین موزه‌های نظامی جهان منحصر به فرد است. این موزه در آغاز در کلیسای سنت آیرن بنا شد اما بعدها در سال ۱۹۵۰ آن را به ساختمان ستاد نخست ارتش و در نزدیکی میدان تکسیم استانبول منتقل کردند و در سال ۱۹۵۷ این ساختمان توسط ژنرال احمد هولکی سرال بازسازی شد. این موزه در سال ۱۹۹۳ بعد از بازسازی و ترمیم مجدد رسماً افتتاح شد و درهای آن به روی عموم باز گشت.

موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه

در موزه ارتش استانبول مجموعه منحصر به فردی ۹ هزار قطعه از سلاح‌های قدیمی، لباس‌ها و ابزار آلات مختلف ارتشی به نمایش در آمده است که بازدید کننده را با تاریخ نظامی و جنگ‌ها و جنگاوران ترک به خوبی آشنا می‌سازد. در فضای باز بیرون موزه نیز تعداد زیادی از سلاح‌های بزرگ جنگی همچون توپ‌ها و خمپاره‌های جنگی دوران حکومت عثمانی، تفنگ‌های ریلی، هواپیما و هلیکوپترهای قدیمی و جدید ارتش ترکیه به نمایش درآمده‌اند. در طبقه نخست این موزه مجموعه ای از تیر و کمان‌ها، زره‌ها و زین‌های اسب و سلاح‌های مورد استفاده سربازان در قرن ۱۵ میلادی نگه داری می‌شود. همچنین یک اتاق نیز از اتاق‌های موزه به آتاتورک رهبر انقلابی ترکیه و زمانی که وی در مکان فعلی موزه و زمانی که آکادمی نظامی بود، تحصیل می‌کرد (۱۸۹۹ تا ۱۹۰۹) اختصاص یافته است. بازدید کنندگان می‌توانند هر روز بعد از ظهر شاهد اجرای کنسرت موسیقی مارچ با لباس‌های سنتی نظامی ترکی در موزه ارتش استانبول باشند.

موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه

دسترسی به موزه ارتش استانبول

موزه ارتش استانبول در تمام ایام هفته به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۶ یعد از ظهر به روی عموم بازدید کنندگان و گردشگران باز می‌باشد.
ورودی این موزه به ازای هر نفر ۱ یورو بوده و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد.

آدرس موزه ارتش استانبول

Valikonagi Cad| Harbiye, Istanbul, Turkey

شماره تماس موزه ارتش استانبول

۰۰۹۰۲۱۲۲۳۳۲۷۲۰

موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه

در صورتی که آژانس مسافرتی شما بازدید از این موزه تاریخی فوق العاده را در چارت مسافرتی خود نگنجانده، حتماً به آن‌ها پیشنهاد دهید؛ چرا که دیدار از موزه ارتش استانبول تجربه بسیار خوبی برای شما و همراهانتان رقم خواهد زد.
در انتها امیدواریم که از مطالب فوق بهره و استفاده کافی را برده و با موزه ارتش استانبول آشنایی پیدا کرده باشید. به شما عزیزان و همراهان پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل برای تهیه تور استانبول حتماً به این موزه شگفت انگیز سری زده و از دیدار آن لذت ببرید.

موزه ارتش استانبول نمایش دهنده تاریخ یک هزار ساله قدرت نمایی و جنگاوری نظامیان ترکیه