مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر

شهر استانبول یک شهر بزرگ مملو از زیبایی‌هایی است که به بیننده را مبهوت و شگفت زده می‌کند از سواحل دریایی و رستوران‌های مدرن و سنتی تا مراکز خریدی که در اقصی نقاط این شهر به چشم می‌خورد این شهر در اوج مدرنیته، قلب تپنده اقتصاد کشور ترکیه است. شهر استانبول به شهر مساجد شهرت دارد شهری مملو از مساجد مدرن و مساجد تاریخی حدود ۳۰۰۰ مسجد در شهر استانبول وجود دارد که بیانگر اهمیت مساجد و عبادت در فرهنگ مردم ترکیه است. مساجد به عنوان عبادتگاه‌ها و محل تجمع مردم همواره برای حکام و ثروتمندان خیر که تمایل به باقی گذاشتن اثری ماندگار داشته‌اند مدنظر بوده است.
شهر استانبول که قرن‌ها پایتخت حکومت عثمانی و کشور ترکیه بوده است با این دلیل زیباتر شده است که مساجد معنویت آسمانی را در کنار مظاهر دنیوی باهم دارد و این همزیستی دنیا و آخرت در این شهر سبب شده است که گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این شهر پیایند.
مسجد بیلربی هم از جمله مساجد تاریخی این شهر است که بنا بر رسم سلاطین عثمانی که علاقه داشتند بنایی مقدس و معنوی از خود به یادگار گذارند ساخته شده است.
مسجد بیلربی ساخته شده در قرن ۱۸ مسجدی است که در ساحل اناتولیای به سفر در کنار اسکله بیلر بی ساخته شده است. تور استانبول شما را دعوت می‌کند با این مسجد زیبا بیشتر آشنا شوید.

مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر

تاریخچه ساخت مسجد بیلربی استانبول

مسجد بیلربی در سال ۱۷۷۸ توسط سلطان عبدالحمید به یاد مادرش ربیعه سلطان ساخته شده است سلطان به خاطر علاقه خاصی که به مادرش داشت برای بزرگداشت مادر خود سنگ بنای این مسجد را نهاد این مسجد کوچک و زیبای ساحلی هنوز به عنوان یک مسجد محلی فعال و پذیرای نمازگزاران می‌باشد.
معماری مسجد بیلربی استانبول
مسجد بیلربی استانبول همانند مساجد دیگر قرن ۱۸ دارای سبک معماری باروک می‌باشند. این مسجد دارای یک گنبد مرکزی است که در ردیف و طبقات پایینتر توسط پنجره‌های آراسته‌شده است. پوشش نمای این مسجد، سنگ مرمر سفیدرنگ است.

مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر
مسجد بیلربی دارای دو گلدسته بلند و باریک است. فضای داخل مسجد بسیار معنوی و الهی است. پوشش داخلی مسجد گچی است و فرش آبی رنگ، نمایی از آسمان را جلوه گر کرده است. تزیینات داخلی مسجد شامل کتیبه‌های قرآنی و چلچراغ‌هایی به سبک مساجد عثمانی است. این مسجد دارای ۵۵ عدد پنجره است که با شیشه‌های رنگین در هنگام تابش نور تلالویی رنگین کمانی را داخل مسجد ایجاد می‌کنند. این مسجد توسط کاشی‌های عثمانی و اروپایی تزیین شده است.
این مسجد داری شکل هشت ضلعی است. این مسجد در ساحل دریا قرار گرفته است و همین مساله سبب شده است که این مکان دارای زیبایی خاصی شود. معمار این بنای زیبا معمار طاهیر آقا است.

بازدید از مسجد بیلربی

تور استانبول شما را به بازدید از این مکان زیبا، دنج و تاریخی دعوت می‌کند مسجدی ساحلی که علاوه بر بنای زیبا و خاص مسجد بیلربی، چشم انداز طبیعی مسجد که دریای نیلگون را به درون خود کشانده است بسیار دیدنی و زیبا است.
مکان جغرافیای مسجد بیلربی در قسمتی از شهر استانبول واقع شده است که در اطراف آن اماکن زیبای تاریخی و تجاری و طبیعی فراوانی قرار دارد، از جمله اماکنی که شما می‌توانید پس از بازدید از مسجد بیلربی از این اماکن بازدید فرمایید شامل:
اسکله بیلربی
• قصر تاریخی بیلربی
• زمین مسابقه گوکارت سواری
• کاخ زرد
• ده‌ها کافه رستوران سنتی و مدرن

مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر

دسترسی به مسجد بیلربی استانبول

مسجدبیلربی در ساحل به سفر قرار گرفته است نزدیکترین خیابان به آن خیابان yali buyo است برای رسیدن به ین مکان می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی یا اتوبوس های شهری استفاده نمایید. اتوبوس‌های خط uskuder-Rasatane را سوار شوید و در ایستگاه بیلربی پیاده شوید و با چند دقیقه پیاده روی به مسجد بیلربی برسید. همچنین از قایق های گردشی هم می توانید برای رسیدن به این مکان استفاده نمایید.
به علت جایگاه این مسجد در ساحل دریای بسفر تور گردشگری استانبول بازدید از مسجد بیلربی را به شما توصیه می‌کند.

آدرس مسجد بیلربی استانبول

Beylerbeyi Mahallesi, 34676 Üsküdar/استان استانبول، ترکیه

مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر

تور استانبول در راستای رسالت توسعه فرهنگ گردشگری سالم و خاطره انگیز تلاش می‌کند شما را با مکانهای دیدنی شهر استانبول آشنا کند، خوشحال می‌شویم ارائه نظرات سازنده خود با ما همراه باشید.

مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر

مسجد بیلربی استانبول مسجدی کوچک و تاریخی در ساحل تنگه به سفر