محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا

کارا کوی که نام جدید منطقه‌ی باستانی گالاتا و بخش تجاری منطقه‌ی “بی اغلو” می‌باشد و در سمت اروپایی بسفروس واقع شده است.
از آن جا که محله کاراکوی استانبول، یکی از قدیمی‌ترین مناطق این شهر است، احتمالاً نظر هر بیننده و گردشگری را در سفر به ترکیه و تور استانبول، به خود جلب می‌کند و محل بسیار مناسبی برای پیاده روی عصرگاهی و آشنا شدن با نوع زندگی مردم بومی ترکیه است.
گذر از کوچه و پس کوچه‌های باریک با بافت سنتی قدیمی ترکیه شما را به دل تاریخ خواهد برد.
با ما همراه باشید تا با محله کاراکوی استانبول برای گذراندن یک عصر دل انگیز در کنار ساکنان این شهر، بیشتر آشنا شوید.

محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا

درباره‌ی محله کاراکوی استانبول

کلمه‌ی “کارا” در زبان ترکی به معنای “سیاه ” می‌باشد ولی بر طبق متون تاریخی، محله کاراکوی استانبول، محل زندگی کاراییان، دسته‌ای از یهودیان ترک، بوده است. در زبان ترکیه نوین نام این محله به معنی “روستای سیاه” می‌باشد.

در زمان بیزانس، کاراکوی مرز جدا کننده‌ی سرزمین‌های شاخ طلایی از قسطنطنیه بوده است. بعد از تسخیر دوباره‌ی محله کاراکوی استانبول توسط امپراتوری لاتین در سال ۱۲۶۱، امپراتور بیزانس به مردمان “ژنووا” اجازه داد تا در این محل زندگی کرده و به کسب و کار بپردازند.
افراد ژنووا در این منطقه که در حال توسعه‌ی بسیار سریعی بود، برای محافظت از خود و انبارهایشان دژها و دیوارهای محکمی ساختند که “برج گالاتا” در بالاترین و قوی‌ترین نقطه‌ی این دیوارها قابل مشاهده است.

با افزایش فعالیت‌های تجاری در اوایل قرن ۲۰، محله کاراکوی استانبول و بندر با ساخته شدن ساختمان‌های گمرکی، پایانه‌های مسافرتی و انبارهای دریایی گسترش یافت.

محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا

امکانات و بخش‌های محله کاراکوی استانبول

با توجه به اینکه در طی سال‌های گذشته و بر طبق متون تاریخی، افراد با ملیت و دین‌های متفاوتی در محله کاراکوی استانبول زندگی کرده‌اند، در این منطقه بسیاری از مراکز تاریخی و دیدنی استانبول از ادیان مختلف وجود دارد که در زیر به معرفی تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • برج گالاتا: این برج که به‌عنوان یکی از مکان‌های حفاظتی در محله کاراکوی استانبول بوده است، پلکانی بسیار طویل و یک طبقه‌ی فوقانی دارد.
  در بالای برج گالاتا و حول آن، یک تراس با دوربین‌های دیده بانی برای بازدیدکنندگان و گردشگران وجود دارد تا بتوانند یک نمای کلی از بندر کاراکوی و شهر استانبول را داشته باشند.
  همچنین در این طبقه یک رستوران سنتی وجود دارد که شما می‌توانید خود را به یک چای ترک به همراه منظره‌ای عالی از شهر دعوت کنید. و با پوشیدن لباس محلی ترکیه عکس یادگاری بگیرید.
  محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا
 • موزه‌ها: موزه‌ی مدرن استانبول، موزه‌ی بانک عثمانی و موزه‌ی یهودیان ترکیه در محله کاراکوی استانبول واقع شده‌اند.
 • کلیساها، مسجد و کنیسه‌ها: از آنجایی که محله کاراکوی استانبول یک بافت بسیار قدیمی و تاریخی و سکنه‌ای از ادیان مختلف داشته است، مکان‌هایی که محل عبادت این ادیان بوده و در طول تاریخ به‌جا مانده و در این منطقه تبدیل به مراکز تاریخی و دیدنی بسیاری شده‌اند.
 • رستوران‌ها و کافه‌های محلی: اگر در کوچه و پس کوچه‌های محله کاراکوی استانبول قدم بزنید خواهید دید که کافه‌ها و رستوران‌های کوچک محلی در همه جا به چشم می‌خورند. مغازه‌های کوچکی که میز و صندلی‌هایی در کوچه چیده‌اند و چای و غذای ترک سرو می‌کنند.
  همچنین یک مکان محبوب برای غذا خوردن به‌خصوص از غذاهای دریایی، بورک، باقلوا و دسرهای ترک در پایین پل گالاتا وجود دارد، که تمامی گردشگران محلی و توریست‌های خارجی را جذب می‌کند.
  محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا
  محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا

 

دسترسی به محله کاراکوی استانبول

محله کاراکوی استانبول، امروزه یک مرکز بزرگ کشتی رانی و حمل و نقل عمومی و بین‌المللی است و از بندرکاراکوی، کشتی‌های بسیاری به مقصد کشورهای اطراف دریای سیاه وجود دارد.
برج گالاتا از محله کاراکوی استانبول از طریق خط اتوبوس‌های برقی “زیتون بورونو – کاپاتاش” به سمت قدیمی شهر وصل می‌کند.
همچنین یک متروی کابلی که فقط دو ایستگاه “کاپاتاش” و “تقسیم” را دارد مردم را از برج گالاتا به ابتدای خیابان استقلال در میدان تقسیم می‌رساند.

آدرس محله کاراکوی استانبول

Müeyyedzade Mahallesi 34425 Beyoğlu/Istanbul,Turkey

محله کاراکوی استانبول، در قلمرو برج گالاتا

امیدواریم در سفر به ترکیه و تور استانبول لذت برده باشید و با دوستان و خانواده‌ی خود بهترین خاطرات و لحظات را بسازید.
همچنین امید است این مطلب در سفر به شهر زیبای استانبول برای شما راهنمای خوبی بوده و مفید واقع شود.

اگر قبلاً به ترکیه و تور استانبول سفر کرده و به محله کاراکوی استانبول سر زده‌اید، از شما سپاسگزار خواهیم بود که نظرات و پیشنهادات خود را در زیر این مطلب با ما درمیان بگذارید و ما را در ارائه‌ی هرچه بهتر مطالب یاری کنید.