قلعه آناتولی استانبول قدیمی‌ترین اثر و یادگار معماران کهن ترک تبار

یکی از پکیج‌های جذاب آژانس‌های مسافرتی و گردشگری که به مناسبت‌های مختلف و ایام تعطیلات پیش رو با تخفیفات و قیمت‌های مناسبی نیز ارائه می‌شود، برنامه تور استانبول است. ترکیه کشور سرسبز و تاریخی همسایه ما پر از مکان‌های دیدنی و جذاب، کاخ‌ها و کاخ موزه‌های باشکوه و زیبایی است که حتی توصیف آنجا شنونده را ترغیب می‌کند تا دیداری از آن‌ها داشته باشد و از بین شهرهای ترکیه، استانبول گل سرسبدی است که به تنهایی نیمی از جمعیت گردشگر و صنعت توریسم ترکیه را به خود جذب می‌کند و این قابلیت را دارا است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین شهرهای توریستی- تاریخی جهان معرفی شود.
اگر در تعطیلات پیش رو قصد دارید خانواده و دوستان خود را سورپرایز کرده و ایام شاد و به یادماندنی را برای آن‌ها به ارمغان آورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً با آژانس مسافرتی خود گزینه تور استانبول را نیز مطرح نمایید و سفری به این شهر رؤیایی داشته باشید.

قلعه آناتولی استانبول قدیمی‌ترین اثر و یادگار معماران کهن ترک تبار

استانبول یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین شهرهای ترکیه است که آثار تاریخی فراوانی را در خود جای داده است. از جمله می‌توان به کاخ‌های متعددی اشاره کرد که در حال حاضر اکثراً به عنوان موزه‌هایی پر از آثار و اشیاء ارزشمند و گران بهای تاریخی به روی عموم مردم و گردشگران باز هستند و به توریست‌ها و تاریخ دوستان بخشی از تاریخ و فرهنگ کشور ترکیه را می‌نمایانند. قلعه آناتولی استانبول یکی از این کاخ‌های سحر انگیز است که به عنوان یک موزه زیر نظر سازمان فرهنگ ترکیه اداره می‌شود. این کاخ بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین کاخ به جا مانده از دوره عثمانی است که شکوه و عظمت این امپراتوری را کاملاً به رخ می‌کشد.

قصر دلمه باغچه استانبول از گزینه‌های ثابت و همیشگی آژانس‌های مسافرتی است که در تور استانبول به متقاضیان و گردشگران ارائه می‌دهند. اگر شما نیز تصمیم به تهیه تور استانبول دارید و یا به فرهنگ و آثار تاریخی ترکیه علاقه مند هستید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید تا شما را به طور کامل با قلعه آناتولی استانبول آشنا کنیم.

قلعه آناتولی استانبول قدیمی‌ترین اثر و یادگار معماران کهن ترک تبار

هر آنچه باید درباره قلعه آناتولی استانبول بدانید

استانبول ترکیه شهری است کهن با آثار و بناهای منحصر به فرد که قدمت و عمری به طول تاریخ دارند. دیدنی‌های این شهر آن قدر زیاد است و آنچنان جذابیتی داد که بیننده را مجذوب کرده و این قابلیت را دارد تا شما را به اعماق تاریخ و فرهنگ ترکیه سوق دهد. از اصلی‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول کاخ‌های این شهر هستند که هر کدام تاریخ چند پادشاهی و حکومت را برای بازدید کننده روایت می‌کنند. این کاخ‌ها امروزه همگی به شکل کاخ موزه‌هایی درآمده‌اند که درب‌های آن‌ها به روی عموم گردشگران و علاقه مندان باز است.

یکی از این کاخ‌های افسانه ای قلعه آناتولی استانبول است که اکثراً افرادی که در غالب تورهای تفریحی و توریستی، بلیت تور استانبول را تهیه کرده‌اند موفق به بازدید از این کاخ می‌شوند چرا که آنقدر جذابیت در آن نهفته است که هیچ آژانس مسافرتی مسافران خود را از آن بی نصیب نمی‌گذارد.

قلعه آناتولی استانبول قدیمی‌ترین اثر و یادگار معماران کهن ترک تبار

قلعه آناتولی استانبول که به آن Güzelce Hisar یا “قلعه زیبا” نیز می گویند یک قلعه قرون وسطایی است و در بخش آسیایی استانبول و باریک‌ترین بخش تنگه به سفر قرار گرفته است. این کاخ در اصل قدیمی‌ترین اثر معماری ترکیه به حساب می‌آید که از ارزش تاریخی زیادی برخوردار است. قلعه آناتولی استانبول به دستور سلطان بایزید اول از پادشاهان مقتدر حکومت عثمانی در بین سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴ ساخته شده که هدف از ساخت آن آماده سازی جهت محاصره دریایی قسطنطنیه و اشغال آن بوده است. قلعه آناتولی استانبول مساحتی حدود ۷۰۰۰ متر مربع دارد و ارتفاع بلندترین برج‌های دیده بانی آن به ۲۵ متر می‌رسد.

در زمان تصرف شهر پس از سقوط حکومت عثمانی در ترکیه و تشکیل جمهوری در این کشور در سال ۱۹۲۳ اداره این بنا به وزارت فرهنگ و ارشاد ترکیه محول شد و این اداره تصمیم به بازسازی و مرمت این اثر بزرگ تاریخی گرفت که کار آن بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ به طول انجامید. در حال حاضر قلعه آناتولی استانبول یک بنای ملی محسوب می‌شود و به عنوان یک موزه فعالیت می‌کند منتها همچنان بازدید از داخل آن برای عموم آزاد نیست.

قلعه آناتولی استانبول قدیمی‌ترین اثر و یادگار معماران کهن ترک تبار

دسترسی به قلعه آناتولی استانبول

همانطور که ذکر شد قلعه آناتولی استانبول یک بنای ملی محسوب می‌شود و به عنوان یک موزه فعالیت می‌کند منتها همچنان بازدید از داخل آن برای عموم آزاد نیست.

بهترین روش برای رسیدن به قلعه آناتولی استانبول استفاده از خطوط تراموا است که در تمام شهر در دسترس هستند و کافی است سوار یکی از آن‌ها شده و در ایستگاه آناتولی پیاده شوید.

در محدوده قلعه آناتولی استانبول رستوران‌ها، کافه‌ها و پارک‌های متعددی وجود دارد از جمله پارک سلطان بایزید که در صورت تمایل می‌توانید به آن‌ها مراجعه نموده و از غذاها و نوشیدنی‌های ترک به همراه دوستان و اعضای خانواده لذت ببرید.

آدرس قلعه آناتولی استانبول

Anadolu Hisarı Mh., 34810 Beykoz/Istanbul, Turkey

شماره تماس قلعه آناتولی استانبول

+۹۰ ۲۱۲ ۲۶۳ ۵۳ ۰۵

قلعه آناتولی استانبول قدیمی‌ترین اثر و یادگار معماران کهن ترک تبار

در انتها امیدواریم که از مطالب فوق بهره و استفاده کافی را برده و با قلعه آناتولی استانبول به اندازه کافی آشنایی پیدا کرده باشید. به شما عزیزان و همراهان پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل برای تهیه تور استانبول حتماً به این کاخ شگفت انگیز سری زده و از دیدار آن لذت ببرید و در صورتی که آژانس مسافرتی شما بازدید از این کاخ را در چارت تور استانبول خود ارائه نمی‌کند حتماً به آن‌ها پیشنهاد بدهید؛ مطمئن باشید که مورد استقبال آن‌ها قرار خواهد گرفت.