ستون کنستانتین استانبول حامل و نگه دارنده خدایان رومی، مقدسات مسیحی و نماد ترکیه مسلمان

یکی از پکیج‌های جذاب آژانس‌های مسافرتی و گردشگری که به مناسبت‌های مختلف و ایام تعطیلات پیش رو با تخفیفات و قیمت‌های مناسبی نیز ارائه می‌شود، برنامه تور استانبول است. ترکیه کشور سرسبز و تاریخی همسایه ما پر از مکان‌های دیدنی و جذاب، کاخ‌ها و کاخ موزه‌های باشکوه و زیبایی است که حتی توصیف آنجا شنونده را ترغیب می‌کند تا دیداری از آن‌ها داشته باشد و از بین شهرهای ترکیه، استانبول گل سرسبدی است که به تنهایی نیمی از جمعیت گردشگر و صنعت توریسم ترکیه را به خود جذب می‌کند و این قابلیت را دارا است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین شهرهای توریستی- تاریخی جهان معرفی شود.
اگر در تعطیلات پیش رو قصد دارید خانواده و دوستان خود را سورپرایز کرده و ایام شاد و به یادماندنی را برای آن‌ها به ارمغان آورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً با آژانس مسافرتی خود گزینه تور استانبول را نیز مطرح نمایید و سفری به این شهر رؤیایی داشته باشید.

ستون کنستانتین استانبول حامل و نگه دارنده خدایان رومی، مقدسات مسیحی و نماد ترکیه مسلمان

استانبول یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین شهرهای ترکیه است که آثار تاریخی فراوانی را در خود جای داده است. از جمله این آثار می‌توان به ستون کنستانتین استانبول اشاره کرد که در حال حاضر به عنوان نمادی از دوران حکومت امپراطوران بزرگ یونان بر این کشور مطرح است. بازدید از این بنای بزرگ ملی ترکیه برای عموم مردم و گردشگران آزاد است و بازدید از آن به توریست‌ها و تاریخ دوستان بخشی از تاریخ و فرهنگ کشور ترکیه را می‌نمایاند.

ستون کنستانتین استانبول از گزینه‌های ثابت و همیشگی آژانس‌های مسافرتی است که در تور استانبول به متقاضیان و گردشگران ارائه می‌دهند. اگر شما نیز تصمیم به تهیه تور استانبول دارید و یا به فرهنگ و آثار تاریخی ترکیه علاقه مند هستید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید تا شما را به طور کامل با ستون کنستانتین استانبول آشنا کنیم.

ستون کنستانتین استانبول حامل و نگه دارنده خدایان رومی، مقدسات مسیحی و نماد ترکیه مسلمان

هر آنچه باید درباره ستون کنستانتین استانبول بدانید

استانبول ترکیه شهری است کهن با آثار و بناهای منحصر به فرد که قدمت و عمری به طول تاریخ دارند. دیدنی‌های این شهر آن قدر زیاد است و آنچنان جذابیتی داد که بیننده را مجذوب کرده و این قابلیت را دارد تا شما را به اعماق تاریخ و فرهنگ ترکیه سوق دهد.

ستون کنستانتین استانبول که به نام اورمه ستون (Orme Sutun) نیز شناخته می‌شود، یک ستون برجسته رومی است به دستور کنستانتین بزرگ یکی از امپراطوران روم در سال ۳۳۰ بعد از میلاد مسیح مرمت و تعمیر شده است و بنایی با قدمت بسیار زیاد است که از معبد آپولو به فرمان کنستانتین بزرگ به مکان فعلی خود منتقل شده است. در بالای این ستون مجسمه ای از آپولو خدای یونان باستان نصب شده بود. البته این مجسمه خدای باستانی به علت یک حادثه از بین رفت و به جای آن یک صلیب قرار داده شده بود. در زمان حمله عثمانیان برای اشغال قسطنطنیه این صلیب نیز به دلیل تضادهای فرهنگی نابود شد.

ستون کنستانتین در محله فاتیح و در مرکز میدان سلطان احمد استانبول قرار دارد. ستون کنستانتین از جنس سنگ ساخته شده و ارتفاع آن به ۳۵ متر می‌رسد. در گذشته این ستون به عنوان نماد و محلی برای تجمع و عبادت آیین‌های مختلف از مسیحیت گرفته تا بت پرستی مطرح بوده است. از سال ۱۹۵۵ که این ستون به عنوان یک اثر و بنای تاریخی ارزشمند ثبت شد، کار مرمت و بازسازی آن کلید خورد و در سال ۱۹۷۲ سنگ سماک آسیب دیده و شکاف‌های موجود بر آن مجدداً ترمیم و بازسازی شد.

در سال ۱۹۸۵ بسیاری از بناها و آثار تاریخی شبه جزیره استانبول از جمله ستون کنستانتین استانبول به ثبت جهانی رسیده‌اند و اداره فرهنگ و ارشاد ترکیه مسئولیت حفظ این بناها را به عهده گرفته است.

ستون کنستانتین استانبول حامل و نگه دارنده خدایان رومی، مقدسات مسیحی و نماد ترکیه مسلمان

دسترسی به ستون کنستانتین استانبول

ستون کنستانتین استانبول در محله فاتیح و در مرکز میدان سلطان احمد استانبول قرار دارد.

همانطور که ذکر شد بازدید از این میراث کهن و ستون ارزشمند تاریخی در تمام ایام هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز برای عموم مردم و گردشگران عزیز آزاد است.

آدرس ستون کنستانتین استانبول

Mollafenari Mahallesi, Vezirhan Cd. 16-18, 34120 Fatih/İstanbul, Turkey

ستون کنستانتین استانبول حامل و نگه دارنده خدایان رومی، مقدسات مسیحی و نماد ترکیه مسلمان

در انتها امیدواریم که از مطالب فوق بهره و استفاده کافی را برده و با ستون کنستانتین استانبول به اندازه کافی آشنایی پیدا کرده باشید. به شما عزیزان و همراهان پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل برای تهیه تور استانبول حتماً به این بمای تاریخی شگفت انگیز سری زده و از دیدار آن لذت ببرید و در صورتی که آژانس مسافرتی شما بازدید از این بنای کهن را در چارت تور استانبول خود ارائه نمی‌کند حتماً به آن‌ها پیشنهاد بدهید؛ مطمئن باشید که مورد استقبال آن‌ها قرار خواهد گرفت و شما نیز از دیدار این بنا لذت خواهید برد.