روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

اگر به ترکیه و تور استانبول سفر کرده‌اید و دیدن مکان‌های تاریخی و دیدنی این کشور علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا بروید.
این مکان تاریخی نشان دهنده‌ی نوع زندگی مردم روستا در برابر شرایط موجود زیست محیطی می‌باشد.
با ما همراه باشید تا در مطلب زیر به معرفی روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا که یکی از برترین مکان‌های تاریخی و دیدنی ترکیه است، بپردازیم.

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

درباره‌ی روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا یک منطقه‌ی تاریخی است که در آناتولی مرکزی واقع شده است.
این منطقه یک مقصد گردشگری محبوب است، چرا که بسیازی از مناطق آن دارای ویژگی‌های جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی منحصر به قردی می‌باشند.
در این مجموعه می‌توان از ۴ بخش نو شهیر، کای سری، آک سارای و نیده نام برد.
این روستاها در منطقه‌ی جنوب غربی شهر بزرگ قیصریه واقع شده‌اند که خدمات خطوط هوایی و خط راه آهن به آنکارا، استانبول و دیگر شهرها را ارائه می‌دهد.

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

امکانات و بخش‌های روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا

  • روستاهای تاریخی: از بین روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا بیشتر ارزش را روستاهای زیر زمینی درینکوهو، کای ماک لی، قاضی امیر و اوز کوناک دارا هستند.
  • هتل‌های سنگی برای اقامت بازدیدکنندگان: بهترین املاک و هتل‌ها برای اقامت گردشگران Urgup, Goreme, Guzelyurt، Uchisar هستند.
  • بالن‌های تفریخی: یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین بخش‌های این بازدید از روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا وجود بالن‌های تفریحی است که شما می‌توانید با حضور در آنها نمای کامل شهر را در دید خود داشته باشید.
  • سنگ‌ها و ستون‌ها رسوبی: رسوبات موجود از دریاچه‌ها و جریان‌های آتشفشانی که از ۳ تا ۹ میلیون سال قبل در اینجا تشکیل شده‌اند، به شکل صدها ستونی تماشایی در این روستاهای تبدیل شده‌اند.
  • کلیسا و صومعه‌ها: مردم این منطقه تعدادی کلیسا و صومعه از سنگ‌های نرم و سنگ‌های آتشفشانی در روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا کشف کرده‌اند که مرکز عبادت خدایان در سال‌های ۳۰۰ الی ۱۲۰۰ میلادی بوده‌اند.
  • موزه‌ی گوره مه: موزه‌ی فضای باز گوره مه بربازدید ترین بخش توریستی روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا است و یکی از مشهورترین موزه‌ها در مرکز ترکیه است. این موزه دارای بیش‌تر از ۳۰ کلیسا و صومعه دارد که در بعضی از آنها نقاشی‌های بسیار فوق العاده بر روی دیوارها از قرن‌های ۹ تا ۱۱ طراحی شده است.

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

بازدید از روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا

اگر به تاریخ و طبیعت علاقه دارید حتماً به این روستاهای زیبا سر بزنید، این منطقه مانند باز کردن یک کتاب تاریخی است که بسیاری از اسرار را افشا می‌کند.
برای بازدید از روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا یک پیادروی طولانی و هیجان انگیز خواهید داشت.
اگر در روزهای گرم به آنجا می‌روید به دلیل اینکه موزه در فضای باز واقع است حتماً یه کلاه آفتاب گیر همراه خود ببرید.
در این روستا درب مراکز تاریخی و دیدنی رأس ساعت ۹ به روی بازدیدکنندگان باز خواهد شد.

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای

دسترسی به روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا

برای رسیدن به این صخره‌های رسوبی پر رمز و راز تاریخی کافی است یک پرواز کوتاه به کاپادوکیا داشته باشید که فرودگاه استانبول هر روزه تعداد زیادی پرواز به آنجا دارد.
همانطور که در بالا نیز گفته شد، استانبول و آنکارا از طریق خطوط راه آهن نیز با روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا در ارتباط هستند.

آدرس روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا

Gaferli Mahallesi Müze Caddesi No:7/7, 05000 Nevsehir/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey

شماره تلفن روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا

+۹۰ ۵۴۳ ۴۴۲ ۸۰ ۶۹

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای
امیدواریم از سفر به ترکیه و تور استانبول لذت ببرید و با خانواده و دوستان خود بهترین لحظه‌ها و خاطرات را رقم بزنید.
آرزومندیم مطالب فوق در مورد روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا برای شما مفید بوده و بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید و در سفر بهترین راهنمای شما باشد.

اگر قبلاً به ترکیه سفر کرده و از این روستاها بازدید داشته‌اید، خوشحال خواهیم شد اگر با گذاشتن نظرات و پیشنهادات خود در زیر این مطلب مارا در نوشتن مطالب بهتر، همراهی کنید.

روستاهای تروگلودیت در کاپادوکیا، شهر صخره‌ای
از توجه شما بسیار ممنون و سپاسگذاریم.