خیابان لاله لی مکانی مناسب و ارزان‌قیمت برای خرید

استانبول یکی از توریستی‌ترین شهرهای موجود در بین کشورهاست، اگر برای کار، تفریح و یا خرید تصمیم به سفر کردن به استانبول را گرفته‌اید و تور استانبول را انتخاب کرده‌اید علاوه بر مراکز خرید و بازارهای موجود در این شهر تاریخی شما می‌توانید از مساجد، بازارهای و جاهای دیدنی استانبول نیز دیدن کنید.

خیابان‌های استانبول مکان‌هایی هستند که هم جنبه‌ی تاریخی دارند و هم جنبه‌ی تفریحی، خرید و… دارند.

خیابان لاله لی خیابانی قدیمی و شلوغی که در قسمت اروپایی در فاتیح واقع‌شده است. این خیابان ارزان‌قیمت‌ترین اجناس و دیگر چیزها را دارا می‌باشد، که با این متن همراه باشید تا بیشتر راجع به این خیابان و مغازه‌های موجود در آن اطلاعات کسب کنید.

درباره‌ی خیابان لاله لی

همان‌طور که گفته شد خیابان لاله لی که در قسمت اروپایی استانبول واقع‌شده است جز قدیمی‌ترین و همچنین شلوغ‌ترین خیابان‌های استانبول می‌باشد، علت شلوغ بودن این خیابان وجود مغازه‌ی های عمده‌فروش و ارزان‌فروش و هم‌چنین اقامتگاه‌ها و هتل‌های ارزان‌قیمت می‌باشد.

هنگام سفر به استانبول برای خرید عمده و ارزان این خیابان پیشنهاد می‌شود و اگر با خانواده به استانبول سفر می‌کنید اقامت در هتل‌های این خیابان توصیه نمی‌شود، زیرا که کیفیت برخی هتل‌ها در این خیابان و همچنین کیفیت برخی غذاخوری‌ها و رستوران‌ها در خیابان لاله لی پایین می‌باشد و مناسب اقامت برای خانواده‌ها نمی‌باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های آن زیاد پهن نبودن این خیابان و نزدیک بودن مغازه‌های آن به هم بوده که از مکان‌های موجود در این خیابان بیشتر اطلاعات کسب می‌کنید.

مکان‌های موجود در خیابان لاله لی

خیابان لاله لی پر از مغازه‌های عمده‌فروش بوده که اجناس را به‌صورت تک و خورده نمی‌فروشند. تعداد مرکز خریدها و مغازه‌ها به‌قدری زیاد می‌باشند که این خیابان را به خیابانی بسیار شلوغ تبدیل کرده است.

هتل‌هایی در این خیابان هم وجود دارند که می‌توان به هتل اورال، هتل دمبا، هتل سرا، هتل گرند مادرید و هتل‌های بسیاری اشاره کرد که اقامت در این هتل‌ها نسبت به سایر هتل‌های استانبول ارزان‌قیمت‌تر می‌باشد و برای کسانی که برای خرید عمده با تور استانبول به استانبول سفرکرده‌اند مناسب می‌باشند.

در خیابان لاله لی بین شایر حشمت و مسیح پاشا در سمت راست این خیابان علاوه بر این‌که پر از مرکز خریدهای عمده‌فروش می‌باشد مسجد مسیح پاشا نیز وجود دارد که مسجد نسبتاً شلوغی در این محدوده می‌باشد.

از غذاخوری‌ها و رستوران‌های معروفی که در خیابان لاله لی می‌توان نام برد رستوران سایت ایسکندر، رستوران حاجی بزان اوغولان، اشاره کرد که کیفیت بهتری نسبت به دیگر رستوران‌های موجود در خیابان لاله لی دارا می‌باشند و در صورت رفتن به این خیابان و خرید کردن می‌توان به این رستوران‌ها رفته و گرسنگی خود را برطرف نموده.

به‌صورت کلی خیابان لاله لی مکانی برای خرید عمده و ارزان است و معمولاً برای خرید زیاد باقیمتی مناسب به آنجا می‌روند اما برای گردشگرانی که می‌خواهند بافرهنگ خرید عمده در ترکیه آشنا شوند نیز مناسب می‌باشند.

دسترسی‌های خیابان لاله لی

خیابان لاله لی بین دو خیابان بزرگ و معروف هایریه توچاری و اوردو می‌باشد و در صورت داشتن خودرو از اوردو خروجی که به سمت راست می‌رود را رفته و داخل خیابان لاله لی می‌شوید، اما در صورت نداشتن خودرو می‌توان با استفاده از مترو در ایستگاه آکسارای پیاده شد و پیاده بعد از عبور از خیابان آکسارای وارد خیابان لاله لی شوید که در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی دارد.

همچنین ۱۰۰ متر قبل از آن در خیابان بزرگ اوردو ایستگاه اتوبوسی وجود دارد که از این طریق نیز می‌توانید به خیابان لاله لی رفته و از خرید کردن یا بازدید از این خیابان بهره‌مند شوید.

با توجه به مطالب بالا هنگام سفر به استانبول و انتخاب تور استانبول باید در نظر داشت که خیابان‌های استانبول خود بخش مهمی از بازدید هستند زیرا که آن‌ها علاوه بر این‌که مراکز خرید و آثار باستانی در خوددارند بلکه با راه رفتن در این خیابان‌ها و دقت به ساخت این خیابان‌ها می‌توان به فرهنگ مردمان و شیوه‌ی زندگی آن‌ها پی برد و اطلاعات زیادی را کسب نمود.