تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

پیاده روی در یک عصر زیبا در یکی از شادترین خیابان‌های شهر استانبول، یکی از کارهایی است که هر گردشگری که بخواهد به تور استانبول سفر کند در برنامه‌ی خود می‌گنجاند. کوچه‌هایی سراشیبی با منظره‌ی زیبای رو به دریا حتماً شما را مجاب می‌کند تا ساعتی را قدم بزنید.
اگر شهر نیویورک محله‌ی چینی‌ها و ایتالیای کوچک را داشته باشد، استانبول هم خیابان فرانسه دارد؛ خیابانی زیبا و طویل پلکانی که سراسر رنگ است و یک عاشقانه را می‌سازد و به سبک معماری فرانسوی است.
خیابان فرانسه استانبول، یک منطقه‌ی کوچک پر از خانه‌های قدیمی در نزدیکی منطقه‌ی قدیمی “پرا”، یکی از آن قسمت‌هایی است که می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای گردش و تفریح باشد.
اگر برای سفر به ترکیه و تور استانبول آماده می‌شوید، با ما همراه باشید تا با این خیابان زیبا از شهر استانبول بیشتر آشنا شوید.

تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

درباره‌ی خیابان فرانسه استانبول

خیابان فرانسه استانبول در تابستان سال ۲۰۰۴ میلادی افتتاح شد.
خیابانی که درست در پشت مدرسه گالاتاسارای قرار داشت و معروف به خیابان “الجزایر” بود، از ابتدا تا انتها توسط گروهی به سرپرستی ” محمد تاشدیکن” در طی دو سال بازسازی گردید.
تاشدیکن سعی کرد تمام خیابان را مانند فضای شهرداری پاریس طراحی کند به همین دلیل برای طراحی و اجرای سنگ فرش خیابان از معماران شهر پاریس استفاده کرده و چراغ‌هایی فرانسوی با سوخت زغال سنگ و قدمت ۱۰۰ ساله برای خیابان فرانسه استانبول نصب گردید. تمام خانه‌ها، پیاده روها را بازسازی شده و مکان‌های مخصوص موسیقی ایجاد شد.
محمد تاشدیکن عقیده دارد، فرانسوی‌ها نقش به سار زیادی در منطقه‌ی “بی اغلو” استانبول دارند؛ تعداد بسیاری از مؤسسات بی اغلو، مانند اولین کافه‌ها و اولین سینماها توسط فرانسوی‌ها در قرن ۱۹ میلادی افتتاح شده‌اند و خانه‌های سمت چپ خیابان الجزایر امضای ساخت مهندس و پیمانکار مشهور فرانسوی، ماریوس مایکل، که در سال‌های ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ در استانبول زندگی می‌کرده و سازنده‌ی اسکله‌های امی نونو و کاراکوی می‌باشد، را دارند.

تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

امکانات و بخش‌های خیابان فرانسه استانبول

خیابان فرانسه استانبول تقریباً یک مرکز فرهنگی و هنری محسوب می‌شود و طراحی اروپایی_فرانسوی دارد. در زیر به بررسی تعدادی از بخش‌های آن خواهیم پرداخت:

  • رستوران‌ها و کافه‌ها: در خیابان فرانسه استانبول تعدادی رستوران و کافه وجود دارد که به سبک فرانسوی هستند و شما را هم با زبان فرانسه دعوا به فروشگاه خود می‌کنند. مسئله‌ای که در تمام و این رستوران و کافه‌ها مورد توجه است قیمت بسیار بالای آن‌هاست.
  • بارها: در خیابان فرانسه استانبول رستوران و بارهای بسیار خوبی وجود دارد که مشروبات الکلی هم سرو می‌کنند.
  • موسیقی در فضای باز: بعد از بازسازی این خیابان، مکان‌هایی برای گروه‌های موسیقی ایجاد شده تا بتوانند در آن‌ها برنامه‌ی خود را اجرا کنند.
  • نمایشگاه‌های هفتگی: در خیابان فرانسه استانبول معمولاً گروه‌های فرهنگی_هنری حضور پیدا کرده و نمایشگاه‌های هنری برپا می‌کنند، که معمولاً هر نمایشگاه یک هفته به طول می‌انجامد.

تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

بازدید از خیابان فرانسه استانبول

خیابان فرانسه استانبول دارای مساحت ۹۰۰۰ متر مربع و ظرفیت ۳۰۰۰ نفری است که روزانه حدود ۶٫۵۰۰ بازدید کننده را در خود جای می‌دهد.
در طول خیابان دستگاه‌های گرم کننده تعبیه شده است تا بازدیدکنندگان بتوانند در روزهای سال هم از خیابان فرانسه استانبول دیدن کنند.
از آنجایی که این خیابان، طویل و پلکانی است، زمان زیادی برای پیاده روی نیاز دارد و اگر مشکل پا درد و یا زانو درد دارید، مراقب پله‌ها باشید!

تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

دسترسی به خیابان فرانسه استانبول

برای رسیدن به خیابان فرانسه استانبول، بهترین راه حضور در میدان تقسیم و خیابان استقلال است.
از آنجا که خیابان استقلال یک خیابان پیاده رو می‌باشد باکمی پیاده روی در این خیابان به ابتدای خیابان فرانسه استانبول که از خیابان استقلال و درست از مدرسه دبیرستان گالاتاسارای است. خواهید رسید.
اگر به مترو دسترسی دارید در ایستگاه تقسیم توقف کنید؛ همچنین می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های برقی شهر استانبول به کاپاتاش آمده و از طریق مترو کابلی خود را به میدان تقسیم و از آنجا به خیابان فرانسه استانبول برسانید.

آدرس خیابان فرانسه استانبول

Firuzağa Mahallesi, Hayriye Cd. No:2 D:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تجربه آرامش و لمس زیبایی در خیابان فرانسه استانبول

آرزومند سفری خوش و هیجان انگیز برای شما به همراه خانواده و دوستانتان در ترکیه و تور استانبول هستیم و امیدواریم خاطرات طلایی در این سفر در کنار هم بسازید.
همچنین امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و راهنمای خوبی در سفرتان باشد.

اگر قبلاً به ترکیه و شهر زیبای استانبول سفر کرده‌اید، خوشحال خواهیم شد تا نظرات و پیشنهادات خود را در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید و ما را در ارائه‌ی بهتر مطالب یاری کنید. از حسن توجه شما کمال تشکر را داریم.