خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

استانبول مرز بسیاری از زیبایی‌های دوست داشتنی در این جهان محسوب می‌گردد. شهری که جاذبه‌های توریستی، آن را به عنوان یکی از ده نقطه برتر جهان در صنعت گردشگری جای داده است. خیابان شیشلی استانبول با توجه به قرار گرفتن در مسیر نزدیک‌ترین راه ارتباطی با میدان تکسیم، به عنوان مرکزی پر رفت و آمد در این شهر شناخته می‌شود که همواره گردشگران بسیاری را جذب خود می‌نماید.
خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

درباره خیابان شیشلی استانبول

استانبول هم چون بسیاری از مناطق توریستی دیگر در جهان از معیارهای گردشگری منحصر به فردی برخوردار می‌باشد.
خیابان شیشلی استانبول از جمله خیابان‌های قرار گرفته در قسمت اروپایی ترکیه می‌باشد که بستر بسیار مناسبی را در حوزه گردشگری دارا بوده و این مهم را به واسطه فاکتورهایی از جمله نزدیکی با میدان تکسیم و دارا بودن مراکز خرید متنوع و ارزان قیمت می‌توان عنوان نمود.

خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

دیدنی‌های خیابان شیشلی استانبول

از جاذبه‌های مهم دیدنی در خیابان شیشلی استانبول، می‌توان به نمونه‌هایی از جمله:

  • وجود مراکز خرید با اجناسی مقطوع و اورجینال
  • نزدیکی بسیار زیاد با میدان تکسیم و راحتی در عبور و مرور
  • قرار گرفتن ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس برای گردشگران
  • هتل‌های پنج ستاره مشهور و مجلل
  • رستوران‌های زیبا و کافی‌شاپ‌های امروزی و لوکس

و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

مراکز خرید خیابان شیشلی استانبول

مراکز خرید یکی از مهم‌ترین نقاط اشتراک در تمامی خیابان‌های استانبول می‌باشد. مراکزی که با توجه به وسعت و تنوع، می‌تواند نقطه عطفی در صنعت گردشگری استانبول نیز محسوب گردد. نزدیکی و مسافت کوتاه بین خیابان شیشلی استانبول و میدان تکسیم، بر افزایش جمعیت بازدیدکنندگان از این مکان و هم چنین و بر قیمت‌های ارزان و مناسب در این خیابان، تأثیر مستقیم و ملموسی داشته است.

خیابان شیشلی استانبول بر اساس بخش مهمی از مکانیزم های ساختاری در ترکیه، خیابانی با عرض کم می‌باشد. این در حالی است که ک بودن عرض خیابان‌های استانبول، دلیل مناسبی برای ترافیک‌های طولانی مدت و آزار دهنده محسوب نمی‌گردد و تمامی خیابان‌ها در این شهر از ویژگی یاد شده برخوردار نبوده و بخشی از خیابان‌ها نیز دارای عرض پهن و نمایی باز می‌باشند.

از این رو قرار داشتن مراکز خرید در میان خیابان شیشلی استانبول بخش مهمی از فضای دید گردشگران را به خود اختصاص خواهد داد. چرا که این خیابان‌های نسبتاً کم عرض، مکان مناسبی برای خریدهای طولانی و گشت و گذار در پاساژها به شمار می‌آیند.

امکان خرید بهترین و ارزان‌ترین ملزومات مورد نیاز در بخش کفش، کیف و پوشاک در خیابان شیشلی استانبول فراهم گردیده است. بیش‌ترین نمونه خرید در این خیابان، خریدهای کلی و مقطوع می‌باشد که می‌توان در کنار این نمونه، شاهد خریدهای جزئی و تک نیز بود. به همین واسطه انتخاب تور استانبول به عنوان یکی از انتخاب‌های خریداران پوشاک در جهان محسوب می‌گردد.

خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

بازدید از خیابان شیشلی استانبول

دیدنی‌های استانبول به عنوان ششمین شهر توریستی در جهان، دیدنی‌های خاص و منحصر به فردی محسوب می‌گردد. چرا که می‌توان از بافت ویژه منازل تا مراکز خرید و مکان‌های گردشگری و غیره، را به عنوان نمونه‌های بارز تفاوت و تمایز این شهر با سایر استان‌های استانبول معرفی نمود.

از مهم‌ترین معیارهای معرفی خیابان شیشلی استانبول، می‌توان به هتل‌های پنج ستاره و مجلل موجود در این خیابان اشاره کرد. هتل‌هایی که وجود آن‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایل قرار گرفتن خیابان شیشلی استانبول در لیست خیابان‌های توریست پذیر و جذاب به شمار می‌رود.

سفر به ترکیه به منظور آشنایی هر چه بهتر با جاذبه‌های فرهنگی و هنری در این کشور، نیازمند آگاهی جامع از بسیاری فاکتورها من جمله، آشنایی با مکان‌های گردشگری و مراکز خرید و هتل‌ها و …. می‌باشد. تور استانبول در کنار بخش مهمی از تورهای گردشگری دیگر در جهان، رتبه حائز اهمیتی را در این بین به خود اختصاص داده است که وجود پارامترهای زیبا و دیدنی در این شهر از دلایل اصلی آن محسوب می‌گردد.

زمان بازدید از خیابان شیشلی استانبول

خیابان‌ها در استانبول ساعت خاموشی ندارند.
خیابان شیشلی استانبول هم چون بسیاری از خیابان‌های مهم جهان به واسطه قرار گرفتن در لیست بخش‌های توریست پذیر، خاموشی نخواهد داشت و بازدید از آن برای عموم گردشگران در هر بازه زمانی به سادگی امکان پذیر گردیده است.

به همین واسطه ساعت بازدید از خیابان شیشلی استانبول، ۲۴ ساعته شبانه روز است.

خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

دسترسی به خیابان شیشلی استانبول

فاصله میدان تکسیم با یک خیابان نشان از سادگی و سهولت در رفت و آمد می‌باشد. چرا که میدان تکسیم به عنوان میدانی مرکزی و مهم در استانبول، بهترین فضای عبور و مرور را برای توریست‌ها و گردشگران فراهم می‌آورد.
فاصله خیابان شیشلی استانبول با میدان تکسیم با استفاده از اتوبوس، فاصله‌ای نزدیک به ۵ یا ۶ دقیقه می‌باشد. مسافتی که حتی می‌توان آن را پیاده و بدون استفاده از وسایل نقلیه طی نمود. از این رو یکی از جذابیت‌های اصلی سفر به دل این خیابان، تجربه گشت و گذارهای متفاوت و ویژه است.

خیابان شیشلی استانبول، طنین انداز ترین نقطه زیبایی‌ها در این شهر

در پایان قصد داریم تا به واسطه همراه کردن شما خوانندگان محترم، معیارها و تجربیات بیش‌تری را در ارتباط با سفر به ترکیه و تور استانبول دریافت نماییم. از این رو شما هم می‌توانید در این متن با ما سهیم شده و محورهای مورد نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.