تاریخچه خیابان بغداد استانبول

جاده‌ای که ارتش عثمانی هنگام خروج از شهر استانبول از آن عبور کرد خیابان بغداد نام دارد و اکنون یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید و تفریحی شهر استانبول شده است. نام بغداد زمانی بر روی این خیابان گذاشته شد که پادشاه عثمانی، سلطان مراد چهارم با ارتش بغداد از این محل لشکرکشی کرد. این خیابان بین دو خیابان کادیکوی و مالتپ با طولی به‌اندازه ۱۴ کیلومتر در سمت آسیایی شهر استانبول قرارگرفته است. این خیابان جزو زنده‌ترین خیابان‌های خرید دنیا به‌حساب می‌آید که در بین گردشگران تور استانبول بسیار پرطرفدار است. بیشتر مغازه‌های خرده‌فروشی مربوط به برندهای معروف دنیا در این خیابان پیدا می‌شود.  درواقع در طول این خیابان، تقریباً می‌توانید تمام مغازه‌های مارک معروف دنیا مانند

  • زارا
  • لوئیس ویتون
  • تامی هیلفیگر
  • باربور

دیدنی های خیابان بغداد

در قسمتی که بین ارنکوی تا سعودی قرارگرفته است، ده‌ها از فروشگاه‌های معروف پارچه، جواهرات و لوازم‌آرایشی یکی پس از دیگری قرارگرفته است. گرچه تعداد بوتیک‌های لباس مجلسی در این خیابان به نسبت کمتر از خیابان نیشانتاشی است، منتها در نزدیکی ارنکوی می‌توان چند مورد مغازه عالی پیدا کرد.

هرساله صدها هزار نفر که با تور استانبول وارد این شهر می‌شوند برای خرید از فروشگاه‌های چندمنظوره آن مانند بوینر و وای کا ام جذب این خیابان می‌شوند و هنوز خیلی از افراد هستند که به سراغ مغازه‌های کوچکی که محصولات متنوع وارداتی را در خیابان بغداد می‌فروشند، می‌روند.

اگر نگاهی به مغازه‌ها در خیابان‌های پشتی بیندازید، می‌توانید بی‌نهایت گزینه‌های مناسب خرید برای بودجه‌های مختلف، در این خیابان پیدا کنید. تغییر مد در خیابان بغداد به‌سرعت تأثیر می‌گذارد و همه‌چیز به‌سرعت رنگ و بوی مد روزبه خود می‌گیرد و شما می‌توانید در این خیابان با افراد شیک‌پوش و دنباله‌رو مد روز آشنا شوید.

وقتی گردشگران تور استانبول پا به خیابان بغداد می‌گذارند، خصوصاً افرادی که عاشق خرید هستند، به خاطر فروشگاه‌های لوکس، کافه‌های مناسب و فضای دلپذیر این خیابان هرگز نمی‌خواهند که آن را ترک کنند.

شما همچنین می‌توانید مغازه‌های بزرگ آرایشگری و مراکز زیبایی معروف مانند تونی و گای، اردم گیرمر و ابیل را در این خیابان بیابید. در ضمن، می‌توانید دریکی از ده‌ها کافه و رستوران باشکوه در طول این خیابان مانند استارباکس، دیوان، کرینتی پس از خریدی طولانی نشسته و استراحت کنید.

مسیر های منتهی به خیابان بغداد

این خیابان مسیر ماشین‌رو یک‌طرفه دارد و هرساله میزبان جشن‌های بسیاری است. جشن‌های رقابت‌های باشگاه‌های فوتبال فنرباخ و سالگرد روز ملی با مناسبت‌های مختلف و معروف ازجمله جشن‌های برگزارشده در این خیابان می‌باشد. اگر تمام این‌ها جزو گزینه‌های موردعلاقه شما است می‌توانید در تور استانبول خود زمانی را برای رفتن به این خیابان اختصاص دهید یا از راهنمای خود بخواهید که شمارا به آنجا ببرد.

اگر اقامتتان در هتل‌هایی مانند هتل رادیسون بلو استانبول یا هتل استانبول ایشیا بود، شما تنها ۱۵ دقیقه تا این خیابان فاصله خواهید داشت تنها کافی است که از جلوی هتل یک تاکسی بگیرید یا با اتوبوس‌های حمل‌ونقل شهری یا مینی‌بوس‌هایی به نام دولموش، این مینی‌بوس‌ها تابلوهای راهنمای ایستگاهی آغاز و پایان کوچکی دارند و در هرجایی از خیابان که بخواهید می‌ایستند، به این خیابان بروید.

در کل هتل‌های زیادی در نزدیکی این خیابان مشهور قرار دارند و میز پذیرش خیلی از این هتل‌ها می‌تواند شمارا برای رسیدن به این خیابان راهنمایی کند. بخش محبوب این خیابان برای پیاده‌روی، از بوتانچی تا کیزیلتوپراک است که بسیار خوب، و باکلاس می باشد و طول خیابان با کافه‌ها و نیمکت‌ها پرشده است.

صبح‌ها برای خرید در این خیابان بسیار عالی می‌باشد. زیرا عصرها و آخر هفته‌ها بسیار شلوغ می‌شود. هر لباس و جنسی را که می‌خواهید در این خیابان تهیه کنید.