حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

استانبول به واسطه دارا بودن پارامترهایی مهم و جاذب از جمله حمام‌های تاریخی و خاص، قطب مهمی در حوزه گردشگری به شمار می‌رود. همواره حمام‌های ترکی بخش اعظمی از فضای توریستی و گردشگری در ترکیه را تشکیل داده‌اند که در این میان وجود حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول به عنوان یکی از حمام‌های تاریخی و مجلل در این شهر، منبع اصلی در این زمینه محسوب می‌گشته است.
حمام‌های سنتی در ترکیه، نقش مشابه سونا در کشورهای دیگر را ایفا می‌نماید و از این حیث جایگاه قابل توجهی را در سطح تفریحی دارا می‌باشد.

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

تاریخچه حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

تاریخچه‌ای کهن و پر از رمز و رازهای حیرت آور نبوده و این در حالی است که از دیرباز می‌توان شاهد آثار و ادوات بسیاری در دل حمام‌های ترکیه بود.
حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول بر پایه نظافت به سبک عثمانی ساخته شده و استفاده از آدام و رسوم عثمانی‌ها در آن به طور ملموسی به چشم می‌خورد.
ساخت این حمام با مساحتی نسبتاً کوچک در دوارن های گذشته انجام گرفته است و از آن در حوزه حمام‌های سنتی با قیمتی مقطوع یاد می‌شود. به همین واسطه فضای امنی را در حوزه گردشگری و توریستی برای گردشگران به همراه خواهد داشت.

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

امکانات حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

حمام سنتی جمبرلیتاش

امکانات حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas عبارت‌اند از:

  • گوبگتاشی، مرکز اصلی حمام در حوزه گرمایشی و استراحت افراد
  • ماساژورهای حرفه‌ای و کاربلد به منظور ارائه بهترین خدمات به گردشگران
  • فضایی آرام و سرشار از انرژی مثبت
  • جدا بودن فضای استحمامی بانوان و آقایان
  • و ……

بازسازی انچام گرفته در حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول سبب افزایش هر چه بیشتر امکانات خاص این حمام سنتی گردیده است و فضای دلچسب تری را برای بازدیدکنندگان به همراه خواهد داشت. به نوعی که این حمام یکی از بهترین گزینه‌های تفریحی در تور استانبول به شمار می‌رود.

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

بازدید از حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

بازدید از حمام‌های موجود در استانبول، تداعی کننده جلوه‌هایی باشکوهی از نظافت و زیبایی در ساختار همراه با هم خواهد بود. چرا که حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول به عنوان حمامی زیبا و هنرمندانه این امکان را فراهم می‌نماید تا بازدید کنندگان علاوه بر بازدید از فضایی ویژه و جذاب، شاهد هنرنمایی هنرمندان جوان ترک در ادوار گذشته باشند.
حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول نه تنها به عنوان مقصدی گردشگری در نظر گرفته می‌شود و در تور استانبول نقش مهمی را ایفا می‌نماید، بلکه از سویی دیگر این حمام مقصد مهمی در میان بسیاری از دوست داران به محیط‌های تاریخی نیز شناخته می‌شود. تا جایی که می‌توان همواره شاهد حضور افراد متعددی از جمله بسیاری از دانش پژوهان، هنرمندان، عکاسان و … در این حمام بود.
از دیگر موازینی که اشاره به آن خالی از لطف نخواهد بود، قرار گرفتن این حمام در نقطه‌ای قابل دسترس بوده تا این امر نقش تسهیل کننده‌ای را برای توریستان به همراه داشته باشد.

ساعت بازدید از حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

قواعد و قوانین زمانی در بازدید از آثار تاریخی در شهر استانبول؛ از جمله حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas تداعی کننده زمان بندی دقیقی به منظور ارائه برترین و بهترین خدمات به گردشگران و توریست‌ها می‌باشد.
به این واسطه زمان بازدید از حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas بر اساس تمامی فاکتورهای زمانی ارائه شده در تور استانبول به سادگی در دسترس قرار خواهد گرفت.

هزینه ورود به حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول جزو معدود حمام‌هایی است که هزینه ورودی آن، عامل اصلی ترقیب کننده توریستان در کنار زیبایی و جذابیت آن به شمار می‌رود. به همین واسطه داشتن هزینه ورود متناسب و مقطوع از جمله پارامترهایی است که حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas را به فضایی پر رفت و آمد در قالب فرصت‌های گردشگری بدل نموده است.

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

دسترسی به حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

نحوه دسترسی به مکان دقیق حمام سنتی یاد شده از طریق نقشه‌های هوایی به سادگی امکان پذیر خواهد بود. این در حالی است که فاصله این حمام با مسجد باشکوه سلطان احمد، تنها فاصله‌ای ده دقیقه‌ای بوده و این بهترین مسیر گردشگری را برای گردشگران به دنبال خواهد داشت.
دسترسی به حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول همه روزه بین ساعات ۶ صبح تا ۱۰:۳۰ شب برای گردشگران به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

آدرس حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

Mollafenari Mahallesi, Vezirhan Cd. No:8, 34440 Fatih/İstanbul

شماره تماس حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول

(۰۲۱۲) ۵۲۲ ۷۹ ۷۴

حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه

در نهایت می‌توان با ذکر نکاتی چند در ارتباط با حمام سنتی جمبرلیتاش cemberlitas استانبول تداعی گر پیش فرضی جذاب و مهیج از این حمام در نگاه خواننده بود.

در مرکز این حمام هم چون بسیاری از حمام‌های دیگر در ترکیه دارای گوبگتاشی است که در مرکز این حمام قرار گرفته و گرمای خورشید را در دل خود جای می‌دهد. از این طریق، این حمام نمادی بسیار زیبا و شکیل از یک حمام منحصر به فرد خواهد بود.
معرفی نگاره‌هایی چند از این حمام، موجبات تسهیل در حوزه گردشگری را به همراه داشته و این خود به تنهایی مرجعی امن در حوزه توریستی محسوب خواهد شد.
در پایان با امید مثمر ثمر واقع شدن این مطلب، از خوانندگان دعوت می‌شود که ما و سایر همراهان را در نظرات و تجربیات خود همگام نمایند.

همچنین امیدواریم از سفر خود در تور استانبول نهایت لذت را ببرید.