حمام بلدیه استانبول، بنایی متفاوت در حوزه توریستی و گردشگری

حمام بلدیه استانبول یکی از قدیمی‌ترین حمام‌هایی است که در شهر استانبول ساخته شده و با معماری خاص و منحصر به فرد خود؛ امروزه گردشگران بسیاری را جذب خود می‌نماید. این در حالی است که می‌توان تصویر و نمای کلی و جامعی از این مکان را در نگارشی خاص به نمایش گذاشت. مکانی که شکل آن گنبدی شکل می‌باشد و بر روی سقف آن می‌توان شاهد آثاری زیبا از کنده کاری بود.

حمام‌های تاریخی در شهر استانبول از جمله مقاصد گردشگری مهم در این شهر محسوب می‌گردند. حمام‌هایی که بافت قدیمی و تاریخی آن‌ها موجب ذوق و اشتیاق گردشگران را فراهم می‌آورد.
به صورت کلی می‌توان استانبول را مهد بسیاری از جاذبه‌های مورد علاقه معرفی نمود و در این بین،

حمام بلدیه استانبول، بنایی متفاوت در حوزه توریستی و گردشگری

تاریخچه حمام بلدیه استانبول

به منظور آشنایی هرچه بهتر با این مکان زیبا و دیدنی، می‌توان تاریخچه‌ای شفاف از آن را شرح داد. ساخت این بنای زیبا هم چون بسیاری از حمام‌های دیگر در استانبول، در دوره عثمانی انجام گرفته است و در آن زمان به عنوان سنبلی از زیبایی و ظرافت در طرح و نقش به شمار می‌رفته است.
متفاوت بودن ساختار داخلی این حمام به نوعی است که بیننده از تماشای مناظر زیبای آن، حس اغنای وجودی خاصی را تجربه خواهد نمود.
تاریخچه حمام بلدیه به عنوان اثر هنری فاخر، نشان دهنده عمق و جایگاه معماری هنرمندان آن زمان در این شهر می‌باشد.

حمام بلدیه استانبول، بنایی متفاوت در حوزه توریستی و گردشگری

بازدید از حمام بلدیه استانبول

شرایط محیطی و جو متفاوت استانبول موجب گردیده است تا تور استانبول در کنار تمامی فاکتورهای جذاب، به عنوان یکی از برترین تورهای مسافرتی در میان مردمان کشورهای اروپایی شناخته شود.
حمام بلدیه استانبول منظره‌ای بکر و خیره کننده را در حوزه بازدیدهای توریستی و گردشگری دارا می‌باشد که نقش مهمی را در رضایت‌مندی مسافران ایفا می‌نماید.
حمام‌های ترکیه ازجمله حمام بلدیه استانبول، بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ مورد علاقه مردمان این سرزمین را در غالب فرهنگی نانوشته به نمایش در خواهد آورد و این امر یکی از شاخه‌های اصلی در حوزه توریست پذیری و جذابیت‌های تور استانبول می‌باشد.

ساعت بازدید حمام بلدیه استانبول

با توجه به تمامی فاکتورهای مورد نظر بازدید کنندگان می‌توان زمان ۱۰ صبح الی ۱۰ شب را به عنوان زمان طلایی در بازدید شناخت.
زمانی که به واسطه طولانی بودن آن امکان برنامه ریزی و انتخاب ساعت مورد نظر به خوبی فراهم می‌گردد.

حمام بلدیه استانبول، بنایی متفاوت در حوزه توریستی و گردشگری

امکانات حمام بلدیه استانبول

وجود برخی از پارامترهای جذاب و مهم در این حمام از نکاتی است که می‌توان در حوزه امکانات این مکان تاریخی و جذاب مورد اشاره قرار داد.
از مواردی که اشاره به آن در این محور موجبات آشنایی کامل و جامع با این حمام را ایجاد خواهند نمود، عبارت‌اند از:

  • وجود سنگ مرمری زیبا و بزرگ به منظور استراحت
  • ارائه بهترین و اصولی‌ترین متدهای ماساژ
  • امکان سرو تمامی اقلام مورد نیاز از جمله انواع نوشیدنی‌ها و غذاهای گرم
  • اتاق‌های بزرگ و گرم
  • منظره‌ای تاریخی و جذاب
  • جدا بودن قسمت آقایان و بانوان به منظور راحتی بیش‌تر
  • وجود دو اتاق سرد و گرم
  • وجود آرایشگران ماهر و خبره
  • لایه برداری پوست به واسطه شرایط استحمام ویژه

حمام بلدیه استانبول، بنایی متفاوت در حوزه توریستی و گردشگری

دسترسی حمام بلدیه استانبول

حمام بلدیه استانبول از جمله ۱۰ مکان گردشگری برتر در شهر استانبول می‌باشد که اغلب در تمام مقاصد تور استانبول مورد هدف گردشگران قرار می‌گیرد.
دسترسی به این حمام به واسطه موقعیت مکانی آن، امری دشوار و غیر ممکن نخواهد بود. از آن جایی که حمام بلدیه استانبول در کوش آداسی واقع گردیده است، امکان سفر را برای گردشگران و توریست‌ها به سادگی میسر خواهد نمود و از این حیث مشکلی بر سر راه مسافران ایجاد نخواهد شد.
موقعیت جذاب و ایده آل کوش آداسی سبب می‌گردد تا تمامی مسافران و گردشگران در این فضا، تجربه‌ای منحصر به فرد را رقم بزنند. از آن جایی که حمام بلدیه در این نقطه از شهر استانبول واقع شده است، اسباب و شرایط عبور و مرور برای گردشگران، شرایطی آسان و روان خواهد بود.
وجود تعداد زیادی از محورهای حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، مترو، تاکسی؛ سبب می‌گردند تا گردشگران در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به حمام رسانیده و پس از بازدید از فضای جذاب آن، تنی هم به آب بزنند.

از طرفی جدا بودن ساعات استحمام آقایان و بانوان در این مکان، از قابلیت‌های دیگری محسوب می‌گردد که هر گونه محدودیت زمانی را برای بازدیدکنندگان از میان برداشته و موجب آسایش خاطر آن‌ها خواهد شد.

در پایان باید گفت که تور استانبول موقعیت متفاوتی را در ذهن گردشگران و علاقه‌مندان به ماجراجویی‌های عظیم ایجاد خواهد نمود. موقعیتی که پس از گذشت مدت زمان نه چندان طولانی از آن، مرور خاطرات رقم خورده اسباب آرامش و خرسندی را فراهم خواهد نمود.
این مطلب گوشه‌ای از تمامی جذابیت‌ها و فاکتورهای استانبول، حمام بلدیه استانبول و محورهای جانبی آن بود. امیدواریم از خواندن این مطالب لذت برده و خاطرات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید.