بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

ترکیه کشوری بسیار زیبا و دوست داشتنی مملو از مکان‌های دیدنی است که هر ساله افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. هزاران نفر از این افراد با تهیه تور استانبول به این شهر تاریخی و بسیار زیبا سفر می‌کنند تا از مکان‌های دیدنی استانبول که شامل مکان‌های تفریحی، تاریخی، فرهنگی و بازارهای متعدد است، دیدن کنند.
همانطور که می دانید مردم ترکیه فرهنگی شبیه به مردم ایران دارند و در محله‌های آن‌ها بازارهای بپر جنب و جوشی دیده می‌شود که بازدید از آن‌ها – در کنار بازدید از مراکز خرید مدرن – می‌تواند بسیار دوست داشتنی و خاطره انگیز باشد.
یکی از بازارهایی که اگر برای بازدید از فرهنگ مردم ترکیه به این کشور سفر می‌کنید باید از آن دیدن کنید بازار بالیک است و بیشتر به بازار ماهی شناخته می‌شود اما بیشتر از تنها یک بازار ماهی است و روزانه هزاران گردشگر تور استانبول و همچنین شهروندان این شهر را به خود می‌بیند.
اگر به بازدید از بازارهای محلی استانبول علاقه دارید و در سفر می‌خواهید آن‌ها را تجربه کنید با ما در این مطلب همراه باشید تا شما را با بازار بالیک استانبول و همچنین نحوه بازدید و دسترسی به آن آشنا کنیم.

بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

درباره بازار بالیک استانبول balik pazari

بازار بالیک استانبول به بازارهای ماهی این شهر زیبا و دوست داشتنی میگویند که در آن می‌توان تازه‌ترین ماهی‌ها را از انواع مختلف تهیه کرد.
قطعاً شهر استانبول که در میان دریای مارمارا و دریای سیاه قرار دارد و هر کدام از این دریاها دارای اکوسیستم خاص خود است، شهری است که در آن می‌توان ماهی‌های تازه و از انواع مختلف را یافت و برای همین این شهر بزرگ دارای چندین بازار ماهی بزرگ است که در محله‌های مختلف این شهر قرار دارد.

به طور کلی بازار بالیک در ترکی به معنی بازار ماهی است و شهر استانبول که مکانی عالی برای ماهیگیری است دارای چندین بازار ماهی بزرگ است که بازدید از آن‌ها می‌تواند بسیار جذاب باشد.

از مهم‌ترین بازارهای ماهی استانبول که به عنوان بازار بالیک استانبول شناخته می‌شود، می‌توان به بازار بالیک گالاتاسارای اشاره کرد که درست در پشت پاساژ مشهور و قدیمی چیچک قرار دارد که در نزدیکی میدان تقسیم و محله گالاتاسارای است.
این بازار ماهی را می‌توان از مجسمه‌ی بسیار مشهور (که البته بیشتر شبیه به یک بنای هنری مدرن است) تشخیص داد. این بنا در سر در بازار قرار دارد و می‌تواند در تور استانبول نشانه‌ی خوبی برای پیدا کردن آدرس این بازار باشد.
در بازار بالیک گالاتاسارای طیف وسیعی از انواع ماهی به فروش می‌رسد طوری که حتی بازارهای عمده فروش ماهی در باقی نقاط استانبول و ترکیه نمی‌توانند این تنوع کالا و خوراک‌های دریایی را تأمین کنند و این می‌توانند دلیل خوبی برای بازدید از این بازار باشد.
پس وقتی داشتید از خیابان استقلال بازدید می‌کردید فراموش نکنید که می‌توانید از این بازار جذاب و دیدنی هم بازدید کنید.
بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

بازار بالیک استانبول در نقاط مختلف شهر

جدا از بازار بالیک گالاتاسارای، شهر استانبول دارای چندین بازار ماهی است که در زیر برای شما عنوان می‌کنیم تا اگر علاقه داشتید در تور استانبول به آن‌ها نیز سر بزنید و از لمس فرهنگ مردم ترکیه از نزدیک لذت ببرید:

بازار بالیک بشیکتاش

محله بشیکتاش جدا از این که به خاطر تیم فوتبال حرفه‌ای آن شناخته شده است، به خاطر بازار ماهی یا همان بازار بالیک بزرگی که دارد نیز شناخته شده است.
این بازار ماهی در میان این محله مدرن قرار دارد اما در آن خبری از مدرنیته نیست و ماهی فروشان در حال فریاد و فروش ماهی‌های صید شده در همان روز هستند!
البته شما می‌توانید جدا از خرید ماهی، تعداد زیادی رستوران‌های دریایی را درست در کنار بازار ماهی بشیکتاش مشاهده کنید و در آن‌ها از غذاهای دریایی تازه و خوشمزه لذت ببرید.
بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

بازار بالیک کادیکوی

بازار بالیک کادیکوی استانبول که یک محله در قسمت آسیایی این شهر است، می‌تواند محلی عالی برای دیدن از بازارهای ماهی و سنتی ترکیه باشد اما در این مکان شما نه تنها می‌توانید از انواع ماهی‌هایی که فروش می‌رود دیدن و خرید کنید، بلکه امکان این را دارید تا عسل‌های محلی، پنیر و انواع ترشی را مزه کرده و با قیمتی عالی خریداری کنید.
یکی از مشهورترین فروشندگان ماهی در این بازار بالیک که از قدیمی‌ترین آن‌ها هم است Kadı Nimet می‌باشد که در کنار ماهی فروشی خود، یک رستوران دارد که در ماهی‌های خوشمزه شهرت دارد پس در بازدید از این بازار، فراموش نکنید که یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای دریایی این شهر را می‌توانید در این رستوران تجربه کنید.
بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

بازار بالیک ببک

این بازار ماهی هم که در محله ببک در جوار تنگه به سفر قرار دارد، یکی از مشهورترین بازار بالیک های استانبول است که می‌توانید در آن علاوه بر ماهی‌های تازه، انواع خرچنگ و لابستر و میگو را خریداری و یا اینکه در رستورانی مشهور به نام bebek balikcisi (که در بازار قرار دارد) نوش جان کنید.
بازار بالیک ببک به فروش ماهی‌های نمک سود هم مشهور است.
بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

بازار بالیک اسکودار

این بازار ماهی یکی از معدود بازارهای ماهی رو بسته است که در محله اسکودار بخش آسیایی قرار دارد و بیشتر ماهی‌های فصل را می‌توان در آن خریداری کرد.
بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

بازار بالیک بی اوغلو

این بازار ماهی استانبول که در محله بی اوغلو قرار دارد را می‌توان بزرگترین و اصلی‌ترین بازار بالیک استانبول دانست! چرا که همچون بازار بالیک کادیکوی دارای انواع و اقسام غذاهای دریایی است و در کنار آن یک رستوران و ماهی فروشی بسیار قدیمی که در سال ۱۹۷۴ تأسیس شده است قرار دارد که در آن می‌توان خوشمزه‌ترین ماهی‌های منطقه را مزه کرد.
جدا از این در این بازار ماهی می‌توان انواع ادویه، شمع‌های ترکی، محصولات غذایی محلی تازه و همچنین پنیرهای ترکی را خریداری کرد.

بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

بازار بالیک امبن اونو

بازار ماهی امین اونو هم یکی از مشهورترین بازار بالیک های استانبول است که در کنار بازار ادویه استانبول که به بازار مصری‌ها هم شناخته می‌شود، قرار دارد و به همین سبب بسیار شلوغ و پر جنب و جوش است و توریست‌های زیادی در روز از آن بازدید می‌کنند.
اما بازدید از بازار بالیک امین اونو به اینجا ختم نمی‌شود و در این بازار می‌توان قهوه ترک اعلا، پنیر و محصولات محلی با کیفیت را خریداری کرد.
برای کسانی که به عنوان توریست از بازار ماهی استانبول دیدن می‌کنند، یکی از بهترین جذابیت‌های این بازار می‌تواند غرفه‌های چرخی ساندویچ فروش باشد که ساندویچ ماهی تازه می‌توان از آن‌ها تهیه کرد و آن‌ها را می‌توان از بوی فیله ماهی کبابی که سراسر بازار پیچیده، پیدا کرد.

بازار بالیک استانبول بازاری فراتر از یک بازار ماهی

خرید و بازدید از بازار بالیک استانبول balik pazari

حقیقتاً کمتر کسی پیدا می‌شود که در سفر به ترکیه به ویژه تور استانبول، برای خرید ماهی به بازار رفته و ناهی بخرد چرا که مدت زمان این تور محدود است و در این شهر بزرگ و دوست داشتنی هزاران مکان دیدنی و همچنین هزاران کار انجام دادنی مهمتر از خرید ماهی وجود دارد!
اما کسانی که برای بازدید از فرهنگ و لمس زندگی مردمان ترکیه و این شهر تور استانبول را انتخاب کرده‌اند، بازدید از بازار بالیک استانبول می‌تواند بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد.
البته آن‌هایی که علاقه به غذاهای دریایی دارند و نمی‌خواهند فرصت را برای مزه کردن غذاهای دریایی تازه و خوشمزه استانبول از دست بدهند، بازدید از بازار بالیک می‌تواند تجربه‌ای ناب باشد.

هنگام بازدید از بازار بالیک استانبول این را به یاد داشته باشید که اگر قصد خرید دارید حتماً چانه زده و قیمت کمتری از آن چه فروشندگان میگویند درخواست کنید، چرا که فروشندگان ترک به ویژه در بازارهای محلی اگر بفهمند شما توریست هستید یمت های بالاتری به شما میگویند!
و این نکته را هم به خاطر بسپارید که کمتر کسی در این بازارها زبان انگلیسی بلد می‌باشد پس یا با همراهی ترک زبان به بازار بالیک استانبول بروید و یا اینکه لغت نامه ترکی را با خود به همراه داشته باشید.

در کنار بازدید از بازار بالیک گالاتاسارای که یکی از مشهورترین بازارهای ماهی استانبول است، خوب است حالا که تا این مکان آمده‌اید از مکان‌های دیگر نزدیک به آن هم دیدن کنید.
از مکان‌های دیدنی استانبول که در نزدیکی بازار بالیک گالاتاسارای قرار دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میدان تقسیم
  • پارک تقسیم گزی
  • خیابان استقلال
  • پاساژ چیچک

ساعات بازدید از بازار بالیک استانبول balik pazari

برای بازدید از بازار بالیک استانبول می‌توانید بین ساعات ۸- صبح تا ۱۰ شب به این مکان مراجعه کنید.

دسترسی به بازار بالیک استانبول balik pazari (گالاتاسارای)

دسترسی به بازار بالبک گالاتاسارای از آنجا که این بازار محلی در نزدیکی میدان تقسیم قرار دارد، می‌تواند آسان و بدون دردسر انجام بگیرد. برای دسترسی راحت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از میدان تقسیم سوار بر ترامواهای خط خیابان استقلال شوید و بعد از پیاده شدن در ایستگاه گالاتاسارای، بعد از ۵ دقیقه پیاده روی به سمت شرق، به پاساژ چیچک برسید و بعد از آن در پشت این پاساژ مشهور و قدیمی، می‌توانید بنای مشهور بازار بالیک گالاتاسارای را دیده و از کنار آن به این بازار وارد شوید.

آدرس بازار بالیک استانبول balik pazari (گالاتاسارای)

Istiklal Street, nearby Cicek Passage, Taksim

در آخر امید داریم شما را به خوبی با بازار بالیک استانبول balik pazari که یکی از بازارهای پر جنب و جوش محله گالاتاسارای هست و همچنین دیگر بازارهای ماهی فروشی استانبول آشنا کرده باشیم تا راهنمایی برای شما در بازدید از این مکان در تور استانبول باشد و آرزو داریم که از سفر به ترکیه نهایت لذت را ببرید و بتوانید خاطراتی تکرار نشدنی و بی نظیر از این سفر با خود به همراه داشته باشید.
اگر تجربه رفتن به این مکان دیدنی در استانبول را دارید با ما در این مطلب در میان بگذارید تا دیگران هم از این تجربیات شما بهره مند شده و بازدیدی بهتر را از این مکان داشته باشند.