خرید سوغاتی ازمیر در بازار کیزرلاراگاسی هان

بخشی از بازار کمرالتی ازمیر را، بازار کیزرلاراگاسی هان تشکیل می‌دهد، پیشنهاد ما به مسافرانی که در تور ازمیر به ابریشم و ادویه جات علاقه دارند، رفتن به بازار کیزرلاراگاسی هان است. این بازار سرپوشیده وکاروانسرای عثمانی، به دستور حاج بشیر آقا در سال هزار و هفتصد و چهل و چهار (۱۷۴۴) به سبک عثمانی ساخته شده است، که جزء یکی از نمونه معماری‌های عثمانی باقی مانده از قرن هجدهم در منطقه کوناک، در شهر ازمیر می‌باشد وتوریست های تور ازمیر از آن دیدن می‌کنند.

خرید سوغاتی ازمیر در بازار کیزرلاراگاسی هان

درباره بازار کیزرلاراگاسی هان

محوطهٔ بازار کیزرلارآگاسی هان ازمیر حدود چهار هزار متر مربع (۴۰۰۰) وسعت دارد و سقف‌های آن از سرب پوشیده شده است که همین موضوع برای گردشگران تور ازمیر خیره کننده است. این بازار در ابتدا به عنوان اقامتگاه و مهمانسرایی پرطرفدار برای تاجران ابریشم و ادویه‌ای به شمار می‌رفت. دلیل استقبال این تاجران که از شرق دور به ازمیر می‌آمدند، نزدیکی بندر به بازار کیزرلارآگاسی هان بود و آنها ترجیح می‌دادند پس از طی کردن این راه طولانی خیلی سریع در این مهمانسرای عثمانی مشغول به استراحت شوند.

بازار کیزرلارآگاسی هان در سال هزار و نهصد و نود و سه (۱۹۹۳) بازسازی شد و در حال حاضر بازار سوغاتی فرو شی هایی است، که مغازه‌های صنایع دستی، فرش ابریشم، لباس، پوشاک چرم، زیورآلات نقره، لوازم آشپزخانه از جمله قابلمه سرامیکی و… دارند. گردش و خرید در بازار کیزرلارآگاسی هان برای هر گردشگر تور ازمیر، جالب و هیجان آور است.

همچنین توریست‌های تور ازمیر، اگر به دنبال جایی برای نوشیدن یک قهوه ترک یا چای داغ هستند، حتماً سری به کافه تریای مشهور بزنند. این کافه، روباز است و می‌توان به خوبی از آب و هوای معتدل ازمیر در هنگام سرو قهوه‌تان لذت ببرید.

خرید سوغاتی ازمیر در بازار کیزرلاراگاسی هان

بازار کمرالتی ازمیر یکی دیگر از بازارهای دیدنی ازمیر در کنار بازار کیزرلاراگاسی هان

در اینجا می‌خواهیم قلب ازمیر و مکانی که در تور ازمیر، خانم‌ها مطمئناً عاشق آن هستند را به شما مسافران عزیز معرفی کنیم. بازار کمرالتی ازمیر مشهور به قلب ازمیر است و از مشهورترین و مهم‌ترین مرکز خرید ترکیه است. آن‌قدر بزرگ و پرپیچ‌وخم است که دیدن از کل بازار ممکن است ساعت‌ها به طول می‌انجامد و حتی شاید یک روز شما را، به خود اختصاص دهد و البته اگر کسی موفق شود از کل این بازار دیدن کند، می‌توان گفت که انگار کل ازمیر را شناخته است زیرا مکان‌های تاریخی زیادی نظیر مساجد باستانی، فروشگاه‌های قدیمی و کارگاه‌ها و … در بازار کمرالتی و بازار کیزرلاراگاسی هان وجود دارد که بر جذابیت آن میفزاید و توجه توریست‌های تور ازمیر را به خود جلب می‌کند.

خرید سوغاتی ازمیر در بازار کیزرلاراگاسی هان

دسترسی به بازار کیزرلاراگاسی هان و بازار کمرالتی ازمیر

برای رفتن به بازار کمرالتی ازمیر باید از میدان کنک به سمت آگورای باستانی بروید تا این بازار تاریخی که در قرن هفدهم ساخته شده را از نزدیک ببینید. زیبایی این بازار به دلیل بافت تاریخی و باستانی و خیابان‌های کم‌عرض که دو طرف آن پرشده از مغازه‌های رنگارنگ جواهرات و زیورآلات ظریف، عتیقه‌های جادو کننده، لباس، چرم، انجیر خشک و کشمش و هر آنچه که فکرش را بکنید و آداب‌ورسوم اصیل این شهر، خیره‌کننده است. اکثر مغازه‌های بازار کمرالتی ازمیر در فضایی باز قرار دارد جزء تعداد محدودی که در پاساژها و بازارچه‌های سرپوشیده قرار دارد.