میدان کناک ازمیر مرکز اصلی دیدنی این شهر

یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور ترکیه میدان کناک ازمیر می‌باشد. این میدان به خاطر آثار تاریخی، بناها و نقش‌های زیبایی که در اطراف آن وجود دارد بسیار جذاب و دیدنی می‌باشد و مورد استقبال گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف واقع‌شده است.

میدان کناک ازمیر در انتهای جنوبی خیابان آتاتورک واقع است که یکی از دیدنی‌های این میدان برج ساعت آن است که یکی از معروف‌ترین برج‌های تاریخی می‌باشد که به خاطر سبک معماری آن که به دوره عثمانی برمی‌گردد بسیار مور توجه گردشگران قرارگرفته است. قدمت این برج ساعت به بیش از صدسال می‌رسد. ساعت این برج هدیه‌ای از طرف امپراتور آلمان بنام ویلهلم دوم به سلطان عبدالحمید دوم می‌باشد که ارتفاع این برج به ۲۵ متر می‌رسد و دارای ۴ چشمه به شکل دایره است. در سفر با تور ازمیر از تماشای این برج ساعتی که مهم‌ترین بخش میدان کناک ازمیر به شمار می‌آید لذت ببرید.

میدان کناک ازمیر مرکز اصلی دیدنی این شهر

مکان های دیدنی اطراف میدان کوناک ازمیر

در اطراف میدان کناک بناهای بسیاری وجود دارد که یکی از دلایل شلوغی و پر رفت‌وآمد بودن آن را می‌توان به خاطر وجود سازمان‌های اداری ازجمله: استانداری ازمیر، شهرداری، مسجد یالی و ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و… دانست.

با تور ازمیر می‌توانید از بازار سنتی و تاریخی ازمیر نیز دیدن نمایید. بازار کمرآلتی یکی از بازارهای تاریخی ترکیه می‌باشد که در اطراف میدان کناک واقع‌شده است. بازاری باریک که در اطراف آن مغازه‌ها و بوتیک‌های بسیار زیبا وجود دارد که می‌توانید در آن خریدهای خود را انجام دهید و از ساعاتی که در آن می‌گذرانید لذت ببرید. بازار کمرآلتی طرحی قدیمی و سنتی دارد و مورد توجه آن دسته از گردشگرانی است که تمایل به سبک‌های سنتی دارند… در این بازار مسجد حصاری و کاروانسرایی عثمانی قرار دارد که به زیبایی‌های این بازار می‌افزاید.

میدان کناک ازمیر مرکز اصلی دیدنی این شهر

هنر و زیبایی در میدان کناک ازمیر

علاقه‌مندان به زمینه هنر نیز می‌توانند به مرکز فرهنگی دانشگاه ازمیر که واقع در ضلع جنوبی میدان کناک ازمیر می‌باشد از بخش‌های مختلف آن که شامل خانه اپرا، آکادمی موسیقی و موزه هنرهای مدرن می‌باشد دیدن فرمایند که برایشان جالب خواهد بود.

در کنار میدان ازمیر افرادی را می‌توانید پیدا کنید که دانه‌هایی می‌فروشند که شما با تهیه آن می‌توانید خودتان و فرزندانتان را مشغول دانه دادن به پرندگان میدان کناک ازمیر کنید.

میدان کناک ازمیر مرکز اصلی دیدنی این شهر

تور ازمیر ساعت‌های خوشی را برایتان در میدان تاریخی کناک ازمیر فراهم می‌کند.