تور ازمیر و گردشگری در این شهر زیبا

ازمیر که سومین شهر بندری ترکیه هست درگذشته به نام اسمیرنا مشهور بوده است. شهر ازمیر برخلاف پایتخت ترکیه (آنکارا) که در یک منطقهٔ خشک واقع‌شده، ازمیر در منطقه ساحلی سرسبز هست. اگر می‌خواهید در یک تعطیلات چندروزه به مسافرت بروید ما تور ازمیر به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقصد ازمیر سریع‌ترین راه هوایی هست و می‌توانید چند روز مفید را به دیدن از جاذبه‌های گردشگری آن اختصاص دهید بدون اینکه عمده وقت خود را در مسیر تلف‌کرده باشید. در آخرین سرشماری‌ها جمعیت ازمیر حدود ۳ میلیون برآورد شده است.

تور ازمیر و گردشگری در این شهر زیبا

این شهر نسبت به جمعیت کم دارای مکان‌های بسیاری هست که گردشگران را از نقاط مختلف به خود جذب کرده است. یکی از جذابیت‌های این شهر می‌تواند برای دانشجویان رشتهٔ مهندسی، دانشگاه صنعتی ازمیر باشد زیرا یکی از دانشگاه‌های برتر در ترکیه و بین کشورهای علاقه‌مند به پیشرفت هست و قطعاً سفر با تور ازمیر علاوه بر دیدن جاذبه‌های دیدنی آن برای محصلان نیز تجربه خوبی خواهد بود. خیلی از گردشگران برای دیدن مکان‌های باستانی و مدرن آن شهر قصد سفر می‌کنند، اما ازمیر بیش‌تر از مکان‌های دیدنی خود به شهری برای به آرامش رسیدن و راحتی بین گردشگران هست.

گردشگری در ازمیر

برج ساعت ازمیر یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی آن است این برج دیدنی که در میدان کناک ازمیر هست توسط یک معمار فرانسوی در سال ۱۹۰۱ بناشده است، دیدن آسانسور ازمیر هجیان های خاص خودش را دارد، این آسانسور که حدود یک قرن پیش برای آسایش مردم ساخته‌شده بود امروزه به در شهرهای مدرن و پیشرفتهٔ امروز این آسانسور تنها جایگاه توریستی خود را حفظ کرده و به‌عنوان یک تجربهٔ باستانی برای گردشگران محسوب می‌شود نه یک وسیله رفاهی امروزی، مقصد بعدی برای تور ازمیر می‌تواند سواحل زیبای آن باشد که با ماسه‌های سفید و آب‌های گرم خود یکی از بهترین مکان‌های منحصربه‌فرد ازمیر هست که آرامش خاص خود را دارد.

تور ازمیر و گردشگری در این شهر زیبا

خریدهای عالی در میدان کناک ازمیر

بسیاری از گردشگران تور ازمیر این شهر را برای خرید پوشاک با جنس بهترین پارچه‌های ترک انتخاب می‌کنند، ترکیه همیشه در جایگاه‌های اول برای پوشاک بوده است و بهترین دوخت‌ها قرار دارد یکی از منطقه‌های خرید معروف برای گردشگران خوش‌ذوق منطقه آلسانژاک هست که در این منطقه انواع برندها ازجمله مادرکییر، زارا، بنتون وجود دارد و می‌توانید لباس‌های شب فوق‌العاده‌ای را خریداری کنید. یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید هر گردشگری اوت لت‌های آن شهر هست که ازآنجاکه این شهر یکی از منطقه‌های تجاری ترکیه هست در اوت لت اپیتیموم آن می‌توانید بهترین نمونه‌های اجناسی را با مناسب‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید. ازمیر یک شهر کوچک و از قطب‌های تجاری و گردشگری مهم ترکیه هست که تعداد مکان‌های دیدنی آن انگشت شما نیست، در مقالات بعدی به‌صورت مفصل در مورد هریک از این مکان‌ها توضیح خواهیم داد.

تور ازمیر و گردشگری در این شهر زیبا

قطعاً هر گردشگری در سفر به ازمیر تمایل به خوردن غذای آن منطقه را خواهد داشت. در این شهر زیبا غذاهای دریایی از جمله کباب ماهی آن که در رستوران‌هایی مدرن سرو می‌شوند طرفدارهای بسیاری بین گردشگران دارد و می‌تواند یک تجربهٔ غذایی بسیار خوب باشد. یکی از معروف‌ترین رستوران‌های این شهر رستوران اوستا رجب می‌باشد که یکی از پرمشتری‌ترین غذاخوری‌های ازمیر هست.