موزه هوانوردی آنکارا  مکانی بسیار جذاب برای عاشقان هواپیما

موزه هوانوردی آنکارا یکی از مکان هایی است که اگر علاقه به دیدن موزه ها و همینطور علاقه ای به صنعت هواپیما و هوانوردی دارید، حتما باید در تور آنکارا از آن دیدن کنید و لذت ببرید.

این موزه که در حومه شهر در ۱۶ کیلومتری غرب مرکز شهر آنکارا قرار دارد مکانی برای به نمایش گذاشتن انواع هواپیما های قدیمی و جدید است.

با من همراه باشید تا با موزه هوانوردی آنکارا بیشتر آشنا شوید.

کمی بیشتر درباره موزه هوانوردی آنکارا Ankara Air Force Museum

این موزه در منطقه اتیمسگوت آنکارا و در اتوبان فاتح سلطان محمد، واقع در ۱۶ کیلومتری غرب مرکز شهر قرار دارد.

موزه هوانوردی آنکارا در سال ۱۹۹۸ ساخته شده و دومین  نمایشگاه هوانوردی ترکیه (که دیگری در استانبول است) میباشد.

در روز افتتاحیه این موزه هوانوردی، خانم سابیها گوکچن که اولین خلبان زن ترکیه است حضور داشته است و همچنین مجسمه این خانم هم در محیط موزه به چشم میخورد.

این موزه بسیار بازرگ دارای دو بخش بزرگ و وسیع سر پوشیده و سر باز است که بخش سرپوشیده مساحتی به اندازه ۲۰۰۰ متر مربع و محیط سرباز به مساحت ۶۲ هزار متر مربع را شامل میشود و کل موزه در کل دارای مساخت ۶۴۰۰۰ متر مربع است.

هواپیما های موجود در موزه هوانوردی آنکارا

در این موزه مجموعه ای از انواع هواپیما های جنگی آمریکایی،روس،آلمانی و چینی قرار دارد که تعدادی از آنها در طول سال ها از کشور های دیگر به عنوان هدایا اهدا شده اند.

از هواپیما های موجود در موزه هوانوردی آنکارا تعدادی را در زیر مثال میزنیم:

  • جت جنگنده mig-17 متعلق به نیرو هوایی بلغارستان
  • جت جنگنده J-6  کپی چینی جت جنگنده mig-19 برای ارتش پاکستان
  • جت جنگنده mig-21 متعلق به ارتش مجارستان
  • و …

و همچنین ماکت های زیادی در بخش سرپوشیده به اندازه هواپیما های اصلی قرار دارد و جدا از آن در محیط بیرونی هم هواپیما های قدیمی از سال ۱۹۱۴ تا به امروز دیده میشوند.

دیدار از موزه هوانوردی آنکارا

برای دیدار از موزه هوانوردی آنکارا باید هر روز به جز دوشنبه های از ساعت ۹ تا ۴:۳۰ به آنجا مراجعه کنید.

این مکان برای میتواند برای کسانی که به هواپیما ها علاقه دارند و همینطور نوجوانان، در تور آنکارا جذاب باشد و ارزش دیدن را دارد.

همینطور شما در آنجا میتوانید با پرداخت ۱۰ لیر، از برجکی با ایمنی کامل به پایین بپرید و  از این تجربه بسیار هیجان انگیز لذت ببرید

از نکته های بسیار جالب دیگر این موزه جذاب هوانوردی این است که میتوانید به اتاق داخل هواپیما ها (کاکپیت هواپیما ها) دسترسی داشته باشید و از آن ها عکس بگیرید.

دسترسی به موزه هوانوردی آنکارا

از آنجا که این موزه در ۱۶ کیلومتر حومه شهر قرار دارد و محیطی خیلی شلوغ نیست، دسترسی به آن میتواند برایتان کمی مشکل باشد برای همین به شما پیشنهاد میکنیم برای رفتن به این مکان از اتوبوس های این خط و یا از تاکسی استفاده کنید.

آدرس موزه هوانوردی آنکارا:

Doğanbey Mh., 06250 Altındağ/Ankara, Turkey

شماره تلفن موزه هوانوردی آنکارابه زبان ترکی :

+۹۰ ۳۱۲ ۳۱۱ ۳۰ ۱۳