شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark) از مکان‌هایی که حتماً در تور آنکارا باید بازدید کنید

هر کس از سفر به ترکیه و تور آنکارا هدف مختلفی دارد، یکی برای خرید و دیگری برای کار و یکی برای تفریح به این شهر زیبا می‌آید.

برای هر مقصودی که به تور آنکارا آمده باشید از بهترین جاذبه‌های گردشگری که باید دیدن کنید شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark) است.
این شهر بازی عظیم شگفتی‌های زیادی دارد و شما با حضور در آنجا می‌توانید لحظاتی طلایی را به همراه خانواده خود رقم بزنید.

شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark) از مکان‌هایی که حتماً در تور آنکارا باید بازدید کنید

درباره شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark) بیشتر بدانید

شهر بازی بزرگ آنکارا با مساحت بالای یک میلیون متر مربع از بزرگترین شهر بازی‌های جهان است و لازم به ذکره که این شهر بازی هم اکنون بزرگترین در ترکیه و گفته می‌شود که در جهان است!

در ساخت این مجموعه شهر بازی بزرگ آنکارا تمامی اصول ایمنی و استانداردهای جهانی رعایت شده تا تمامی بازدید کننده‌های این پارک در سلامت کامل از این مرکز لذت ببرند.

از چیزهای دیگری که راجع به این پارک باید بدانید این است که شهر بازی بزرگ آنکارا بزرگترین تم پارک در اروپا است و همه رده‌های سنی از کودک تا بزرگ سال می‌توانند از بازی‌های متعدد این مجموعه بهره مند بشوند و لذت ببرند.

مساحت دقیق شهر بازی بزرگ آنکارا یک میلیون و دویست هزار متر مربع است که ۱۰۰ هزار متر مربع آن را فضای سر پوشیده برای بازی‌های مختلف تشکیل داده است و مساحت یک میلیون و صد هزار متر مربعی آن فضای باز است.

در کل محیط شهر بازی بزرگ آنکارا ۱۰ چادر عظیم قرار دارد تا در برابر بارون و سرما از بازدید کنندگان در ۴ فصل سال محافظت کند.

بازی‌ها و امکانات شهر بازی بزرگ آنکارا

شهر بازی بزرگ آنکارا در مجموع دارای ۱۲۱۷ بازی در محیط سرپوشیده و سرباز می‌باشد که در تمام فصول می‌توانید از آنها برای بازی کردن و لذت بردن استفاده کنید.

همچنین از ویژگی‌های برجسته و بازی‌های معروف آنکاپارک می‌توان به چرخ و فلک‌های بسیار بزرگ و همینطور ترن هوایی معروف آن اشاره کرد.

ترن هوایی شهر بازی بزرگ آنکارا دارای مسیر ۸۷۰ متری با ارتفاع کلی ۳۵ متر است که هیجان را در رگ‌های شما جاری خواهد کرد.

شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark) از مکان‌هایی که حتماً در تور آنکارا باید بازدید کنید

دیگر امکانات شهر بازی بزرگ آنکارا

از دیگر امکانات این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دایناسور عظیم الجثه!

این پارک دارای مجسمه عظیم ۷۰ متری از یک دایناسور است که به خاطر بزرگ بودن و غول پیکر بودن آن در رکوردهای جانی گینس ثبت شده است.

سرویس حمل و نقل داخلی

به علع عظیم بودن این شهر بازی راه رفتن در آن می‌تواند طولانی و طاقت فرسا باشد برای همین در این پارک برای شما ماشین‌ها و قطارهایی تعبیه شده تا با آن به قسمت‌های مختلف پارک بروید و در یک روز هر از همه جای آن نهایت لذت را ببرید.

ساختمان‌های جذاب و فانتزی

یکی از چیزهایی که در این پارک جلب توجه می‌کند ساختمان‌هایی دارایتم و ظاهری فانتزی است که حضور در محیط شهر بازی بزرگ آنکارا را بسیار دلچسب و همراه با تخیل و هیجان می‌کند.

باغ وحش

هم اکنون این باغ وحش اماده بهره برداری نشده است اما به زودی قرار است در شهر بازی آنکاپارک بزرگ‌ترین باغ وحش خاور میانه ساخته شود.

شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark) از مکان‌هایی که حتماً در تور آنکارا باید بازدید کنید

دسترسی به شهر بازی بزرگ آنکارا

شهر بازی آنکاپارک در حومه غربی شهر آنکارا در اتوبان فاتح سلطان محمد قرار دارد.

شاید کمی دور به نظر برسد اما سرویس‌های ایاب ذهاب مختلفی برای این شهر بازی در سراسر شهر وجود دارد که می‌توانید از آنها برای رفتن به این شهر بازی استفاده کنید یا اینکه با اتوبوس به راحتی به آنجا بروید.

رفتن به این پارک بسیار بزرگ و جذاب می‌تواند لحظاتی عالی برای شما در هر سنی که باشید بسازد پس به شما حتماً توصیه می‌کنیم در تور آنکارا به این پارک بیایید و روزی عالی را رقم بزنید.

آدرس شهر بازی بزرگ آنکارا (آنکا پارک AnkaPark)

Gazi Mahallesi, Cumhurbaşkanlığı Blv, 06560 Yenimahalle/Ankara, Turkey