غار Beldibi یکی از مکان‌های دیدنی شهر آنتالیا

غار Beldibi در شهر انتالیا و در ناحیه‌ای به نام بلدیبی در کشور ترکیه قرار دارد که به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی و گردشگری در شهر انتالیا محسوب می‌گردد. این غار که در جنوب غربی آنتالیا و در ۳۸ کیلومتریان قراردارد, سالهای درازی است که به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی توریستان محسوب می‌گردد. همه ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان با زبان و فرهنگ‌های متفاوت را برای دیدن این منطقه به سمت خود جذب می‌کند. دلیل استقبال زیاد مردم در تور آنتالیا برای سفر و دیدن غار Beldibi در شهر انتالیا کشور ترکیه به جزء قدیمی و تاریخی بودن این غار زیبا, آب و هوای مناسبی و خنک منطقه‌ای است که این غار در آن قرار گرفته است. اگر شما هم مانند ما کنجکاو شدید بیشتر با این غار تفریحی و دیدنی آشنا شوید پس همچنان با ما همراه باشید تا شما را با غار Beldibi بیشتر آشنا کنیم شاید این منطقه دیدنی در شهر آنتالیا و کشور ترکیه گزینه بعدی برای سفر و گردشگری شما باشد.

غار Beldibi یکی از مکان‌های دیدنی شهر آنتالیا

آب و هوای کوهستانی اطراف غار Beldibi

همان طور که در بالا نیز به ان اشاره شد غار Beldibi در منطقه به نام بلدیبی قرار گرفته است. این منطقه از آب و هوای بسیار معتدل و مناسبی برخوردار است که به عنوان یکی از دلایل سفر توریست و گردشگران متعدد به آن محسوب می‌شود. غار Beldibi در منطقه‌ای قرار گرفته است که دارای آب و هوای خنک کوهستانی می‌باشد و این نوع از آب و هوا شاید باب میل کمتر کسی باشد. همچنین باید اشاره کرد که این آب و هوا باعث رشد درختانی نظیر کاج و همچنین نارنج در اطراف غار Beldibi شده و این امر علاوه بر زیبایی که به این محیط داده است باعث جذب افرادی که علاقه بسیاری به جاذبه‌های طبیعی هستند, شده است. بنابراین شاید کمتر کسی باشد که در سفر به ترکیه و شهر آنتالیا از دیدن این غار و همچنین بهره بردن از آب و هوای کوهستانی و دلچسبش خودداری کند. اضافه کنم که این غار در نزدیکی تونلی به نام camdag قرار دارد که می‌تواند به عنوان گزینه راهنما برای پیدا کردن این غار تاریخی و دیدنی در ذهنتان باقی بماند. بنابراین از دیدن غار Beldibi و آب و هوای کوهستانی آن غافل نشوید اگر از مسافرین شهر آنتالیا هستید.

غار Beldibi یکی از مکان‌های دیدنی شهر آنتالیا

آثار به جا مانده از دوران ماقبل تاریخ در غار Beldibi

همانطور که در بالا اشاره نمودیم غار Beldibi به دلیل هوای کوهستانی مکانی که در آن واقع شده هرساله مردمان مناطق مختلف با هر گویش و زبانی را به خود جلب کرده است. ولی آیا تنها این نوع آب و هوای کوهستانی برای جذب توریست و گردشگران به این غار تاریخی کافی است؟ در پاسخ باید ذکر کنیم که غار Beldibi به دلیل ویژگی خاص‌تری باعث جذب توریست شده است و آن اشیا و قطعاتی است که طبق گفته کارشناسان میراث فرهنگی مربوط به دوران ماقبل تاریخ می‌باشد. به نظر این چنین وسایلی بسیار قدیمی می‌تواند دلیل بهتر و محکم‌تری برای جذب توریست به این ناحیه از شهر آنتالیا باشد.

نکته جالب که به این غار ویژگی منحصر به فردی داده است تصاویر زیبا از آهو, بز, الهه مادر و همچنین شکل شماتیکی انسان می‌باشد که در دیوارهای این غار در آن دوران حکاکی شده و تا به حال از آسیب در امان مانده است. البته نمونه‌ای از ابزار سنگ چخماق نیز در بین غار Beldibi یافت شده است که در آن جلب توجه می‌کند. بنابراین در پایان اشاره می‌کنم لذت دیدن اینچنین مکان‌های تاریخی می‌تواند روح و روان شما را جلا دهد.

در آخر امید داریم تا از سفر خود در تور آنتالیا نهایت لذت را برده باشید و این متن شما را با مکان های دیدنی آنتالیا آشنا کرده باشد.

غار Beldibi یکی از مکان‌های دیدنی شهر آنتالیا