اسکله قدیمی جاذبه گردشگری آنتالیا

اسکله قدیمی آنتالیا واقع در کشور ترکیه، با تعداد زیادی بوتیک، بازار، کافه و قایق‌های بادبانی در کنار دریای آبی مدیترانه قرارگرفته است و یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین مکان‌های گردشگری تور آنتالیا به شمار می‌آید. از قرن ۲ میلادی تا اواسط قرن بیستم اسکله قدیمی مرکز اقتصادی آنتالیا محسوب می‌شده و بندر اصلی آنتالیا نیز بوده است و تمامی تجارت‌ها و ایجاد رفاه برای مردم و شهر، از اسکله قدیمی تأمین می‌شده است به همین خاطر است که این اسکله، یکی از مهم‌ترین بندرها آنتالیا در زمان گذشته به‌حساب می‌آمده است، همچنین این خلیج کوچک با موج‌شکن‌های دوران سلجوق‌ها احاطه‌شده است.

اسکله قدیمی جاذبه گردشگری آنتالیا

امروزه برای کسانی که علاقه به خرید دارند، این اسکله بهترین مکان به شمار می‌آید. همچنین مسافرینی که به آنتالیا می‌روند می‌توانند غروب دل‌انگیز دریای مدیترانه را از این اسکله زیبا تماشا کنند. اسکله قدیمی که در قلب شهر آنتالیا قرار دارد، درواقع خلیج کوچکی می‌باشد که با صخره‌های بلند و سنگی احاطه‌شده است. این مکان در دوره امپراتوری سلجوقیان ترک و بیزانس و عثمانی‌ها دارای اهمیت زیادی بوده است و قسمت اعظم اقتصاد از این اسکله تأمین می‌شده است.

اسکله قدیمی جاذبه گردشگری آنتالیااسکله قدیمی جاذبه گردشگری آنتالیا

اسکله قدیمی هم‌اکنون

امروزه این اسکله قدیمی کوچک با بندر زیبا به یکی از بهترین تفریحگاه‌های ترکیه تبدیل‌شده است که تمامی تورهای قایقی که از مناطق دور و نزدیک به آنتالیا وارد می‌شوند، در این مکان سازمان‌دهی و پذیرایی می‌شوند. در این مکان به انواع قایق‌ها و لنج ها خدمات گوناگونی ارائه می‌شود.

اسکله قدیمی جاذبه گردشگری آنتالیا

اطراف این بندر را بازسازی کرده‌اند و قدمت برخی از مغازه‌ها ۱۵۰ سال است. اینجا مکانی برای تجمع کافه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌هایی پرزرق‌وبرق و به‌روز شده است. همین ویژگی‌ها باعث شده است سالانه تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از این مکان به تور آنتالیا سفر کنند.