جاذبه‌های آمفی‌تئاتر ترمسوس در آنتالیا

” آمفی‌تئاتر ترمسوس” در آنتالیا یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی در جهان است که سالانه هزاران نفر را از سراسر دنیا به تور آنتالیا می‌کشاند. شهر تاریخی و زیبای ترمسوس در ترکیه واقع‌شده است. این شهر تاریخی ترمسوس که در شمال غربی آنتالیا قرار دارد، علاوه بر وجود آب‌وهوای بی‌نظیر این شهر، ازنظر موقعیت جغرافیایی نیز باعث شده تا به یکی از شهرهای سرسبز تبدیل شود.

جاذبه‌های آمفی‌تئاتر ترمسوس در آنتالیا

موقعیت جغرافیایی شهر باستانی ترمسوس

درخت‌های همیشه سرسبز و کهن‌سال کاج در شهر ترمسوس آنتالیا گونه‌ای از جانوران و حیوانات را در دامان خود رشد می‌دهد. پارک ملی کوه گولوک یکی از مناطق بکر و دست‌نخورده شهر ترمسوس آنتالیا است که با گونه‌ها و پوشش‌های گیاهی و جانوری خاص خود، موردتوجه بسیاری از طبیعت دوستان است.

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که سالانه هزاران نفر ایرانی برای تفریح، تجارت و گردش به ترکیه سفر می‌کنند. شهر ساحلی آنتالیا یکی از محبوب‌ترین سواحل برای ایرانیان و سایر مردم دنیاست که علاوه بر زیبایی‌های تجارتی و ساحل دل‌انگیز خود دارای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی ازجمله ” آمفی‌تئاتر ترمسوس” است که سال‌ها قبل توسط پادشاهان ترکیه ساخته‌شده است.

جاذبه‌های آمفی‌تئاتر ترمسوس در آنتالیا

آمفی‌تئاتر ترمسوس و معرفی آن برای گردشگران

” آمفی‌تئاتر ترمسوس آنتالیا” با ظرفیت حدود چهار هزار و دویست نفر گنجایش دارد، ” آمفی‌تئاتر ترمسوس آنتالیا” قدیمی مربوط به دوران “هیلینیستیک” است و در زمان روم باستان به دستور پادشاهان مورد مرمت و بازسازی قرارگرفته است.

” آمفی‌تئاتر ترمسوس” در سرتاسر خود دارای دالان‌هایی می‌باشد که برای ورود و خروج افراد ساخته‌شده است. یادبود قهرمانی هرئون سولیموس و معبدهای مختلف با ابعاد بزرگ و کوچک آرتمیس، سالن‌های ورزش، قلعه‌های نگهبانی و ساختمان‌هایی که تبدیل به خرابه شده‌اند از دیگر آثار باقی‌مانده شهر تاریخی ترمسوس است که باگذشت سالیان دراز بانام ” آمفی‌تئاتر ترمسوس” در آنتالیا جامانده است و هرسال افراد بسیاری برای بازدید از ” آمفی‌تئاتر ترمسوس” و این شهر تاریخی به آنتالیا سفر می‌کنند. هرچند که هیچ حقیقت مسلمی از ترمسوس و سولیمس در دست محققان و تاریخ شناسان نیست، اما هومر در ایلیاد، نام آنان را مرتبط با افسانه بلروفون یادکرده است.

چه عاملی سبب شده تا شهر ترمسوس آنتالیا بعد از سال‌ها سالم و پای برجا بماند؟

شهر باستانی ترمسوس در زمان‌های قدیم یکی از شهرهایی بوده که حتی اسکندر هم نتوانسته آن را فتح کند و بر آن تسلط پیدا کند. پایه‌گذاری این شهر در بین کوه‌های سر به فلک کشیده یکی از علت‌های دست نیافتن اسکندر به این شهر بوده است. به همین خاطر این شهر به نام ” لانه عقاب ” مشهور شد. شهر ترمسوس و آمفی‌تئاتر ترمسوس در بالای کوه‌های ترکیه قرارگرفته است. بازدیدکننده‌های شهر تاریخی ترمسوس باید برای دیدن این بنای تاریخی از کوه بالا بروند. اگر اهل پیاده‌روی و لذت بردن از فضای طبیعی هستید حتماً دیدن از این منظره و شهر ترمسوس آنتالیا را در لیست بازدید خود بگنجانید.

جاذبه‌های آمفی‌تئاتر ترمسوس در آنتالیا

معرفی مکان‌های دیدنی آنتالیا

اگر به سراغ مکان‌های دیدنی آنتالیا برویم و بخواهیم از دیگر بناهای تاریخی این شهر برای شما نام ببریم می‌توانیم به کتیبه‌های بزرگ و پی‌درپی شهر Doric نام برد. ارتفاع برخی از این کتیبه‌ها حتی به بالای شش متر هم می‌رسد.

اگر شما هم دوست دارید تا از این مکان‌های دیدنی تور آنتالیا  به‌ویژه ” آمفی‌تئاتر ترمسوس” دیدن نمایید بهتر است در فصل‌های بهار و تابستان به دیدن آن بروید؛ چراکه ارتفاع بالای آن از سطح دریا سبب می‌شود تا در فصل‌های پاییز و زمستان سرد و پوشیده از برف باشد.