معرفی آبشار دودن

آبشار دودن آنتالیا که از آبشارهای زیبای شهر آنتالیا واقع در کشور ترکیه می‌باشد. از دیدنی‌ترین آبشارهای زیبای ترکیه است که با چرخه‌ی آب تشکیل می‌شود و در شمال شرق آنتالیا واقع‌شده است و در تور آنتالیا میتوانیت از آن دیدن کنید. زیبای این آبشار از آبشارهای دیگر این شهر به نام ماناوگات بیشتر است. آب این آبشار به دریای مدیترانه می‌ریزد.

"معرفی

موقعیت جغرافیای آبشار دودن

این آبشار با سواحل جنوب شرقی آنتالیا نزدیک به ۱۰ کیلومتر فاصله دارد که به‌وسیله وسایل نقلیه می‌توان این آبشار را مشاهده نمود. در طول این مسیر مشاهده رودخانه دودن و کوه‌های توروس سفری بسیار زیبا برای شما رقم خواهد زد. در زیر آبشار دودن یک غار وجود دارد که به دلیل وجود سنگ‌های آتش‌فشانی است. قبل از اینکه وارد این مکان شوید شما باید بلیت ورودی تهیه کنید. بعد از وارد شدن یک باغ سرسبز مشاهده می‌کنید که دارای نیمکت‌های زیادی می‌باشد.

در این مکان زیبا می‌توانید یک تفریح بسیار عالی در کنار خانواده داشته باشید و از صدای آبشار لذت ببرید. آبشار دودن بسیار زیبا است و محیطی شاد و آرام برای شما ایجاد می‌کند. پله‌های موجود در این آبشار شمارا به سمت رودخانه دودن هدایت می‌کند. در اطراف این آبشار، چشمه‌های متعددی وجود دارد که آب آن‌ها به آبشار دودن می‌ریزد.

استالاگمیت های رشد کرده در این مکان به دلیل وجود مواد معدنی و سنگ‌های آتش‌فشانی می‌باشد. سروصدای این آبشار بسیار زیاد است و طول غار آن تقریباً نزدیک به ۴۰ متر است، به همین دلیل می‌توان به‌عنوان یکی از زیباترین آبشارهای آنتالیا و کشور ترکیه آبشار دودن را معرفی کرد.

معرفی آبشار دودن

قسمت بالایی و پایینی آبشار دودن

این آبشار از دو آبشار بالایی و پایینی ساخته‌شده است که به‌وسیله رودخانه دودن ساخته‌شده است. محدوده شهر در ناحیه بالایی آبشار است که دارای مهمانسراها و مکان‌های پذیرایی و تفریحی می‌باشد. ناحیه پایینی آبشار در نوار ساحلی رودخانه دودن قرار دارد که یک پیاده‌روی آرام و زیبا برای شما فراهم می‌کند. زیبایی این مکان به‌وسیله پوشش‌های گیاهی و تماشای انواع مختلف جانوران دوچندان شده است.

معرفی آبشار دودن

امیدواریم از سفر خود به تور آنتالیا لذت برده باشید.