بلوار آتاتورک آنکارا

بلوار آتاتورک آنکارا، مهم ترین بلوار آنکارااگر قصد رفتن به ترکیه و تهیه تور آنکارا را دارید و هدفتون از سفر تفریح است یا اینکه برای کار و یا هر منظور دیگری به شهر آنکارا میروید، حتما از  بلوار آتاتورک آنکارا  که مهم ترین و مرکزی ترین خیابان آنکارا است، رد میشوید.

بلوار آتاتورک که در قلب شهر آنکارا قرارا دارد محل تردد بسیاری از سیاست مداران است و همچنین دفتر های تجاری و اداری مهمی در این خیابان قرار دارد.

میتوان گفت اگر بخواهید در تور آنکارا از مکان های دیدنی شهر، مثل مراکز خرید، مکان های تاریخی، موره های، بازار ها و حتی خیابان های معروف دیدن کنید باید از بلوار آتاتورک آنکارا عبور کنید و این خیابان زیبا را از نزدیک ببینید.

با ما در این مطبل همراه باشید تا بیشتر راجع به بلوار آتاتورک و جذابیت ها یش و اینکه چرا باید از این خیابان دیدن کنید، بدانید

درباره بلوار آتاتورک، مهمترین بلوار شهر آنکارا

بلوار آتاتورک آنکارا از قدیمی ترین خیابان های آنکارا است که از سالین سال در این شهر بوده و تردد در ان انجام میشده.
این بلوار از شمال آنکارا و بخش های قدیمی آن شروع میشود و بعد از گذر ۵٫۵ کیلومتر از مرکز شهر، به محله های جدید و شیک آنکارا مانند خیابان تونالی هیلمی میرسد.

 بلوار آتاتورک آنکارا  از طرفی مشرف به محله یولوس است که تمامی مکان های قدیمی و بازار های بسیار کهن و همچنین موزه های زیادی در آن قرار دارد.
از مکان های موجود در محله یولوس میتوان به مرکز خرید چیکریکچیلار یوکوشو و همچنی بازار های محلی یولوس اشاره کرد.

شما میتوانید با پای پیاده از کوچه پس کوچه های سنگ فرش شده این محلات قدیمی که در جوار بلوار آتاتورک آنکارا هستند دیدن کنید و همچنین در یکی از کافه های سنتی با سقف ها و دیوار های چوبی این منطقه استراحت کنید و از چای سنتی ترکیه لذت ببرید.
از دیگر مراکز مهم نزدیک محله یولوس در بلوار آتاتورک، میتوان به مرکز خرید یولوس اشاره کرد که تعداد زیادی دکان در آن مشغول هستند و در بر خیابان قرار دارد.
همچنین در تور آنکارا میتوانید از میدان اولوس در ابتدای این خیابان که مجسمه سوار بر اسب آتاتورک در وسط آن دیده میشود هم دیدن فرمایید. از طرف دیگر این خیابان مرکزیت مهم تجاری برای شهر آنکارا دارد. همانطور که به سمت پایین این بلوار معروف میایید به قسمت جدید و مدرن تر شهر میرسید که پر از رستوران های شیک و مرکز خرید های مدرن هست.

تقاطع بلوار آتاتورک با بلوار مصطفی کمال گازی نیز از بزرگترین و پر تردد ترین چهار راه های شهر آنکاراست که در کنار محله کیزیلای است و مجتمع تجاری کیزیلای هم در این محل قرار دارد.

همچنان که بلوار آتاتورک را به سمت پایین می آیید به محله های لوکس و بسیار مدرن مثل کاواکلیدره میرسید و در آنجا میتوانید از برج مشهور آناکوله دیدن فرمایید و لذت ببرید
همچنین میتوانید به رستوران های بسیار عالی واقع در محله  کاواکلیدره بروید و در آنجا غذا های خوشمزه سنتی ترکیه را مثل کوفته و کباب را امتحان کنید. البته مهمترین وزارت خانه های ترکیه، دفاتر اداری بزرگ و همچنین سفارت های کشور های متعددی در بلوار آتاتورک آنکارا  قرار دارد. در کل  بلوار آتاتورک آنکارا  نقش شاهراه این شهر زیبا را بازی میکند و از نظر قیاس با تهران همچون خیابان ولیعصر تهران میماند. با این تفاوت که خیابان ولیعصر از پایین شروع شده و هر چه به بالا میرود مدرن تر میشود.

دسترسی به  بلوار آتاتورک

همانطور که گفته شد  بلوار آتاتورک آنکارا  معروف ترین و مهم ترین خیابان آنکاراست و در تور آنکارا آسان ترین کاری که میتوانید انجام دهید رفتن به این خیابان است.
چرا که بلوار آتاتورک دارای ایستگاه های متعدد مترو در سراسر خیابان و همچنین ایستگاه های اتووس پشت سر هم است.
البته در ساعاتی از روز ترافیک شدیدی در این خیابان به وجود می آید که برای فرار از آن به شما پیشنهاد میکنیم یا با پای پیاده و یا بااستفاده از دوچرخه در آن تردد کنید و یا اینکه از وسیله های نقلیه زیر زمینی یعنی مترو استفاده کنید.

آدرس  بلوار آتاتورک

ترکیه، آنکارا، مرکز شهر، بلوار آتاتورک