مقاصد گردشگری ارمنستان

سفر به کشور ارمنستان با تور ارمنستان:

کشور ارمنستان در شمال ایران واقع شده است که سالانه تعداد زیادی از ایرانی‌ها به صورت هوایی و یا زمینی از طریق تور ارمنستان به این کشور می‌آیند.

کشور ارمنستان بسیار زیبا و پر از کلیساهای مختلف می‌باشد. مکان‌های طبیعی و گردشگری این کشور متشکل از جنگل‌های انبوه، دریاچه‌های زیبا ولذت بخش و دشت‌های بزرگ می‌باشد اما چیزی که بسیار حائز اهمیت است مردم خونگرم و دوست داشتنی ارمنستان می‌باشد که خیلی مسافران را دوست دارند.

آب و هوای کشور ارمنستان:

اگر می‌خواهید با تور ارمنستان به ارمنستان سفر کنید توصیه می‌شود در سه ماه زمستان سفر نکنید چون هوا بسیار سرد است. اما در کل هوای معتدلی دارد و در فصل پاییز گونه‌های بسیار زیبا از گیاهان را می‌توانید در این کشور ببینید.

روش‌های مختلف سفر به کشور ارمنستان:

شما به طریقه‌های مختلفی نظیر زمینی (با خودروی شخصی یا با اتوبوس) و هوایی (از طریق شرکت‌های هواپیمایی نظیر ماهان و آسمان) می‌توانید به این کشور سفر نمایید.

در داخل ارمنستان شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس و مینی بوس به هر مکانی که دوست دارید بروید و در کشور ارمنستان پرواز هواپیمای داخلی وجود ندارد.

امنیت در کشور ارمنسنان:

این کشور از امنیت بالایی برخوردار است اما با این وجود باید مراقب پول و وسایل قیمتی خود باشید و بعد از غروب حتی الامکان به بیرون برای پیاده روی نروید و سوار اتومبیل‌های عمومی نشوید.

توجه داشته باشید که با افراد ناشناس ارتباط برقرار نکنید.

 

راه‌های ارتباطی:

پیش شمارهٔ ارمنستان ۰۰۳۷۴ می‌باشد که می‌توانید از سیم کارت‌های کشور ارمنستان و یا تلفن‌های عمومی استفاده نمایید.

زبان رسمی ارمنستان زبان ارمنی می‌باشد که به زبان روسی شباهت زیادی دارد.

واحد پول ارمنستان درام می‌باشد که می‌توانید از طریق صرافی‌ها پول خود را تبدیل کنید.

اخذ ویزای کشور ارمنستان برای تور ارمنستان:

اگر به صورت زمینی به کشور ارمنستان سفر می‌کنید همان مرز بین ایران و ارمنستان با دادن ۱۰ دلار برای شما ویزا صادر می‌گردد و اگر به صورت هوایی سفر می‌کنید، در فرودگاه ایروان، برای شما ویزا صادر می‌گردد.

البته به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که اگر با خودروی شخصی می‌خواهید به کشور ارمنستان سفر نمایید باید حتماً دارای گواهینامهٔ بین المللی یا کاپوتاز باشید.

دیدنی‌های شهر ایروان:

  • میدان جمهوری:

این میدان یکی از زیباترین مکان‌های شهر ایروان می‌باشد که در این مکان، رقص آب زیبایی انجام می‌شود و علاوه بر آن گالری‌ها و موزه‌های ملی ارمنستان و همچنین ساختمان‌ها که با سنگ قرمز ساخته شده‌اند و بسیار زیبا هستند، واقعاً ارزش بازدید را دارند.

  • آبشار:

این آبشار در بالای پله‌های زیادی واقع گردیده است که در زیر پله‌ها نیز نمایشگاه‌های هنری قرار دارند. شما وقتی به بالای پله‌ها می‌رسید کل شهر ایروان را قادر به مشاهده خواهید بود.

  • بنای نسل کشی ارامنه:

این بنای تاریخی حاکی از ظلم و ستم‌های وارد شده و کشتارهای ارامنه می‌باشد.

  • قلعهٔ اربونی:

این قلعه نیز یکی دیگر از بناهای تاریخی ارمنستان می‌باشد که می‌توانید از دیواره‌های برجامانده از این بنای تاریخی دیدن فرمایید. این قلعه ۷۸۲ سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است.

این قلعه تاریخ شهر ایروان را به ما نشان می‌دهد.

  • مرکز تجاری الیت پلازا:

این بزرگترین ساختمان در شهر ایروان می‌باشد که اگر بالای آن بروید کل شهر ایروان را مشاهده می‌نمایید.

آب و هوای ایروان:

حداقل دما در این شهر در دی ماه می‌باشد که از منفی ۷ درجه تا ۲ درجه سانتی گراد متغیر می‌باشد و بیشترین دما نیز در تیر ماه است که از ۲۰ درجه تا ۳۴ درجه سانتی گراد متغیر است.

هتل‌های معروف در ایروان:

از جمله هتل‌های معروف ایروان می‌توان به هتل لایتس، هتل تاون پلاس، هتل گرانادا و غیره اشاره کرد که این هتل‌ها هم از جهت داشتن امکانات مناسب و هم از جهت نزدیک بودن به مرکز شهر حائز اهمیت هستند و از دیگر هتل‌ها برتری دارند.

شهر های ارمنستان


ایروان