آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

در گذشته، آذربایجان به سرزمینی گفته می‌شده که از شمال به اران، از جنوب‌غرب به آشور، و از غرب به ارمنستان و ترکیه محدود می‌شده و پایتخت آن شهر «گنجک» در تخت سلیمان در نزدیکی تکاب بوده که اعراب آن را «کزنا» و یونانیان «گازا» می‌نامیده‌اند.

سفر به آذربایجان

در پایتخت و شهرستان ها بیش از ۵۶۰ هتل در حال ارایه خدمات به گردشگران هستند. اغلب هتل های برند جهان در آذربایجان شعب دارند. از جمله آنها، می توان از هتل های “Four Seasons Hotel Baku”، “Hyatt Regency”، “JW Marriott Absheron Baku Hotel”، “Grand Hotel Europe” و “Hilton Baku” نام برد. آذری ها، هم سال نوی میلادی را در ژانویه جشن می گیرند و هم نوروز پارسیان را در اول فروردین یا بیست و یکم مارس برگزار می کنند.

مسافران ایرانی برای ورود به آذربایجان نیازی به ویزا ندارند و فقط در مرز زمینی و یا فرودگاه، در گذرنامه مسافر مهر ورود می زنند.

سفر با اتومبیل شخصی به آذربایجان دارای امتیازات زیادی است. توقف های دلخواه در مسیر آستارا ـ باکو، استفاده از مناظر زیبای ساحلی و جنگلی این مسیر، آزادی و راحتی در سفر بخشی از این امتیازات هستند. همچنین این مورد برای لذت بردن بیشتر از جاده و جاذبه های کشور آذربایجان توصیه می شود.

برج دختر

برج دختر که در زبان آذری به آن « Qiz Qalasi » گفته می‌شود، یکی از برترین جاذبه های گردشگری باکو حساب می‌شود. این برج که در نزدیکی فرودگاه باکو قرار گرفته است، دومین جاذبه پربازدید شهر باکو محسوب می‌شود. در صورت سفر به باکو حتما به این مکان بروید و از بالای برج به نمای زیبای شهر باکو نظاره کرده و تصاویر زیبایی از این شهر را ثبت کنید.

برج دوشیزه

برج دوشیزه، از جاذبه های گردشگری باکو و برجی است هشت طبقه که درون بنای شهر محصور قرار دارد. از بالای این برج مناظری بسیار زیبا از شهر باکو را می‌توان به تماشا ایستاد. درون این برج مغازه‌ای وجود دارد که سوغاتی‌های باکو را عرضه می‌کند. همچنین درون این برج موزه‌ای هم قرار دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. همه‌ساله در جشن نوروز، آتشدان بالای این برج روشن می‌شود.